ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2017 року Справа № 876/9607/16
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Сеника Р.П.,
суддів Хобор Р.Б., Попка Я.С.
з участю секретаря судового засідання Мацьків М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Львова апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у справі № 819/1192/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційної комісії №8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання дій протиправним та визнання протиправним і скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
03 жовтня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області (надалі відповідач 1, ГУНП в Тернопільській області), Атестаційної комісії №8 Головного управління Національної поліції в Тернопільській області (надалі відповідач 2, Атестаційна комісія №8 ГУНП в Тернопільській області), у якому просить:
1. Визнати дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо призначення та проведення атестації ОСОБА_1 протиправними;
2. Визнати незаконним та скасувати рішення атестаційної комісії №8 ГУНП в Тернопільській області від 19.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом ОП №15.00036066.0076959 та зазначене в розділі 4 атестаційного листа на ОСОБА_1
Позовні вимоги мотивує тим, щодії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо призначення та проведення атестації ОСОБА_1 є протиправними оскільки, проведення атестації може мати місце у виключних випадках, а така підстава як «для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду або звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність» є наслідком виявлених ознак невідповідності поліцейського займаній посаді в силу фізичного стану, хвороб, неналежної професійної підготовки, порушення порядку і правил несення служби. Однак, в наказі ГУНП в Тернопільській області №221 від 12.02.2016 р. не зазначені підстави, які передбаченні ч.2 ст.57 Закону України «Про Національну поліцію», в тому числі не зазначено підстав для проведення атестування конкретно ОСОБА_1 Просить врахувати, що його прийнято на службу до поліції, шляхом видання наказу, при цьому такий наказ не містить умов про проведення конкурсу та тимчасовість призначення на посаду, відтак ОСОБА_1 прийнято на службу в поліцію безстроково. Крім того зазначає, що в поліції на посаді старшого сержанта поліцейського взводу конвойної служби пропрацював менше одного року, а тому в силу ст.12 Закону України «Про професійний розвиток працівників»атестації не підлягає.
Щодо позовних вимог про визнання незаконним та скасування рішення атестаційної комісії №8 ГУНП в Тернопільській області від 19.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом ОП №15.00036066.0076959 та зазначене в розділі 4 атестаційного листа на ОСОБА_1 зазначив, що мало місце порушення процедури атестування. Просить врахувати, що в атестаційному листі міститься висновок прямого керівника, згідно якого ОСОБА_1 займаній посаді відповідає, висновок атестаційної комісії про те, що він займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність є необґрунтований та не підтверджений жодними доказами, а відтак це зумовило необ'єктивність і незаконність рішення атестаційної комісії. Крім того, не враховано, що він є учасником АТО.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у позові відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржив позивач, подавши на неї апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що не погоджується з рішенням суду першої інстанції, оскільки дане рішення винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права, та таке, що неповно відображає обставини, які мають істотне значення для даної справи.
Просить скасувати постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином, а тому, суд апеляційної інстанції, відповідно до ч. 1 ст. 41 та ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши обставини справи, доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а оскаржувану постанову скасувати з таких підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, що ОСОБА_1 з 08.05.2012 року був прийнятий на службу в органи внутрішніх справ.
У зв'язку з реформуванням органів внутрішніх справ у зв'язку з набранням чинності з 07.11.2015 Закону України "Про Національну поліцію", відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 07.11.2015 року №12 о/с, у відповідності до пунктів 9 та 12 розділу ІХ Закону України "Про національну поліцію"призначено прибулих з Міністерства внутрішніх справ, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування, з 07 листопада 2015 року ОСОБА_1, який мав спеціальне звання "старший сержант міліції", поліцейським взводу конвойної служби Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, присвоївши йому спеціальне звання "старший сержант поліції" .
Наказом ГУНП в Тернопільській області №221 від 12.02.2016 "Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління національної поліції в Тернопільській області" з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівня, на підставі глибокого та всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, на підставі ст.57 Закону України "Про Національну поліцію"та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890, наказано починаючи з 15.02.2016 р. провести атестування поліцейських ГУНП в Тернопільській області, створити в ГУ НП в Тернопільській області атестаційні комісії №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 (зокрема, даним наказом було зазначено, що персональний склад комісії має бути погоджений з керівництвом Національної поліції України та ним затверджений. Цим же наказом керівникам відділ поліції, структурних підрозділів ГУНП доручено скласти списки поліцейських, які підлягають атестуванню, скласти атестаційні листи на поліцейських).
