ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 березня 2017 року Чернігів Справа № 825/265/17
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Житняк Л.О.,
за участі секретаря Стасюк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локал Сервіс" про стягнення суми штрафу,
В С Т А Н О В И В:
09.02.2017 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локал Сервіс" (далі – ТОВ "Локал Сервіс") в якому просить стягнути з відповідача суму штрафу у розмірі 2 900,00 грн мотивуючи тим, що зазначений штраф у добровільному порядку відповідачем не сплачений, у зв’язку чим, він підлягає стягненню в судовому порядку.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення та розпискою суду. При цьому, через канцелярію суду надав заяву, в якій розгляд справи просив провести без участі його представника.
Відповідач до суду також не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою реєстрації юридичної особи та за адресою реєстрації засновника (учасника) юридичної особи, вказаними в Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. До суду повернуто конверт з повісткою з довідкою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає".
За таких обставин, враховуючи ч. 11 ст. 35 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ТОВ "Локал Сервіс" (код ЄДРПОУ 39346561) зареєстровано як юридичну особу та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Основним видом діяльності ТОВ "Локал Сервіс" за КВЕД є: 78.10 Діяльність агентств працевлаштування.
Так, згідно до п.1 Положення про Державну службу України з питань праці (далі - Держпраці), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до п.7 даного положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. Держпраці може покладати виконання завдань на утворені територіальні органи за міжрегіональним принципом.
Наказом Держпраці від 04.02.2016 № 8 затверджено Положення про Управління Держпраці у Чернігівській області, згідно п.1 якого Управління Держпраці у Чернігівській області (далі – Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2013 № 509 (далі – Порядок № 509).
Пункт 1 Порядку № 509 визначає механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених ч.2 ст.265 Кодексу законів про працю України та ч.2-7 ст.53 Закону України "Про зайнятість населення".
Судом встановлено, що Управлінням Держпраці у період з 28.07.2016 по 03.08.2016 проведено позапланову перевірку дотримання ТОВ "Локал Сервіс" законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Як вбачається з Акту перевірки додержання суб’єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 03.08.2016 №25-01-0062/0408 (а.с.8-14), перевіряючим виявлені порушення вимог п.4 ч.4 ст.36 Закону України "Про зайнятість населення", а саме, суб’єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, та який здійснює наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців, не виконано зобов’язання щодо подання до 15.01.2016 територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, відомостей про чисельність працевлаштованих ним осіб згідно з Порядком (наказ Міністерства соціальної політики України від 07.08.2015 №815, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 09.10.2015 за №1225/27670) подання форми звітності №1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців" за 2015 рік.
На підставі вказаного Акту, 23.08.2016 першим заступником начальника Управління Держпраці у Чернігівській області винесено постанову про накладення штрафу за №25-01-0062/0408/60 у розмірі 2 900,00 грн.
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509. Цей Порядок визначає механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених ч.2 ст.265 Кодексу законів про працю України та ч.2-7 ст.53 Закону України "Про зайнятість населення", де згідно п.2, п.3, п.6, п.7 вказаного Порядку визначено уповноважені посадові особи, яким надано права, підстави, строки накладати штрафи та визначено порядок повідомлення. А відповідно до п.8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, за результатами розгляду справи уповноважена посадова особа на підставі акта, зазначеного в п.3 цього Порядку, приймає відповідне рішення.
Відповідно до ч.2 п.11 Порядку № 509, не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються у судовому порядку територіальними органами Держпраці (щодо штрафів передбачених ч.3, ч.4 і ч.7 ст.53 Закону України "Про зайнятість населення").
Як визначено ч.4 ст.53 Закону України "Про зайнятість населення" у разі неподання або порушення порядку подання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до цього Закону відомостей про працевлаштованих ним осіб стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Отже, судом встановлено, що сума штрафу в добровільному порядку відповідачем не сплачена. Будь-яких доказів на спростування вказаних обставин суду не надано.
З огляду на встановлене, враховуючи положення ч.2 п.11 Порядку № 509, якою встановлено право звертатися до суду щодо стягнення суми штрафу, не сплаченої у добровільному порядку, суд визнав позовні вимоги про стягнення штрафу у розмірі 2900,00 грн, такими, що підтверджені належними та допустимими доказами, і такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись 41, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Локал Сервіс" " (вул. 1-го Травня, м.Чернігів, 14034, код ЄДРПОУ 39346561) штраф у розмірі 2 900,00 грн (дві тисячі дев’ятсот гривень) на користь державного бюджету та перерахувати на р/р 31118106700002, УК у м.Чернігові 21081100, код отримувача 38054398, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Чернігівській області, код банку (МФО ГУ ДКСУ) 853592.
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Л.О. Житняк