Справа № 428/450/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2017 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області у складі Баронін Д.Б., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Сєвєродонецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 13.07.2016 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 13.07.2016 року.
В обґрунтування позову ОСОБА_2 вказав, що раніше він отримував пенсію за вислугою років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». ІНФОРМАЦІЯ_1 йому виповнилося 60 років і 02.06.2015 він звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області з заявою про припинення йому виплати пенсії наданої згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зняття його з обліку, оскільки він значний час працював на цивільних посадах та набув стажу та заробітку у розмірах, достатніх для призначення цивільної пенсії більш високого розміру, чим призначена йому військова пенсія. 04.06.2015 ОСОБА_2 було надано атестат про зняття його з обліку та припинено виплату військової пенсії у зв'язку з переходом на пенсію за іншим законом. 08 червня 2015 він звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058. Згідно розпорядження УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.06.2015 № 3870 йому було призначено, як зазначено в розпорядженні, однак фактично перераховано пенсію за віком на загальних умовах у розмірі 2309,94 грн. При призначенні позивачу пенсії відповідачем було використано схему нарахування, яка застосовується при перерахунку раніше призначеної пенсії та яка може бути застосована в рамках дії тільки одного закону, а саме Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 за яким він раніше пенсію не отримував. Тобто відповідачем неправомірно при призначені ОСОБА_2 вперше пенсії за віком на загальних умовах був застосований під виглядом перерахунку показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях України за 2007 рік у розмірі 1197,91 грн., що зменшує розмір його пенсії та погіршує його становище. Позивач вважає, що відповідач повинен був застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується УПФУ. 26.12.2016 позивач звернувся з заявою до відповідача із вимогою врахувати при призначенні йому пенсії за віком показник середньої зарплати, який враховувався для обчислення пенсій у 2015 році, тобто 2960,62 грн. Проте листом відповідача від 06.01.2017 ОСОБА_2 було відмовлено з тих підстав, що застосувати середню зарплату за 2015 рік при переході з одного виду пенсії на інший, що визначаються різними законами, за заявою від 08.06.2015 немає законних підстав, оскільки Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» такий варіант перерахунку на цей час не передбачається. У зв'язку з цим у вказаному позові ОСОБА_2 просить про наступне:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області щодо незастосування з 08.06.2015 при призначенні йому пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто показника який застосовувався у 2015 році при призначенні пенсій за віком в розмірі - 2960,62 грн.;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Сєвєродонецьку Луганської області призначити та нарахувати з 08.06.2015 ОСОБА_2 пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто показника який застосовувався у 2015 році при призначенні пенсії за віком - 2960,62 грн.
Представник відповідача надала до суду письмові заперечення проти адміністративного позову, в яких зазначила, що згідно із ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення» установлено, що пенсії, призначені (перераховані) до 2008 року із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2005-2006 роки відповідно до Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей) та із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, перераховуються із застосуванням показників відповідно середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік та середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за 2007 рік. Середній заробіток за 2007 рік складає 1197,91 грн. Пенсії особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, призначені до 2007 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» без застосування показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, перераховуються у порядку, встановленому абзацом першим цього пункту, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік. Згідно ч. 2 ст. 40 Закону 1058, для обчислення пенсії, окрім іншого, застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Тобто, середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, застосовується лише під час призначення пенсії вперше. Діючим законодавством не передбачено застосування показника середньої заробітної плати (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за переведенням з одного виду пенсії на інший або за перерахунком пенсії. Позивач звернувся до Управління з заявою про призначення (перерахунок) пенсії від 08.06.2015 року, яка розглянута управлінням як заява про переведення з одного виду на інший, тому він не має права на перерахунок пенсії із застосовуванням показника середньої заробітної плати (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки (2012, 2013, 2014). З відповідною заявою про перерахунок пенсії згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, позивач до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку не звертався. Тому Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку вважає позовні вимоги ОСОБА_2 необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
В судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, в письмовому клопотанні просив відкласти розгляд справи у зв'язку із участю в розгляді інших справ. Вирішуючи вказане клопотання суд, із урахуванням одномісячного строку розгляду подібних справ та із урахуванням надання представником відповідача детальної письмової позиції по суті позову, вирішив відмовити у задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи та розглянути справу по суті. При цьому суд також врахував, що надмірне навантаження на суддів Сєвєродонецького міського суду та вкрай щільний графік розгляду справ призведе до необхідності відкладення розгляду цієї справи більш ніж на ще один місяць, що призведе до порушення розумних строків розгляду справи.
