Дата документу 15.02.2017 Справа № 554/8740/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15.02.2017 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Антонов С.В., розглянувши у приміщенні суду у м. Полтаві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
В жовтні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративною позовною заявою до управління Служби безпеки України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, прохаючи суд:
-зобов`язати Управління Служби безпеки України в Полтавській області (фінансовий відділ) скласти довідку про розмір грошового скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії позивача з 01 жовтня 2015 року з врахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, згідно з довідкою Управління СБУ в Полтавській області від 28.07.2016 року №66/21-148, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації грошового забезпечення та зазначену довідку надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку та виплати пенсії, згідно з законодавством;
-зобов'язати відповідача здійснити донарахування до раніше призначеної пенсії позивача з 01 жовтня 2015 року, не змінюючи базовий місяць індексації пенсії, на підставі наданої Управлінням СБУ в Полтавській області (фінансовим відділом) довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні індексації грошового забезпечення та провести відповідні виплати з врахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 вказав, що наказом начальника управління Служби безпеки України в Полтавській області від 10.05.2011 року №94-ос він звільнений з військової служби відповідно до підпункту «б» пункту 61 та підпункту «б» пункту 62 (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України в запас Збройних сил України та виключений із списків особового складу 10.05.2011 року.
Після звільнення з військової служби з відповідною заявою про призначення пенсії позивач звернувся до Управління Служби безпеки України в Полтавській області.
Відповідно до наданих Управлінням СБУ в Полтавській області документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області було визначено розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії, яке складено з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 760,00 грн., оклад за військове звання - 65,00 грн., надбавка за вислугу років 35% - 288,75 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 1468,61 грн., у тому числі: робота з таємними виробами, носіями, документами - 10 %, надбавка за особливо важливі завдання - 100 %, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50 %, премія - 65 %.
При цьому, до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії не були включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги у разі звільнення зі служби та індексації, які отримував позивач під час проходження служби протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення та з яких було фактично сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
11.07.2016 року ОСОБА_1 звернувся до Управління СБУ в Полтавській області із заявою про те, що видана йому довідка про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії не містить даних про додаткові види грошового забезпечення - матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, одноразову грошову допомогу у разі звільнення, індексації грошового забезпечення та вимагав Управління СБУ в Полтавській області скласти довідку про розмір грошового забезпечення позивача про донарахування до раніше призначеної пенсії, яка була установлена на момент виходу на пенсію, включивши до складу грошового забезпечення суму зазначених матеріальних допомог та надати складену довідку до ГУ ПФУ у Полтавській області для перерахунку та виплатити пенсію згідно з законодавством.
Рішенням Управління СБУ в Полтавській області, оформленого у вигляді листа №66/21-148 від 28.07.2016 року, відмовлено у задоволенні заяви з посиланням на те, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога у разі звільнення та індексація є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення і до складу довідки про додаткові види грошового забезпечення для розрахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області не включені.
На заяву позивача від 03.09.2016 року щодо перерахунку та виплати пенсії на підставі додатково наданих документів, ГУ УПФ в Полтавській області листом від 19.09.2016 року №415/М-03 зазначено, що згідно зі ст.43, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», врахування зазначених матеріальних допомог для призначення чи перерахунку пенсії не передбачено.
Позивач у судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі (а.с.16).
Представник відповідача - Управління Служби безпеки України в Полтавській області, у судове засідання не з'явився, надав суду письмові заперечення, в яких просив суд відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 в повному обсязі, зважаючи на наступне. Так, порядок та умови призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, і зокрема, СБУ, визначаються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (від 09.04.1992 №2262-ХІІ). Умови та порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначається Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (від 08.07.2010 року №2464-VI). Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 7 даного Закону, єдиний внесок нараховується для платників військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи.
Відповідно до положень вищезазначених нормативних актів до складу грошового забезпечення індексація не входить, у зв'язку з чим, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на індексацію не нараховується та не утримується.
Також, згідно з п.2 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 року №1170, на одноразову допомогу військовослужбовцям при звільненні з військової служби єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується, тому при звільненні військовослужбовців з військової служби із СБУ даний єдиний внесок на одноразову грошову допомогу не нараховується та не утримується.
Частиною третьою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (№2262-ХІІ від 09.04.1992) визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу", грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Разом з тим, вказаною постановою упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено перелік додаткових видів грошового забезпечення. Зокрема, у додатку 25 до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. №1294 "Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів", матеріальна допомога на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань ні до щомісячних ні до одноразових видів грошового забезпечення вказаної категорії осіб не віднесена.
