8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
02 березня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/161/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шембелян В.С.,
при секретарі судового засідання - Дюкаревій М.І,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень,-
ВСТАНОВИВ:
25 січня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування рішень.
02 лютого 2017 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання, відповідно до якого він просить суд залишити позовну заяву без розгляду та вирішити питання щодо повернення судового збору.
Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, не прибув у судове засідання, причини неявки суду невідомі.
Представник Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не прибув у судове засідання.
Розглянувши клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду, суд дійшов до наступного.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Згідно із частиною третьою статі 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Таким чином, відкликання адміністративного позову є імперативним правом позивача, закріпленим статтею 49 КАС України, та суд не зобов'язаний з'ясовувати причини та підстави відкликання позову.
Зазначене клопотання не обмежує прав учасників і не перешкоджає повторному зверненню з аналогічним позовом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про залишення адміністративного позову по даній справі без розгляду, у зв'язку з його відкликанням позивачем та наданням відповідної заяви.
Щодо повернення судового збору, сплаченого позивачем за подання даного адміністративного позову, суд дійшов до наступного.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
З огляду на те, що позовну заяву залишено без розгляду за клопотанням позивача, суд приходить до висновку про безпідставність клопотання про повернення сплаченої суми судового збору.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 87,155, 160, 165 КАС України, Законом України "Про судовий збір", суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішень,-залишити без розгляду.
У задоволенні клопотання про повернення судового збору,- відмовити.
Ухвала в частині залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання к опії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя В.С. Шембелян