На підставі п. 10 ч. 1 ст. 3, ч. 4, 6 ст. 128 КАС України судом було вирішено розглянути справу в письмовому провадженні без проведення судового засідання та, відповідно, без складання журналу судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Ухвалою суду від 16 січня 2017 року залишено без розгляду позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 08.06.2015 року до 12.07.2016 року включно.
Отже, предметом судового розгляду є відповідні позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 13.07.2016 року.
Судом встановлено, що згідно із копією атестату про зняття з обліку № 2736/26-10 від 04.06.2015 ОСОБА_2 було припинено виплату пенсії по причині переходу на пенсію за іншим законом. Сума призначеної пенсії становила 1541,59 грн.
08 червня 2015 ОСОБА_2 подав до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області заяву про призначення йому пенсії за віком.
З розпорядження Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.06.2015 № 3870 вбачається, що позивачу призначено пенсію за віком, розмір якої складає 2309,94 грн., при цьому показник року середньої заробітної плати змінений на 2007 рік.
26.12.2016 позивач подав до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області заяву про перерахунок пенсії, в якій просив здійснити йому перерахунок пенсії за віком у відповідності з вимогами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 з дня її призначення з 08.06.2015 у зв'язку із тим, що порядок обчислення пенсії проведений на час її призначення не відповідав вимогам діючого законодавства, та врахувати при призначенні йому пенсії за віком показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, та який враховувався для обчислення пенсій у 2015 році - 2960,79 грн. з дня призначення пенсії за віком.
Своїм листом № 210/к-4 від 06.01.2017 щодо звернення Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області повідомило ОСОБА_2, що частиною другою статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в первинній редакції) передбачалось застосування середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Тобто Законом не передбачалось застосування середньої заробітної плати при перерахунках пенсій за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Враховуючи те, що Верховною Радою України не прийнято Закону, яким було б врегульовано питання проведення перерахунку пенсій, Міністерством праці та соціальної політики України і Пенсійним фондом України спільним листом дано роз'яснення про неможливість зниження досягнутого рівня пенсійного забезпечення, тому при проведенні перерахунків пенсій в подальшому, після визнання змін неконституційними, і по цей час застосовується показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік. До прийняття відповідних змін до Закону перерахунки пенсій здійснюються із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік. Застосувати середню заробітну плату за 2015 рік при переході з одного виду пенсії на інший, що визначаються за різними законами, за заявою від 08.06.2015, немає законних підстав, оскільки Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" такий варіант перерахунку на цей час не передбачається.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.
Згідно до п. 1 ст. 10 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
У відповідності до абз. 1 п. 3 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
У відповідності до абз. 2 п. 3 ст. 45 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Аналіз наведених норм свідчить, що тільки за бажанням пенсіонера при переведенні з одного виду пенсії на інший можуть застосовуватись норми ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо застосування показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області посилається на застосування показника середньої заробітної плати за 2007 рік, виходячи з пункту 1 Постанови КМ України від 23.04.2012 року № 327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення».
Так, згідно Постанови КМУ «Про підвищення рівня соціального захисту населення» № 327 від 23.04.2012 року, пенсії, призначені (перераховані) до 2008 року із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2005 - 2006 роки відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей) та із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за 2003 - 2006 роки відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", перераховуються із застосуванням показників відповідно середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік та середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за 2007 рік. Пенсії особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, призначені до 2007 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" без застосування показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, перераховуються у порядку, встановленому абзацом першим цього пункту, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік.
Тобто, пункт 1 вищенаведеної Постанови КМУ регулює застосування показника за 2007 рік лише у випадку перерахування пенсії.
З заяви позивача від 08 червня 2015 року про призначення пенсії за віком не вбачається, що він просив призначити пенсію із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. В заяві від 26 грудня 2016 року позивач навпаки наполягав на застосуванні цього показника за попередній рік.
