Постанова № 65007267, 07.02.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2017
Номер справи
820/6706/16
Номер документу
65007267
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

07 лютого 2017 р. cправа № 820/6706/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом керівника Лозівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод", третя особа - департамент цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації, за участю прокуратури Харківської області, про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Керівник Лозівської місцевої прокуратури звернувся до Харківського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області з позовом, в якому просить суд зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" провести технічний стан і готовність до укриття населення захисної споруди цивільного захисту (сховища) №79871, яка знаходиться за адресою: Харківська області, м.Лозова, вул. Свободи, 24, у відповідність вимогам, вказаним у приписі Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області №163 від 21.06.2016, а саме:

- доукомплектувати приміщення розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння (п. 141 припису №163 від 21.06.2016);

- провести ремонт існуючої системи пожежної сигналізації (п. 142 припису №163 від 21.06.2016);

- відремонтувати крани внутрішнього протипожежного водопостачання сховища та доукомплектувати пожежними рукавами, стволами та з'єднувальною арматурою (п. 143 припису №163 від 21.06.2016);

- привести у відповідність до встановлених вимог забезпеченість працюючого персоналу згідно з номенклатурою і нормами забезпечення засобів індивідуального захисту (п. 149 припису №163 від 21.06.2016);

- обладнати інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об'єкта у разі виникнення надзвичайних ситуацій (п. 150 припису №163 від 21.06.2016);

- передбачити кошти для повного та якісного забезпечення вимог цивільного захисту (п. 151 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність сертифікатів відповідності на весь нормативний термін зберігання матеріально-технічного резерву (п. 152 припису №163 від 21.06.2016);

- на всіх засобах захисту органів дихання пришити спеціальну бирку із вказівкою ПІБ користувача (п. 153 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту (п. 154 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність постійно оновлюваного запасу відповідних медичних препаратів, сучасних антидотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню ( п. 155 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити приміщення радіотрансляційними точками (п. 156 припису №163 від 21.06.2016);

- розробити схеми зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж з вказівкою відключаючи пристроїв сховищ (п. 157 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнал експлуатації фільтровентиляційного обладнання сховищ (п. 158 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити інструкції заходів безпеки при експлуатації ДЕС (п. 159 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити журнал обліку роботи ДЕС (п. 160 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнали результатів оглядів та контрольних перевірок фільтрів-поглиначів ФП. Фільтрів ФГ-70, приладів регенерації і підпору повітря (п. 161 припису №163 від 21.06.2016);

- завести формуляр фільтровентиляційного агрегати (п. 162 припису №163 від 21.06.2016);

- перевірити сховище на герметичність ( п. 163 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити сховище первинними засобами пожежогасіння у кількостях, передбачених правилами пожежної безпеки в Україні (п. 164 припису №163 від 21.06.20165).

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що в ході проведення перевірки споруди цивільного захисту (сховище) № 79871, яке знаходиться на балансі ТОВ "ЛКМЗ" за адресою: Харківська область, м. Лозова, вул. Свободи, 24, було встановлено, що її технічний стан оцінюється як "не готова" до прийняття осіб, що укриваються. Таким чином, зважаючи на те, що припис про усунення недоліків підприємством виконано не було, то прокурор в інтересах Держави змушений звернутись до суду із даним позовом.

Прокурор та представник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області у судове засідання не прибули, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Представники відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" та третьої особи - департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не прибули.

Згідно з ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд вважає, що особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа може бути розглянута в порядку письмового провадження, на основі наявних доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, що ґрунтуються на повному, всебічному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, у період з 12 травня 2015 року по 29 травня 2015 року проведено планову перевірку території, будівель та споруд ТОВ "ЛКМЗ" за адресою: Харківська область, м. Лозова, вул. Свободи, 24, за результатами чого встановлено, що сховище № 79871 оцінюється як "не готове" до прийняття осіб, що укриваються.

З метою усунення недоліків, які виявлені під час проведення вказаної перевірки, ГУ ДСНС у Харківській області прийнято припис № 47 від 29.05.2015 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, у якому зазначено про необхідність у строк до 01.09.2015 року усунути наступні недоліки сховища:

- доукомплектувати приміщення розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння;

- провести ремонт існуючої системи пожежної сигналізації;

- відремонтувати крани внутрішнього протипожежного водопостачання сховища;

- доукомплектувати пожежними рукавами, стволами та з'єднувальною арматурою;

- привести у відповідність до встановлених вимог забезпеченість працюючого персоналу згідно з номенклатурою і нормами забезпечення засобів індивідуального захисту;

