Ухвала суду № 65068383, 28.02.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.02.2017
Номер справи
826/6072/16
Номер документу
65068383
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

28 лютого 2017 року м. Київ № 826/6072/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Мазур А.С., суддів - Балась Т.П., Літвінової А.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 (позивача)доАтестаційної комісії Головного управління Національної поліції в місті Києві (відповідача-1), Апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України (відповідача-2), Головного управління Національної поліції України у м. Києві (відповідача-3), Національної поліції України (відповідача-4)провизнання протиправними та скасування наказів та рішень, зобов'язання вчинити дії ,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог) Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в місті Києві, Апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України, Головного управління Національної поліції України у м. Києві, Національної поліції України, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати наказ Національної поліції України від 20.11.2015 року №210о/с «Про проведення атестування поліцейського апарату Національної поліції України, Головних управлінь Національної поліції в Київській області та у м. Києві» та наказ Національної поліції України від 23.11.2015 року №102 «Про організацію заходів з тестування особового складу Національної поліції України» в частині зобов'язання включити позивача до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, скласти на нього атестаційний лист, підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження ним служби, доведення до його відома інформації про час і місце проведення атестаційної комісії та забезпечення його прибуття, а також в частині доведення до відома позивача під підпис умови проведення атестування поліцейських, забезпечення його реєстрації у Єдиній центральній відомчій телекомунікаційній мережі за відповідною інтернет адресою у період з 24 до 26 листопада 2015 року, інформування позивача про те, що в разі його не реєстрації у Єдиній центральній відомчій телекомунікаційній мережі за відповідною інтернет адресою у період з 24 до 26 листопада 2015 року, позивач не буде допущений до участі в атестуванні та не зможе продовжити службу в поліції;

- визнати протиправними дії Національної поліції України, Головного управління Національної поліції України у м. Києві, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в місті Києві, Апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України щодо проведення атестування позивача, в тому числі щодо включення позивача до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, складання на нього атестаційного листа, підготовки для надання на засідання атестаційної комісії додаткових матеріалів щодо проходження ним служби, доведення до його відома інформації про час і місце проведення атестаційної комісії та забезпечення його прибуття, а також в частині доведення до відома позивача під підпис умови проведення атестування поліцейських, забезпечення його реєстрації у Єдиній центральній відомчій телекомунікаційній мережі за відповідною інтернет адресою у період з 24 до 26 листопада 2015 року, інформування позивача про те, в разі його не реєстрації у Єдиній центральній відомчій телекомунікаційній мережі за відповідною інтернет адресою у період з 24 до 26 листопада 2015 року, позивач не буде допущений до участі в атестуванні та не зможе продовжити службу в поліції, здійснених на підставі наказу Національної поліції України від 20.11.2015 року №210о/с «Про проведення атестування поліцейського апарату Національної поліції України, Головних управлінь Національної поліції в Київській області та у м. Києві», наказу Національної поліції України від 23.11.2015 року №102 «Про організацію заходів з тестування особового складу Національної поліції України», Закону України «Про Національну поліцію» та Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 17.11.2015 року №1465;

- визнати протиправним та скасувати рішення Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в місті Києві від 14.12.2015 року, оформленого протоколом, яке міститься в атестаційному листі, викладене в формі висновку про те, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає і підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність;

- визнати протиправним та скасувати рішення Апеляційної атестаційної комісії північного регіону Національної поліції України від 13.01.2016 року, оформленого протоколом, яке міститься в атестаційному листі, викладене в формі висновку відхилення скарги на рішення Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в місті Києві від 14.12.2015 року, оформленого протоколом, яке міститься в атестаційному листі, викладене в формі висновку про те, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає і підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в місті Києві утриматись від вчинення дій, передбачених п.28 Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 17.11.2015 року №1465 та від вчинення дій передбачених п.5 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію», а саме: утриматись від видання наказу про звільнення ОСОБА_1 згідно п.5 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію», через службову невідповідність.

Позовні вимоги мотивовані протиправним звільненням позивача з посади з підстав його невідповідності займаній посаді.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2016 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи.

З огляду на неявку в судове засідання представників відповідачів 1 та 2, які згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України є такими, що належним чином повідомлені про розгляд справи, а також беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд на підставі ч.6 ст.71, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розглядає справу у порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.

У судовому засіданні 23.06.2016 року представником відповідача-3 подано клопотання про зупинення провадження у справі №6072/16 до розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва справи №826/6074/16 та набрання законної сили ухваленого у ній рішення.

В обґрунтування заявленого клопотання відповідач посилається на те, що Окружним адміністративним судом м. Києва відкрито провадження у справі №826/6074/16 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в місті Києві про скасування наказу №230о/с від 04.03.2016 року, яким звільнено ОСОБА_1 зі служби в поліції за п.8 (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій)) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію».

Вирішуючи заявлене клопотання суд, вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Виходячи з наведеного, зупинення провадження з підстав, передбачених цією нормою, допускається лише тоді, коли розглядати справу далі неможливо, тобто коли в іншій адміністративній справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Однак, суд вважає, що підстави, на які посилається представник Головного управління Національної поліції України у м. Києві у клопотанні про зупинення провадження у справі, є необґрунтованими, оскільки результат розгляду справи №826/6074/16, не впливає на вирішення спору у справі №826/607216. Оскільки у справі №826/6074/16 оскаржується правомірність винесення наказу про звільнення не відповідно п.5, а згідно п.8 (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій)) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію».

Беручи до уваги зазначене, та оскільки суд не знайшов обґрунтованих підстав, за яких розгляд та вирішення даної справи неможливі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/6074/16, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зупинення провадження у справі.

Керуючись ст.ст.156, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника Головного управління Національної поліції України у м. Києві про зупинення провадження в адміністративній справі №826/6072/16 - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.С. Мазур

Судді Т.П. Балась

А.В. Літвінова