Оскільки позивач не надавав згоду на застосування показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії, то у відповідача не було підстав застосовувати показник середньої заробітної плати за 2007 рік.
При цьому суд зазначає, що при розрахунку пенсії за вислугою років за Законом України № 2282, яку отримував позивач до переведення на пенсію за віком, взагалі не застосовується показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески.
Крім того, суд виходить з того, що в частині 3 статті 45 Закону № 1058 мова йде про переведення з одного виду пенсії на інший вид пенсії, які передбачені статтею 9 Закону № 1058 (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), в той час як у спірних правовідносинах має місце перехід на інший вид пенсії за іншим Законом (призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058, яким пенсія за вислугу років не передбачена), тому положення ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині переведення з одного виду пенсії на інший до спірних правовідносин не підлягають застосуванню.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в в м. Сєвєродонецьку Луганської області повинно, у разі переходу з одного виду пенсії на інший за різними Законами, враховувати загальні норми, визначені ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», де вказано, що для визначення розміру пенсії враховується середня заробітна плата (дохід), з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Як встановлено судом, позивач після виходу на пенсію за вислугу років працював до 18.05.2015 на посаді заступника директора з кадрів та правових питань в Товаристві з обмеженою відповідальністю спільне підприємство «Укрзовніштрейдінвест», з його заробітної плати сплачуються податки, а також страхові внески до ПФУ України.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Відповідно до частини 2 цієї статті, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n);
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Отже, для визначення позивачу належного розміру пенсії, Управлінню Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області необхідно враховувати середню заробітну плату (дохід), з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2752,95 за 2012 рік + 2979,46 за 2013 рік + 3149,95 за 2014 рік / 3 = 2960,79 грн. показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують 2015-му року звернення позивача за призначенням пенсії за віком).
Аналогічні правові позиції висловлені Вищим адміністративним судом України у постановах від 01.12.2013 р. у справі № К/800/38624/13, від 02.04.2014 р. у справі № К/800/45035/13, від 16.01.2014 р. у справі № К/800/1384/13.
У відповідності до статті 7 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами: законодавчого визначення умов і порядку здійснення загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; диференціації розмірів пенсій залежно від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати (доходу); державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом; а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.
Отже, на законодавчому рівні закріплено принцип рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що позивач належним чином виконував свій обов'язок стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, працюючи та отримуючи заробітну плату, сплачував з неї страхові внески. Доказів іншого відповідачем не надано. Натомість, позивача було позбавлено права на рівноправність застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат.
Тобто, судом встановлено, що відповідач, приймаючи рішення стосовно застосування показника середньої заробітної плати за 2007 рік, порушив права позивача, адже у спірних правовідносинах має здійснюватися призначення пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто показника який застосовувався у 2015 році при призначенні пенсії за віком та який складає 2960,79 грн.
Посилання представника відповідача те, що позивач не звертався із заявою про перерахунок пенсії, а отже відсутній спір між сторонами, на думку суду є повністю неспроможними, адже по-перше позивач просив не перерахувати, а призначити йому пенсію за віком, по-друге порушення прав позивача під час призначення та подальшого нарахування йому пенсії за віком об'єктивно встановлені судом, по-третє позивач в своїй заяві від 26 грудня 2016 року просив відповідача застосувати відповідний показник за 2015 рік і йому було відмовлено.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 13.07.2016 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат згідно із статтею 94 КАС України, суд враховує, що позивачем було сплачено судовий збір в сумі 640 грн. 00 коп. і при цьому позовні вимоги було задоволено повністю, у зв'язку із чим суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 640 грн. 00 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4, 8, 11, 17, 86, 94, 118, 158-163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії за період з 13.07.2016 року - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області щодо незастосування з 13.07.2016 року при призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто показника який застосовувався у 2015 році при призначенні пенсій за віком та який складає 2960,79 грн.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області призначити та нарахувати з 13.07.2016 року ОСОБА_2 пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто показника який застосовувався у 2015 році при призначенні пенсії за віком та який складає 2960,79 грн.
Стягнути на користь ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, код 21792459, суму судових витрат в розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення, або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, якщо судом було застосовано ч. 3 ст. 160 КАС України або якщо особа не була присутня в судовому засіданні, шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області разом із одночасним надісланням копії апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.Б. Баронін