- обладнати інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об'єкта у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- передбачити кошти для повного та якісного забезпечення вимог цивільного захисту;

- забезпечити наявність сертифікатів відповідності на весь нормативний термін зберігання матеріально-технічного резерву;

- на всіх засобах захисту органів дихання пришити спеціальну бирку із вказівкою ПІБ користувача;

- забезпечити утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту;

- забезпечити наявність постійно оновлюваного запасу відповідних медичних препаратів, сучасних антидотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню;

- забезпечити приміщення радіотрансляційними точками;

- розробити схеми зовнішній і внутрішніх інженерних мереж;

- завести журнал експлуатації фільтровентиляційного обладнання;

- поновити інструкції заходів безпеки при експлуатації ДЕС.

Згідно інформації Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області зазначені порушення посадовими особами ТОВ «ЛКМЗ» не усунуто.

Крім того, Лозівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області у червні 2016 року проведено повторну перевірку щодо додержання ТОВ «ЛКМЗ» вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, у т.ч. щодо фактичного усунення виявлених порушень.

За результатами перевірки Лозівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області складено акт від 21.06.2016 та винесено припис №163 від 21.06.2016, зі строком виконання до 01.10.2016, у якому зафіксовано, що ТОВ «ЛКМЗ», виявлені порушення законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту - не усунуто та складено протокол відносно посадових осіб ТОВ «ЛКМЗ» про адміністративне правопорушення передбачене ст. 175 КУпАП порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.

Кабінетом Міністрів України 26.01.2015 на території Донецької та Луганської областей запроваджено режим надзвичайної ситуації, а на всій території України - режим підвищеної готовності згідно Кодексу цивільного захисту України. Одночасно створено Державну комісію з надзвичайних ситуацій та регіональні (у кожній області) координаційні центри, одним з основних завдань яких є Інвентаризація всіх об'єктів цивільного захисту, тобто інженерних споруд, призначених для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Одночасно, Кабінетом Міністрів України розпорядженням № 48р від 26.01.2015 надано дозвіл Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та її територіальним органам разом з місцевими органами виконавчої влади на проведення перевірок стану готовності пунктів управління, захисних споруд та наявності планів цивільного захисту на особливий період і планів реагування на надзвичайні ситуації.

З урахуванням вищенаведеного, судом встановлено, що вимоги, викладені в позовній заяві позивачами, спрямовані на усунення порушень законодавства у сфері обороноздатності держави, у тому числі на забезпечення захисту мирного населення, особливо у питаннях підтримання колективних засобів захисту, якими є захисні споруди та інші місця можливого перебування людей для збереження їх життя та здоров'я, у разі військової агресії.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 18 Кодексу цивільного захисту встановлено, що до повноважень інших центральних органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту належить організація обліку фонду захисних споруд цивільного захисту суб'єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, та захисних споруд цивільного захисту державної власності, що перебувають на балансі суб'єктів господарювання приватної форми власності.

Пунктом 27 ч. 1 ст. 19 КЦЗУ до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері цивільного захисту належить віднесено здійснення контролю за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту.

Водночас до завдань і обов'язків суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить забезпечення дотримання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, використання та реконструкції захисних споруд цивільного захисту (п. 15 ч. 1 ст. 20 КЦЗУ), здійснення обліку захисних споруд цивільного захисту, які перебувають на балансі (утриманні) (п. 16).

Згідно з п. 8 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється за рахунок власних коштів суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають.

Згідно з інформацією ГУ ДСНС у Харківській області відповідно до вимог плану основних заходів цивільного захисту Харківської області на 2016 рік ( п. 10 заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та зменшення ризику їх виникнення), що затверджений головою Харківської ОДА, Головним управлінням розроблено графік комплексних перевірок технічного стану фонду захисних споруд цивільного захисту на території Лозівського району на друге півріччя 2016 року.

З 21.06.2016 Лозівським РВ ГУ ДСНС проведено планову перевірку суб'єкта господарювання ТОВ «ЛКМЗ», за результатами якої встановлено, що вимоги припису від 29.05.2015 №47 щодо приведення захисної споруди у придатний для використання стан відповідачем не виконані.

За результатами перевірки Лозівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області складено акт від 21.06.2016 та винесено припис №163 від 21.06.2016, зі строком виконання до 01.10.2016, у якому зафіксовано, що ТОВ «ЛКМЗ», виявлені порушення законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту - не усунуто.

