Ухвала суду № 65008181, 28.02.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2017
Номер справи
807/4070/14
Номер документу
65008181
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

28 лютого 2017 року№ 876/2776/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ільчишин Н. В., перевіривши апеляційну скаргу Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 29.12.2016р. у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання недійсним адміністративного договору, -

ВСТАНОВИЛА:

постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 29.12.2016р. задоволено повністю адміністративний позов.

Не погоджуючись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.

Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 80 грн. 39 коп.

Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі якщо постанову було прийнято в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Із матеріалів справи вбачається, що 29.12.2016 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено оскаржувану постанову. Апеляційна скарга відповідачем подана до суду першої інстанції 16.02.2017 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження і в якій не ставиться питання про поновлення цього строку та не додано доказів про отримання копії рішення суду першої інстанції що оскаржується.

Апелянтом подано клопотання про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

У зв'язку із цим, обставини пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення, розстрочення чи відстрочення від такої сплати.

Суд враховує, що відстрочення сплати судового збору апелянту, який є суб'єктом владних повноважень буде суперечити завданню та меті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.

Вивчивши доводи клопотання про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, підстав для його задоволення не вбачається, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.

Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 80 грн. 39 коп. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд та направлено обґрунтоване клопотання про причини пропуску строку на подання апеляційної скарги до суду.

Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя -

УХВАЛИЛА:

в задоволенні клопотання Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про відстрочення або звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 29.12.2016р. у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Мукачівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання недійсним адміністративного договору - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.

Копію ухвали направити апелянту.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.

Суддя Ільчишин Н. В.

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79005, м. Львів, вул. Саксаганського,13 телефон /факс (032) 261-45-14

28 лютого 2017 року № 876/2776/17Мукачівська об"єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіксальної служби у Закарпатській області вул. Горького,21а, м. Мукачево, Закарпатська область,89600

Направляємо Вам копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2017 року про залишення апеляційної скарги без руху, - для виконання.

Додаток копія ухвали на 2-ох аркушах.

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ільчишин Надія Василівна