Оскільки, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні є разовими виплатами і не носять постійний (щомісячний) характер. Для врахування одноразових виплат до грошового забезпечення під час призначення (перерахунку) пенсії згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" законні підстави відсутні.
ОСОБА_1 10.05.2011 року наказом начальника УСБУ в Полтавській області №84-ос звільнений з військової служби відповідно до підпункту "б" пункту 61 та підпункту "б" пункту 62 (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України в запас Збройних Сил України та виключений із списків особового складу 10.05.2011 року.
Після звільнення з військової служби зі Служби безпеки України ОСОБА_1 отримує в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області довічну пенсію за вислугу років.
11 липня 2016 року позивач звернувся до Управління СБУ в Полтавській області із заявою складення довідки про розмір грошового забезпечення із включення суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги та надати складену довідку до ГУ ПФУ в Полтавській області для перерахунку та виплати пенсії. Листом Управління №66/21-148 від 28.07.2016 року позивачу відмовлено у задоволенні клопотань у поданій ним заяві.
На заяву Позивача від 03.09.2016 року щодо перерахунку та виплати пенсії на підставі додатково наданих документів ГУ ПФУ в Полтавській області від 19.09.2016 року №415/М-03 ГУ ПФУ листом зазначено, що згідно ст. ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", врахування зазначених матеріальних допоміг для призначення чи перерахунку пенсії не передбачено.
Відповідно до ч.1-2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України,адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем не надано суду доказів, які б свідчили про поважність причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та не наведено будь-яких обставин пропуску такого строку, які могли б бути визнані судом поважними (а.с.26-30).
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у судове засідання не з'явився, надав до суду письмові заперечення у яких вказав, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області з 11.05.2011 р. отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 50% грошового забезпечення.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік» органи Пенсійного фонду, починаючи з 01.01.2007 року здійснюють функції лише з питань призначення та перерахунку пенсій військовослужбовців та членів їх сімей.
Виконання зазначених функцій врегульовано також Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. № 3-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402.
Відповідно до п.п. 1, 7, 23 зазначеного Порядку документи для призначення пенсій (в т.ч. грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, довідка про додаткові види грошового забезпечення) подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та інших державних органів, в яких колишні військовослужбовці проходили службу.
В зв'язку з цим Головне управління не має законних підстав для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 без довідки за встановленою формою про грошове забезпечення, визначене уповноваженим органом, який несе відповідальність за правильність і достовірність його встановлення відповідно до вимог чинного законодавства.
Матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова матеріальна допомога при звільненні та індексація не віднесена до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених додатком 25 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, а тому не можуть бути враховані у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії.
Додана до позовної заяви довідка Управління Служби безпеки України від 28.07.2016 р. № 66/21-148 видана не за встановленою формою та не містить висновку уповноваженого органу, що вона є підставою для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1
Крім того, дана довідка містить відомості про те, що на індексацію за період з 01.05.2009 по 30.04.2011 р. та одноразову грошову допомогу при звільненні не нараховувався та не утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.36-38).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 згідно наказу від 10.05.2011 року №94-ос звільнений з військової служби відповідно до пункту «б» пункту 61 та підпункту «б» пункту 62 (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України в запас Збройних сил України та виключений із списків особового складу 10.05.2011 року (а.с. 41).
Відповідно до довідки №32 від 16.05.2011 року Управління Служби безпеки України в Полтавській області ОСОБА_1 визначено розмір грошового забезпечення: посадовий оклад - 760,00 грн., оклад за військове звання - 65,00 грн., надбавка за вислугу років 35% - 288,75 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 1468,61 грн., у тому числі: робота з таємними виробами, носіями, документами - 10 %, надбавка за особливо важливі завдання - 100 %, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50 %, премія - 65 %, з травня 2009 року по квітень 2011 року всього на суму 35246,52 грн. (а.с.12).
11 липня 2016 року позивач звернувся до Управління Служби безпеки України із заявою про складення довідки з 01.01.2016 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням суми індексації на грошове забезпечення, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги у разі звільнення, які отримав позивач протягом останніх 24 календарних місяців підряд перед звільненням з військової служби (а.с.10).