Атестаційні комісії ГУНП в Тернопільській області №8, №9, №10, №11, №12 створено відповідно до наказу від 16.08.2016 року, а саме, доповнення до наказу від 12.02.2016 року №221 "Про організацію проведення атестування поліцейських ГУ НП в Тернопільській області".
Персональний склад атестаційної комісії №8 ГУНП затверджений наказом ГУ НП в Тернопільській області від 25.08.2016 року №1587.
Суд першої інстанції з'ясував, що позивач знав про проведення атестації, та добровільно зареєструвався в ЄЦВТМН на проходження атестації.
На підставі вищезазначених наказів проведено атестацію ОСОБА_1, що підтверджується відповідним атестаційним листом.
За змістом наявного у матеріалах справи атестаційного листа, складеного на старшого сержанта поліції ОСОБА_1 від 12.08.2016 року, останній, зарекомендував себе з позитивної сторони, як старанний, ініціативний та професійно грамотний працівник. До виконання своїх службових обов'язків відноситься добросовісно. Нормативні акти та накази, які регламентують роботу в Національній поліції знає, і правильно використовує у своїй службовій діяльності. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. Користується заслуженим авторитетом серед особового складу та громадськості. Неодноразово заохочувався за сумлінне виконання службових обов'язків керівництвом. Вимогливий до себе, йому притаманні такі риси як ввічливість, комунікабельність, вміння оцінювати ситуацію, приймати чіткі та виважені рішення, уміє і любить працювати в обстановці, яка потребує проявлення розумної ініціативи. Не зупиняється перед труднощами, наполегливо й енергійно йде до наміченої мети. В повсякденній роботі завжди впроваджує передовий досвід, бачить перспективу в нових ідеях. Притаманні працьовитість, чуйність та уважне ставленням до людей. Завжди послідовний у словах і діях. Вміє прислухатися до критики та бути самокритичним. Здатний самостійно та швидко приймати обґрунтовані рішення. Йому притаманне почуття особистої відповідальності за доручену справу. При виконанні службових обов'язків не рахується з особистим часом. За звітній період працівниками конвойного взводу всього відконвойовано 871 особу. З них в суд 12 арештований, в ІТТ відділів поліції 400 арештованих, в УВП № 26419 арештованих, прокуратуру м. Тернополя 1 арештований, для проведення слідчих дій 14 арештованих, в медичні заклади 25 арештованих. Фізично здоровий, добре володіє табельною зброєю та прийомами самооборони.
За результатами тестування на загальні навички отримав 25 балів із 60 можливих, професійного тестування - 23 балів із 60 можливих.
На підставі розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення присутні на засіданні члени атестаційної комісії №8 ГУНП в Тернопільській області (5 осіб) одноголосно (5 "за", 0 "проти") прийняли рішення, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби через службову невідповідність (протокол ОП№15.00036066.0076959 від 19.09.2016 р.)
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог у справі, суд першої інстанції виходив з того, що02 липня 2015 року Верховною ОСОБА_2 України прийнято Закон України "Про Національну поліцію" №580-VIII, яким утворено Національну поліцію України - центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно до пунктів 9 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
За приписами п. 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, приймаються на службу до поліції саме за умови їх відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом. У свою чергу, для визначення їх відповідності таким вимогам Законом України "Про Національну поліцію" передбачено інститут атестування.
Наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.11.2015 № 1465 затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за № 1445/27890 (далі - Інструкція № 1465), якою було встановлено такий порядок.
До 17.11.2015 порядок (інструкція) атестування поліцейських був відсутній, у зв'язку з чим атестування працівників міліції, які виявили бажання проходити службу в Національній поліції, у т.ч. й позивача по справі, перед прийняттям їх на службу не проводилось.
Як встановлено судом першої інстанції , трачук Т.В. перебував на службі в органах внутрішніх справ України з 2012 року. Матеріалами справи підтверджено, що позивач на підставі його особистої заяви прийнятий на службу в поліцію на підставі наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 07.11.2015 року № 12 о/с "По особовому складу" в порядку переатестування. Таким чином, позивач був прийнятий на службу в поліцію на постійній основі за його згодою.
Статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію" визначено порядок атестування поліцейських.
Так, ч.1 ст.57 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Згідно з ч.2 ст.57 Закону України "Про Національну поліцію" атестування поліцейських проводиться:
1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;
2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;
3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Аналогічні норми в частині підстав для атестування містить також Інструкція "Про порядок проведення атестування поліцейських", затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 року №1465 (далі Інструкція №1465), зокрема, її пункт 3 розділу І.
Відповідно до частини третьої статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.
