КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 823/1690/16 Головуючий у 1-й інстанції: Орленко В.І. Суддя-доповідач: Кузьмишина О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
01 березня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Кузьмишиної О.М.,
Суддів: Глущенко Я.Б.,
Шелест С.Б.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агроко» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 18 січня 2017 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агроко» до Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агроко» звернулося до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить: визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення №0004591500 від 26.09.2016 року на суму 4179,39 грн., податкове повідомлення-рішення №0004601500 від 26.09.2016 року на суму 8029,59 грн., податкове повідомлення-рішення №0004611500 від 26.09.2016 року на суму 4808,31 грн., податкове повідомлення-рішення №0004621500 від 26.09.2016 року на суму 13468,41 грн. про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату (перерахування) плати за землю, всього на загальну суму 30485,70 грн., прийняті стосовно сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агроко».
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 18 січня 2017 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агроко» подало апеляційну скаргу в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову про задоволення адміністративного позову.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Суд першої інстанції встановив, що 15 вересня 2016 року Золотоніською об'єднаною державною податковою інспекцією проведена камеральна перевірка з питань перевірки даних задекларованих у податковій звітності з плати за землю СТОВ «Агроко», про що складено акт від 15.09.2016 року №603/23-26-15/31561188.
При перевірці використано: податкові декларації №9016872738, №9016865866, №9016868518, №9016870682 від 17.02.2015 року, подані до Чорнобаївського відділення Золотоніської ОДПІ та бази даних ДФС України.
В акті перевірки встановлено, що в порушення вимог п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, позивачем порушено терміни сплати податкових зобов'язань по сплаті орендної плати за земельні ділянки.
За результатами проведеної перевірки, на підставі статті 126 Податкового кодексу України, 26 вересня 2016 року Золотоніською ОДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення:
- №0004591500 про нарахування штрафу у розмірі 10 % грошового зобов'язання, сплаченого із затримкою на 1 календарний день в сумі 4179,39 грн.;
- №0004601500 про нарахування штрафу у розмірі 10 % грошового зобов'язання, сплаченого із затримкою на 1 календарний день в сумі 8029,59 грн.;
- №0004611500 про нарахування штрафу у розмірі 10 % грошового зобов'язання, сплаченого із затримкою на 1 календарний день в сумі 4808,31 грн.;
- №0004621500 про нарахування штрафу у розмірі 10 % грошового зобов'язання, сплаченого із затримкою на 1 календарний день в сумі 13468,41 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою позивача 19.10.2016 року, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів виходить з наступного.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 126.1. ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно п. 287.1. ст. 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У відповідності до ст.285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Положеннями п.286.2. ст.286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Нормами п. 288.1. ст. 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства ().
СТОВ «Агроко» є орендарем земельних ділянок, які знаходяться в межах Крутьківської, Іркліївської, Мельниківської та Чорнобаївської сільських рад.
Згідно поданих позивачем податкових декларацій з плати за землю на 2015 рік, річна сума орендної плати за земельні ділянки становить:
- по Крутьківській сільській раді - 963552,36 грн. (щомісячно з січня по листопад в сумі 80296,04 грн.);
- по Іркліївській сільській раді - 501592,11 грн. (щомісячно з січня по листопад в сумі 41799,35 грн.);
- по Мельниківській сільській раді - 576996,89 грн. (щомісячно з січня по листопад в сумі 48083,09 грн.);
- по Чорнобаївській сільській раді - 1616218,23 грн. (щомісячно з січня по листопад в сумі 134684,85 грн.).
У підтвердження несвоєчасної сплати СТОВ «Агроко» орендної плати за земельні ділянки у березні 2015 року, відповідач надав до суду облікові картки з орендної плати з юридичних осіб за 2015 року, де відображено: час виникнення грошових зобов'язань (заборгованості), час їх сплати з посиланням на платіжні доручення (з реквізитами № та дати).
Згідно облікових карток СТОВ «Агроко» сплата орендної плати за березень 2015 року була здійснена позивачем:
- по Крутьківській сільській раді - 31.03.2015 року в сумі 80296,04 грн. згідно платіжного доручення від 31.03.2015 року №80;
- по Іркліївській сільській раді - 31.03.2015 року в сумі 41799,35 грн. згідно платіжного доручення від 31.03.2015 року №78;
- по Мельниківській сільській раді - 31.03.2015 року в сумі 48083,09 грн. згідно платіжного доручення від 31.03.2015 року №81;
- по Чорнобаївській сільській раді - 31.03.2015 року в сумі 134684,85 грн. згідно платіжного доручення від 31.03.2015 року №79.
З огляду на викладене, вбачається, що, факт порушення позивачем строків сплати орендної плати за землю на 1 календарний день підтверджується обліковими картками СТОВ «Агроко» за 2015 рік.
Позивачем не доведено, що сплата орендної плати з юридичних осіб у березні 2015 року (за лютий 2015 року) здійснювалась у строки, визначені п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України. Зокрема, на обґрунтування позовних вимог позивачем не надано до суду платіжних доручень про сплату орендної плати, виписок банку про списання коштів, тощо.
З огляду на вищенаведене вбачається, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що податкові повідомлення-рішення Золотоніської ОДПІ від 26.09.2016 року №0004591500, №0004601500, №0004611500, №0004621500 про нарахування штрафу прийняті на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений законом.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Зважаючи на наведене, колегія суддів вважає, що порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин по справі дана вірно, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а судове рішення - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 200, 205, 206, 212 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агроко» залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 18 січня 2017 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.М. Кузьмишина
Судді: Я.Б.Глущенко
С.Б.Шелест
Головуючий суддя Кузьмишина О.М.
Судді: Шелест С.Б.
Глущенко Я.Б.