ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
24 лютого 2017 року м. Київ К/800/5277/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,
перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області
на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 р.
та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 р.
у справі № 815/3110/16
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області звернулась до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 р. та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 р. у справі № 815/3110/16.
Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Частина 1 ст. 211 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3 та п. 5 ч. 2 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційний скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
У касаційній скарзі Державна податкова інспекція у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області зазначає, що не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій просить суд касаційної інстанції скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 р. та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2015 р. у справі № 815/3110/16.
Однак, з матеріалів касаційної скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що за результатами апеляційного розгляду справи № 815/3110/16 Одеським апеляційним адміністративним судом постановлено ухвалу від 23.11.2016 р., якою залишено без змін постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 р., про скасування якої скаржник не порушує питання, натомість просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції якого не існує в даній справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 213 КАС України, до касаційної скарги додається, зокрема, копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Як встановлено суддею-доповідачем, в порушення вказаних вимог, з долучених до касаційної скарги копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій, які роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень, неможливо встановити сторін у справі.
Таким чином, скаржнику потрібно надати уточнення до касаційної скарги, а саме зазначити судові рішення які оскаржуються та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції, та надати копії оскаржуваних судових рішень, з яких можливо буде встановити сторони у справі.
Згідно ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків до 24.02.2017 р.
Відповідно до ч. 2 ст. Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст.ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області залишити без руху.
2. Встановити Державній податковій інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області строк для усунення недоліків касаційної скарги до 24.03.2017 р.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого адміністративного
(підпис) І.О. Бухтіярова
З оригіналом згідно
Помічник судді Паніотова В.Г.