Частина четверта статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" передбачає, що рішення про проведення атестування приймає керівник поліції, керівники органів (закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами.
Виходячи з наведених норм законодавства та мети проведення атестації, суд першої інстанції дійшов висновку, що прийняття рішення про проведення атестації відносно конкретного поліцейського та, власне, проведення атестації може мати місце у виключних випадках, а саме: при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Суд вважає, що атестування позивача було проведене атестаційною комісією у відповідності до вимог законодавства та на підставі наданих повноважень. Наведені позивачем твердження про порушення його прав під час прийняття оскаржуваного рішень не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.
Проте колегія суддів апеляційного суду вважає висновки суду першої інстанції невірними та такими, що не відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.
02 липня 2015 року Верховною ОСОБА_2 України прийнятий Закон України «Про Національну поліцію», який згідно з пунктом І розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень цього Закону набрав чинності з 07 листопада 2015 року.
Відповідно до наказу голови Національної поліції України №6 від 06.11.2015 року затверджено тимчасовий штат органів і підрозділів головних управлінь Національної поліції у Волинській, Луганській та Миколаївській областях.
Закон України «Про Національну поліцію» визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Згідно з пунктом 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначених цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність.
Відповідно до частини першої статті 57 Закону України «Про національну поліцію», атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Наказом Міністра внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 року затверджена Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкція).
Згідно з пунктом 1 Розділу 1 Інструкції вона розроблена відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» і визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті НП України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) НП України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Відповідно до пунктів 4 та 5 Розділу 1 Інструкції, рішення про проведення атестування та про строки, у які проводиться атестування, приймає Голова НП України, керівники органів поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими актами законодавства України призначаються на посади їх наказами. Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.
Згідно з статтею 57 Закону України «Про Національну поліцію», пунктом 3 Інструкції, атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Атестування поліцейських проводиться: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.
Рішення про проведення атестування приймає керівник поліції, керівники органів (закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами.
Порядок проведення атестування поліцейських затверджується Міністром внутрішніх справ України.
Отже, під час атестації перевіряється чи відповідають займаній посаді ділова кваліфікація, рівень знань і навичок, інші суспільно значущі якості поліцейського. Атестація повинна сприяти поліпшенню якісного складу поліцейських, їх ефективному використанню, росту професійної компетентності, підвищенню кваліфікації, посиленню організованості, відповідальності, дисциплінованості. Атестація має здійснюватися на засадах законності, об'єктивності, гласності, колегіальності, неупередженості.
12 лютого 2016 року був виданий наказ Головного управління Національної поліції у Тернопільській області №221«Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції у Тернопільській області» , 25 серпня 2016 року був виданий наказ №1587«Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління Національної поліції у Тернопільській області», яким був затверджений персональний склад атестаційних комісій №№ 8-12.
Судом встановлено, що позивач виявив бажання служити в Національній поліції України, а тому з метою підтвердження своїх професійних якостей вирішив пройти атестування та зареєструвався в ЄЦВТМ.
З матеріалів справи також слідує, що 19.09.2016 року позивач проходив атестування.
Пунктом 10 розділу IV Інструкції передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.
Відповідно до атестаційного листа старшого сержанта поліції ОСОБА_1 за результатами атестування позивач на тестуванні на загальні навички отримав 25 балів із 60 можливих та по професійному тестуванні - 23 бал з 60 можливих.
Пунктом розділу IV 15 Інструкції встановлено, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків:1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Згідно з пунктами 20-23 Інструкції усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.
З дослідженого в судовому засіданні протоколу атестаційної комісії №8 Головного управління Національної поліції у Тернопільській області ОП №15.00036066.0076959 від 19.09.2016 року вбачається, що комісією (за - 5, проти - 0) прийнято рішення про те, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Відповідно до пункту 16 Інструкції, атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).
Таким чином, з аналізу вищевказаної норми видно, що приймаючи рішення стосовно атестованого працівника поліції, атестаційна комісія повинна прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням усіх визначених критеріїв.
