ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
01 березня 2017 рокум. ПолтаваСправа № 816/2193/16
Полтавський окружний адміністративний суд колегією у складі:
головуючого судді - Бойка С.С.,
суддів - Канигіної Т.С., Ясиновського І.Г.
за участю:
секретаря судового засідання Лайко О.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" до Міністерства соціальної політики України, ОСОБА_4 соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
02 грудня 2016 року позивач ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства соціальної політики України, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_4 соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12 січня 2017 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача ОСОБА_4 соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.
Представником Міністерства соціальної політики України подано до суду клопотання про зупинення провадження у справі, з метою відновлення прав позивача, на строк до отримання коштів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" за відповідною програмою, відповідно до вимог чинного законодавства.
В обґрунтування вищевказаного клопотання зазначено, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" Мінсоцполітики, як головному розпоряднику бюджетних коштів, для компенсації підприємствам, установам і організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014-2015 роки передбачені видатки за бюджетною програмою 2501350 "Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014-201 5 роки" в обсязі 233,1 млн грн.
Роботодавці, які не отримали у 2015 році у повному обсязі компенсацію з Державного бюджету у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на особливий період за 2014-2015 роки, мають можливість отримати її за рахунок коштів Державного бюджету України на 2017 рік.
Для врегулювання питання виплати роботодавцям компенсації за 2014-2015 роки та у зв'язку із зміною назви бюджетної програми 2501350 Мінсоцполітики доопрацьовано Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105.
Розроблено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 105" та надіслано на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади.
Оскільки, відповідно до законодавства починаючи з 01 січня 2016 року компенсацію роботодавцям з Державного бюджету України за виплату середнього заробітку працівників, прийнятих на військову службу в особливий період не передбачено, тому роботодавці мають можливість подати органові соціального захисту населення Звіти про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам за формою згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 тільки за 2014-2015 роки.
Отже, з метою отримання компенсації за нарахований та виплачений середній заробіток працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за період з квітня по грудень 2014 року та грудень 2015 року позивач має право звернутися виключно до Управління праці та соціального захисту населення Комсомольської міської ради Полтавської області на підставах та у в порядку, визначеному чинним законодавством.
Представник ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" у судовому засідання заперечував щодо задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.
Представник ОСОБА_4 соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації у судовому засіданні підтримав зазначене вище клопотання.
Оцінюючи клопотання представника Міністерства соціальної політики України про зупинення провадження у даній справі, суд виходить з наступного.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України принципами адміністративного судочинства є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.
Суть офіційного з'ясування всіх обставин у справі визначена, зокрема, в частині четвертій статті 11 цього Кодексу, якою встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі зобов'язує суд вчинити всі необхідні дії для повного та всебічного з'ясування фактичних обставин справи з метою забезпечення прийняття правосудного рішення.
При цьому, суд звертає увагу, що частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
Пунктом 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право суду зупинити провадження в адміністративній справі у разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на викладене, для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, встановлення всіх фактичних обставин у справі, з урахуванням приписів статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне частково задовольнити клопотання представника Міністерства соціальної політики України та зупинити провадження у адміністративній справі № 816/2193/16 до 15:00 03 квітня 2017 року.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 4 частини другої статті 156, статтями 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Клопотання Міністерства соціальної політики України про зупинення провадження у справі задовольнити частково.
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат" до Міністерства соціальної політики України, ОСОБА_4 соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії зупинити до 15:00 03 квітня 2017 року.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду відповідно до вимог статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено 01 березня 2017 року
Головуючий суддя суддя суддя ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7