справа № 361/4944/16-а
провадження № 2-а/361/21/17
01.03.2017
УХВАЛА
01 березня 2017 року м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1,за участю секретаря ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, третя особа: Броварський обєднаний військовий комісаріат про визнання дій і рішень субєкта владних повноважень протиправними та зобовязання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
У серпні 2016 року ОСОБА_3 звернувся до суду із зазначеним позовом, у якому, враховуючи уточнення позовних вимог, просить:
визнати неправомірними дії Міністерства оборони України (далі МО України) щодо повернення на доопрацювання його заяви з доданими документами про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги як інваліду III групи з 04 січня 2016 року, інвалідність якого настала внаслідок поранення, контузії, захворювання, повязаних з виконанням ним обовязків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії;
скасувати рішення МО України від 20 травня 2016 року №36, оформлене протоколом засідання комісії з розгляду питань, повязаних з призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб звільнених з військової служби в частині не призначення йому грошової допомоги та повернення документів до Броварського обєднаного військового комісаріату (далі Броварський ОВК);
зобовязати МО України призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу як інваліду III групи з 04 січня 2016 року, інвалідність якого настала внаслідок поранення, контузії, захворювання, повязаних з виконанням ним обовязків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобовязаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25 грудня 2013 року та статті 163 Закону України Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей.
Представник відповідача МО України ОСОБА_4 у суді заявила клопотання про передачу цієї адміністративної справи до окружного суду, посилаючись на те, що відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Оскільки вимога про визнання протиправними дій МО України підсудна окружному адміністративному суду, інша вимога щодо виплати грошової допомоги підсудна місцевому загальному суду, тому дану справу повинен розглядати окружний адміністративний суд.
Просила суд клопотання задовольнити та передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 згідно із п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України на розгляд до окружного адміністративного суду.
Представник позивача ОСОБА_5 у суді це клопотання не підтримала, просила суд відмовити у його задоволенні, вказуючи на те, що згідно із судовою практикою аналогічні справи розглядаються місцевими судами як адміністративними судами.
Представник Броварського ОВК ОСОБА_6 у суді клопотання підтримала.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи, суд встановив такі факти і відповідні їм правовідносини та дійшов наступних висновків.
За змістом ч. ч. 1, 4 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Згідно із ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Відповідачем у даній адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 є МО України. Вимоги про визнання протиправними дій МО України щодо повернення на доопрацювання заяви ОСОБА_3 із доданими документами про призначення та виплату одноразової грошової допомоги як інваліду III групи та скасування рішення відповідача в частині не призначення позивачу грошової допомоги та повернення документів до Броварського ОВК мають розглядатися окружним адміністративним судом.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача про передачу цієї адміністративної справи на розгляд до окружного адміністративного суду є обґрунтованим, дана справа підлягає передачі на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 19, 22, 133, 165 КАС України, суд
у х в а л и в :
Клопотання представника відповідача МО України задовольнити.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, третя особа: Броварський обєднаний військовий комісаріат про визнання дій і рішень субєкта владних повноважень протиправними та зобовязання вчинити певні дії передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом пяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дутчак І. М.