В розділі I атестаційного листа позивача зазначено, що за період служби зарекомендував себе позитивної сторони, як старанний, ініціативний та професійно грамотний працівник. До виконання своїх обовязків відноситься добросовісно. Нормативні акти на накази, які регламентують роботу у Національній поліції знає і правильно використовує у своїй службовій діяльності. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. Користується заслуженим авторитетом серед особового складу та громадськості. Неодноразово заохочувався за сумлінне виконання службових обовязків керівництвом.Вимогливий до себе, йому притаманні такі риси як ввічливість, комунікабельність, вміння оцінювати ситуацію, приймати чіткі та виважені рішення, уміє і любить працювати обстановці, яка потребує проявлення розумної ініціативи. Не зупиняється перед труднощами, наполегливо і енергійно йде до наміченої мети. В повсякденній роботі завжди впроваджує передовий досвід, бачить перспективу в нових ідеях. Притаманні працьовитість, чуйність та уважне ставлення до людей. Завжди послідовний у словах та діях. Вміє прислухатися до критики та бути самокритичним. Здатний самостійно та швидко приймати обґрунтовані рішення. Йому притаманне почуття особистої відповідальності за доручену справу. При виконанні службових обовязків не рахується з особистим часом. За звітній період працівниками конвойного взводу всього відконвойовано 871 особу. З них в суд 12 арештований, в ІТТ відділів поліції 400 арештованих, в УВП № 26419 арештованих, прокуратуру м. Тернополя 1 арештований, для проведення слідчих дій 14 арештованих, в медичні заклади 25 арештованих. Фізично здоровий, добре володіє табельною зброєю та прийомами самооборони. Українською мовою володіє добре. Відданий служінню народу України.
Згідно з висновком заступника начальника Головного управління Національної поліції у Тернопільській області підполковника поліції ОСОБА_2. (розділ II атестаційного листа) ОСОБА_1 займаній посаді відповідає.
Відповідно до довідки УКЗ ГУ Національної поліції у Тернопільській області від червня 2015 року ОСОБА_1 з оцінювання професійної і фізичної підготовки за підсумками 2015 року за функціональну, тактико-спеціальну та фізичну підготовку отримав «задовільно»; з вогневої підготовки - «добре», про що отримав загальну оцінку - «задовільно».
Довідкою УКЗ ГУ Національної поліції у Тернопільській області від 28.07.2016 року підтверджується, що за час служби в органах внутрішніх справ і поліції ОСОБА_1 отримав 1 заохочення та до дисциплінарної відповідальності не притягувався.
Крім того, ОСОБА_1 брав безпосередню участь у складі сил Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей і є учасником бойових дій, що підтверджується відповідним посвідченням від 11.10.2016 року серії УБД № 156328.
Проте, ні в рішенні атестаційної комісії, ні в атестаційному листі щодо висновку про те, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, атестаційною комісією не вказано з яких підстав комісія дійшла такого висновку, якими критеріями вона керувалася приймаючи таке рішення.
Таким чином, відповідач не надав суду доказів на підтвердження обставин, які у висновку атестаційної комісії вважаються встановленими, зокрема відомостей, отриманих під час співбесіди із позивачем, та відомостей із відкритих джерел, на які атестаційна комісія могла б посилатися як на доказ низького рівня мотивації позивача щодо подальшої роботи, низького професійного рівня чи потенціалу, незнання законодавчої бази. Відсутні відомості про негативну оцінку ділових, професійних, особистих якостей позивача, його освітнього та кваліфікаційного рівнів, які надавались атестаційною комісією, що не узгоджується із доказами про позитивні характеристики та оцінку позивача, які наявні у матеріалах справи.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що рішення атестаційної комісії не може бути єдиним доказом виявлення невідповідності працівника займаній посаді чи виконуваній роботі, а висновки атестаційної комісії щодо кваліфікації працівника підлягають оцінці у сукупності з іншими доказами по справі.
Водночас рішення атестаційної комісії не єдиний доказ виявлення невідповідності працівника займаній посаді чи виконуваній роботі. Висновки атестаційної комісії щодо кваліфікації працівника підлягають оцінці у сукупності з іншими доказами по справі.
Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення повинні бути законними і обґрунтованими.
Судом першої інстанції порушено норми матеріального права та неповно з'ясовано обставини, що призвело до ухвалення незаконного рішення, яке підлягає скасуванню з підстав визначених ст. 202 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 205 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню та апеляційним судом приймається нова постанова про задоволення позову з наведених вище підстав.
Керуючись: ч. 3 ст. 160,ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у адміністративній справі № 819/1192/16-а - скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити.
Визнати дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо призначення та проведення атестації ОСОБА_1 протиправними;
Визнати незаконним та скасувати рішення атестаційної комісії №8 ГУНП в Тернопільській області від 19.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, оформлене протоколом ОП №15.00036066.0076959 та зазначене в розділі 4 атестаційного листа на ОСОБА_1
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: Р.П. Сеник
Судді : Р.Б. Хобор
ОСОБА_3
Повний текст рішення виготовлено 01.03.2017 року.