У довідці Управління Служби безпеки України в Полтавській області від 28.07.2016 року №66/21-148 зазначено, що ОСОБА_1 за останні 24 календарні місяці перед звільненням з 01.05.2009 року по 31.12.2010 року було нараховано та виплачено матеріальні допомоги, на які нараховувався та утримувався збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: в серпні 2009 року матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 2297,00 грн., та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в сумі 2297,00 грн., в грудні 2009 року за відпустку у січні 2010 року матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 2297,00 грн., та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в сумі 2297,00 грн. В період з 01.01.2011 року по 30.04.2011 року було нараховано та виплачено матеріальні допомоги, на які нараховувався та утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: в лютому 2011 року матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 2829,00 грн. та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в сумі 760,00 грн. Також було нараховано та виплачено наступні нарахування, на які не нараховувався та не утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: індексація за період з 01.05.2009 року по 30.04.2011 року у сумі 868,09 грн., одноразова грошова допомога при звільненні у сумі 34074,40 грн. Всі виплати є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення і до складу довідки про додаткові види грошового забезпечення для розрахунку пенсії в ГУ ПФУ не були включені (а.с.13).
03 вересня 2016 року позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якій просив здійснити витяг з грошового атестата із зазначенням вказаних в ньому виплачених розмірів сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги у разі звільнення зі служби та індексації, а також перерахувати пенсію ОСОБА_1 з врахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги у разі звільнення зі служби та індексації (а.с. 14).
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області листом від 19.09.2016 року за № 415/М-03 було відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено врахування у складі грошового забезпечення для призначення чи перерахунку пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та індексації (а.с. 15).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно статті 371 Закону України "Про державну службу" (у редакції чинній на момент звільнення позивача) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Статтею 22 та частиною першою статті 92 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод визначаються Законами України. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, була затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1 "Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах N 2а-8893/12/2670, N 2а-4753/09/2670".
Даною формою встановлено складові заробітної плати, які зазначаються під час призначення (перерахунку) пенсії, така довідка видається для перерахунку пенсії у разі підвищення посадових окладів працюючих державних службовців, як вбачається із назви самої довідки.
Суд звертає увагу на те, що форму вказаної довідки виключено згідно із змінами, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016 року №15-2.
Однак, як зазначено в пункті 3 цієї постанови правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016 року №15-2, вказана постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування. При цьому офіційне опублікування вказаної постанови Пенсійного фонду України мало місце в Офіційному віснику України, 2016, №67 (02 вересня 2016 року).
Тобто, форма довідки, з приводу якої мало місце звернення позивача, виключена лише з 02 вересня 2016 року, і на час звернення позивача до Управління СБУ в Полтавській області (11 липня 2016 року) вона була чинною.
Таким чином, суд зазначає, що відповідач на день звернення позивача зобов'язаний був видати останньому довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року № 15-1.
У зв'язку з цим, позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Полтавській області щодо зобов'язання скласти відповідну довідку про розмір грошового забезпечення підлягають задоволенню. При цьому суд не вправі зобов'язувати УСБУ в Полтавській області надсилати до органів пенсійного фонду вказану довідку, оскільки такі дії не входять в обов'язки цього відповідача.
Відповідно до Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011р., одним із основних завдань Пенсійного фонду України є призначення та перерахунок пенсій. Пенсійний фонд України, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює контроль за достовірністю поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно з п. 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Як слідує з матеріалів справи довідка розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації грошового забезпечення з метою здійснення перерахунку призначеної пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області не подавалась, відповідно органом пенсійного фонду не розглядалась і рішення з приводу проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 чи відмови у перерахунку не приймалось.
У зв'язку з цим, суд вважає передчасними позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про проведення донарахування та виплати пенсії на підставі довідки, що буде надана Управлінням СБУ в Полтавській області (фінансовим відділом) про розмір грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 3 ст. 93 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Враховуючи, що ухвалою суду від 26.10.2016 року відстрочено сплату судового збору ОСОБА_1 до прийняття рішення у справі, а також те, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково, судові витрати підлягають стягненню з відповідача - Управління Служби безпеки України в Полтавській області та позивача ОСОБА_1 в сумі 275гривень 60 копійок з кожного.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 18, 71, 86, 159-163, 167, 186 КАС України, суд,-
п о с т а н о в и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов`язати Управління Служби безпеки України в Полтавській області (фінансовий відділ) скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії позивача з 01 жовтня 2015 року з врахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, згідно з довідкою Управління СБУ в Полтавській області від 28.07.2016 року №66/21-148, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації грошового забезпечення.
В задоволенні позовних вимог в іншій частині - відмовити.
Стягнути з Управління Служби безпеки України в Полтавській області за рахунок бюджетних асигнувань 275 гривень 60 копійок та з ОСОБА_1 275 гривень 60 копійок судові витрати на користь УДКСУ у м. Полтава (код ЄДРПОУ 38019510, банк отримувача ГУДКСУ в Полтавській області, рахунок отримувача 31216206700005, МФО 831019).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Октябрський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя С.В. Антонов