Постанова № 65035200, 17.01.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2017
Номер справи
804/6626/16
Номер документу
65035200
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2017 р. Справа № 804/6626/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кононенко О.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування ,

ВСТАНОВИВ:

05.10.2016 року Головне управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області звернулось із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить застосувати заходи державного нагляду до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, а саме заборонити діяльність закладу громадського харчування за адресою вул. Вокзальна, 6, м. Дніпро до усунення порушень санітарного законодавства та отримання дозвільних документів на вказаний заклад.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 20.09.2016 року було проведено планову перевірку за результатами якої складено акт, в якому зафіксовані порушення санітарного законодавства.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовим повідомленням, з відміткою про вручення відповідачу 05.01.2017 року. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

20.09.2016 року Головним управлінням Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області, на підставі наказу про проведення позапланової перевірки від 16.09.2016 року № 562 ПО та за направленням на проведення позапланової перевірки від 16.09.2016 року № 659, було проведено позапланову перевірку дотримання вимог санітарного законодавства кафетерію за адресою вул. Вокзальна, 6, м. Дніпро, де здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт, в якому зазначено, що при проведенні перевірки виявлені порушення санітарного законодавства, а саме.

1.На обєкті за адресою - вул. Вокзальна, 6 м. Дніпро відсутні дозвільні документи - висновок держсанепідекспертизи, що не відповідає вимогам ст. 11 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

2.Відсутня реєстрація потужностей обєкту - що не відповідає вимогам ст. 24 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

3.На обєкті відсутня гаряча вода - порушення п.3.5. (далі мовою оригіналу) «Санитарные правила для предприятий общественного питания,включая кондитерские цехи и предприятия, вырабатывающие мягкое мороженое» (далі СанПин 42-123-5777-91).

4.Відсутні рушник, деззасоби для обробки рук працівників обєкту - порушення п. 14.3

СанПин 42-123-5777-91.

5.Не обладнано приміщення, у тому числі відсутні гаряча вода, для миття кухонного та столового посуду - порушення п.п. 3.5, 9.12-9.15 СанПин 42-123-5777-91.

6.На кулінарних виробах відсутні маркувальні ярлики, на салати, соуси, інші кулінарні вироби, перші страви відсутня супровідна документація, яка б гарантувала якість та безпечність справ, відсутні відомості про дату та час їх виготовлення - порушення п. 10.5 СанПин 42-123-5777-91; Зі слів відповідача кулінарні вироби готуються у закладі громадського харчування за адресою пр. ОСОБА_2 (ОСОБА_3) 96 м. Дніпро страв у закладі , салати, гарнірі, треті страви (компоти, кофе, чай) нотуються у закладі. Умови для приготування страв у закладі відсутні. Обладнання ута інвентар у закладі не промарковано (столи, роздрібний інвентар (доски, ножі тощо) кухонний посуд) - порушення п. 9.8. СанПин 42-123-5777-91.

7.Зі слів власника головні страви доставляються в заклад в пластмасових контейнерах, але на час перевірки вони відсутні, відсутні також умови для проведення їх санітарної обробки - п. 9.20, 12.9 СанПин 42-123-5777-91.

8.Не дотримуються умови та термін зберігання та реалізації виробів, температурний режим відпущення страв - порушення п. 12.1. СанПин 42-123-5777-91 - у закладі здійснюється підігрів страв у мікрохвильовій печі без урахування t.

9.У холодильнику в наявності сирі яйця у транспортній тарі, умови для їх миття та санітарної обробки відсутні, відсутні також інструкція про порядок обробки - порушення п. 10.21 СанПин 42-123-5777-91.

10.У холодильнику порушується товарне сусідство,, разом зберігаються сирі необроблені яйця, ковбаса, яка (зі слів відповідача) застосовується для виготовлення салатів - порушення п. 10.11 СанПин 42-123-5777-91.

11.Для обробки сирих яєць немає засобів та ємкостей - порушення п. 11.17 СанПин 42-123-5777-91.

12.Відсутня будь-яка механічна система вентиляції - п. 5.2. СанПин 42-123-5777-91.

13.Не надані особисті медичні книжки працівників (2 фізичні особи) - порушення п. 14.2 СанПин 42-123-5777-91, наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб».

З посиланням на пункт 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» позивач звернувся в суд з позовною вимогою про зупинення діяльності кафетерію, розташованого за адресою вул. Вокзальна, 6, м. Дніпро, де здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 до усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Відповідно статті 31 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, покладаються функції з державного санітарно-епідеміологічного нагляду на відповідних територіях, транспорті.

Визначення мети, основних завдань та порядок здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в Україні встановлено Положенням про державний санітарно-епідеміологічний нагляд затверджений постановою КМУ № 1109 від 22 червня 1999 року (далі - Положення № 1109).

Відповідно до пункту 3 Положення № 1109 метою державного санітарно-епідеміологічного нагляду є запобігання, виявлення та припинення порушень санітарного законодавства.

Згідно з пунктом 3 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів затвердженого постановою КМУ від 2 вересня 2015 р. № 667, основними завданнями Держпродспоживслужби є реалізація державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу, охорони прав на сорти рослин), державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і реклами в цій сфері;

Відповідно п. 8, розділу 5 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, Головне управління реалізує державну політику в сфері санітарного законодавства, здійснює санітарно - епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарного законодавства, розробляє та здійснює санітарні заходи, що стосуються обмеженого ( визначеного кола осіб чи випадків, передбачених законодавством, зокрема щодо обмежування, заборони, тимчасового припинення діяльності, вживання відповідно до закону інших заходів реагування.

Згідно пунктів 1 та 4 частини 2 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобовязані:

забезпечувати дотримання вимог цього Закону щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу;

реєструвати потужності у випадках, передбачених цим Законом;

Відповідно ст. 42 Закону України № 4004 визначено заходи щодо припинення порушень санітарного законодавства, а саме, обмеження, тимчасова заборона чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм.

Згідно статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Згідно ч.7 ст.7 ЗУ «Про основні заходи державного заходу (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон України № 877) на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність зупинення надання послуг з організації громадського харчування в приміщенні кафетерію розташованого за адресою вул. Вокзальна, 6, м. Дніпро, де здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, до усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування задовольнити.

Застосувати заходи реагування у вигляді зупинення надання послуг з організації громадського харчування в приміщенні кафетерію розташованого за адресою вул. Вокзальна, 6, м. Дніпро, де здійснює підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, до усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя ОСОБА_4