Справа № 279/451/17
Номер рядка звіту 252
номер провадження 3/279/210/17 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" березня 2017 р.
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Невмержицька О.А., при секретарі Хомутовській М.А., з участю прокурора Слобожанюк О.М., захисника ОСОБА_1, та з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Житомирській області Департамента захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, працюючої вчителем СЗШ 1-3 ступенів, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ВМ 368030 виданий Коростенським МРВ УМВС України в Житомирській області 17.06.1997 року,
за ч.ч. 1,2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, на виборах депутатів місцевих рад, які відбулись 25.10.2015 року, обрана депутатом Веселівської сільської ради Коростенського району Житомирської області.
Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_2, як депутат Веселівської сільської ради Коростенського району є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.18 та п.п. 2,3 ч.1 ст.8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" ОСОБА_2 зобов`язана додержуватися Конституції та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів, а також як представник інтересів територіальної громади, здійснюючи свої повноваження, повинна дотримуватись правил депутатськрої етики, в тому числі не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях, не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов`язані зі здійсненням нею депутатських повноважень. На депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
У відповідності до вимог ст.28 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: вжити заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї безпосереднього керівника, або колегіальному органі - Національне агенство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів.
Згідно ст.35 Закону України "Про запобігання корупції" Правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.
У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіалнього органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
У разі, якщо неучасть особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснювати під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
До Веселівської сільської ради Коростенського району Житомирської області - 28.03.2016 року звернулась із заявою жителька с.Веселівка ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с.Веселівка, вул.Залізнична Коростенського району, Житомирської області, площею 2,0 гектара.
20.04.2016 року за пропозицією Веселівського сільського голови ОСОБА_3 затверджено порядок денний сьомої сесії 7-го скликання Веселівської сільської ради Коростенського району Житомирської області та винесено на розгляд пленарного засідання для затвердження рішення "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с.Веселівка вул.Залізнична, Коростенського району, Житомирської області, площею 2,0 гектара гр.ОСОБА_2."
В порушення вищезазначених вимог Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_2Д, 20.04.2016 року в адміністративному приміщенні Веселівської сільської ради по вул.Щорса, 1а Коростенського району, Житомисрької області, достовірно знаючи, що на розгляд пленарного засідання сьомої сесії 7-го скликання Веселівської сільської ради Коростенського району Житомирської області для затвердження винесено питання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с.Веселівка вул.Залізнична Коростенського району, Житомирської області площею 2,0 гектара гр.ОСОБА_2, усвідомлюючи, що у її діяльності виник реальний конфлікт інтересів, не повідомила про це присутніх на цій сесії депутатів, а також не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів.
При цьому, діючи умисно, з корисливих мотивів у власних інтересах, поряд з іншими 10-ма депутатами із 12 обраних, особисто прийняла участь у засіданні сьомої сесії 7-го скликання Веселівської сільської ради та голосуванні при прийнятті рішення №44 від 20.04.2016 року "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с.Веселівка вул.Залізнична, Коростенського району, Житомирської області площею 2,0 гектара гр.ОСОБА_2, і таким чином вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_2 порушила вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративні правопорушення повязані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала та пояснила, що вона дійсно вчинила правопорушення, допустивши конфлікт інтересів. Розкаялась у скоєному, просила не накладати суворе стягнення.
Прокурор просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні вищевказаних правопорушень та застосувати до неї адміністративне стягнення, з застосуванням ст.36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 3400 гривень.
Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи у їх сукупності, приходжу до висновку, що винність ОСОБА_2 у вчиненні даного адміністративного правопорушення доведена, стверджується письмовими матеріалами справи, у звязку з чим, щодо неї слід застосувати стягнення в межах санкції відповідної статті, з урахуванням ст.36 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, сімейний та майновий стан. Обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність відсутні, раніше ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності не притягувалась.
Крім того, відповідно до ЗУ «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі, визначеному законом.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7, 221, 283-285 КУпАП, ст.ст.1,3,28 Закону України «Про запобігання корупції», ЗУ «Про судовий збір», суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 гривень (Отримувач коштів Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: ГУДКСУ у м.Києві, Код банку отримувача : 820019, Рахунок отримувача: 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Невмержицька О.А.