Крім цього, згідно інформації Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області на даний час ТОВ «ЛКМЗ» вказані порушення не усунуто.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що з огляду на приписи ч.2 ст.19 Конституції України, процедура реалізації позивачем владної управлінської функції контролю в сфері цивільного захисту, пожежної безпеки, техногенної безпеки унормована, насамперед, приписами Кодексу цивільного захисту України та Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Положення про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2015 року №18, адже за змістом положень даних актів законодавства, територіальний орган МНС України та Департамент цивільного захисту України як регіонального, так і районного рівня належить до окресленого законодавцем кола осіб зі статусом органів державного контролю (нагляду).

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Кодексу ЦЗ України, розділу 1 Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затверджена наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 09.10.2006 № 653, протирадіаційні укриття - це негерметичні споруди, що призначені для захисту осіб, що укриваються, від впливу іонізуючого випромінювання при радіоактивному забрудненні місцевості і допускають безперервне перебування у них розрахункової кількості осіб, що укриваються, до двох діб.

Частиною 6 ст. 32 цього Кодексу визначено, що проектування, будівництво, пристосування і розміщення захисних споруд та об'єктів подвійного призначення здійснюються згідно з нормами, які розробляються відповідно до Закону України «Про будівельні норми». Реконструкція захисних споруд здійснюється за державними будівельними нормами В 2.2.5-97 «Захисні споруди цивільної оборони», затверджені наказом Держкоммістобудування України від 08.07.1997 № 106. Об'єкти або приміщення, що пристосовуються під захисні споруди, в усіх випадках мають відповідати вимогам цих норм.

Керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та господарювання, на балансі яких знаходяться захисні споруди, забезпечують їх належний технічний стан і готовність до укриття населення, що передбачено п. З Порядку використання захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) для господарських, культурних та побутових потреб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 № 253 (далі - Порядок), відповідно до якого використання захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) для господарських, культурних та побутових потреб, забезпечення утримання та збереження функціонального призначення захисних споруд здійснюють їх балансоутримувачі. Утримання захисних споруд здійснюється відповідно до законодавства за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які є балансоутримувачами захисних споруд.

Відповідно до п.4 Порядку захисні споруди, за винятком тих, що повинні утримуватись у постійній готовності до використання за призначенням, можуть використовуватися підприємствами для господарських, культурних та побутових потреб за умови забезпечення можливості приведення їх у готовність до використання за призначенням у строк, що не перевищує 12 годин.

Також, відповідно до п. 6 Порядку під час використання захисної споруди для власних потреб підприємством забезпечується збереження захисних властивостей споруди як в цілому, так і окремих її елементів; герметизацію та гідроізоляцію всієї споруди; збереження робочого стану інженерно-технічного та спеціального обладнання, засобів зв'язку та оповіщення; належне утримання захисної споруди відповідно до вимог інструкції щодо тримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, яка затверджується МНС.

Проте, перевірка додержання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб, яка проводилась 21.06.2016 року інспектором Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області у присутності начальника штаба з питань НС ТОВ "ЛКМС" виявила, що технічний стан захисної споруди цивільної оборони № 79871 оцінюється як "не готове" до прийняття осіб, що укриваються.

За результатами перевірки, з метою приведення захисної споруди цивільної оборони № 79871 у готовність до використання за призначенням, Лозівським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області внесено відповідачу припис про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту від 21.06.2016 за № 163 та надано пропозиції:

- доукомплектувати приміщення розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння (п. 141 припису №163 від 21.06.2016);

- провести ремонт існуючої системи пожежної сигналізації (п. 142 припису №163 від 21.06.2016);

- відремонтувати крани внутрішнього протипожежного водопостачання сховища та доукомплектувати пожежними рукавами, стволами та з'єднувальною арматурою (п. 143 припису №163 від 21.06.2016);

- привести у відповідність до встановлених вимог забезпеченість працюючого персоналу згідно з номенклатурою і нормами забезпечення засобів індивідуального захисту (п. 149 припису №163 від 21.06.2016);

- обладнати інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об'єкта у разі виникнення надзвичайних ситуацій (п. 150 припису №163 від 21.06.2016);

- передбачити кошти для повного та якісного забезпечення вимог цивільного захисту (п. 151 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність сертифікатів відповідності на весь нормативний термін зберігання матеріально-технічного резерву (п. 152 припису №163 від 21.06.2016);

- на всіх засобах захисту органів дихання пришити спеціальну бирку із вказівкою ПІБ користувача (п. 153 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту (п. 154 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність постійно оновлюваного запасу відповідних медичних препаратів, сучасних антидотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню ( п. 155 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити приміщення радіотрансляційними точками (п. 156 припису №163 від 21.06.2016);

- розробити схеми зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж з вказівкою відключаючи пристроїв сховищ (п. 157 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнал експлуатації фільтровентиляційного обладнання сховищ (п. 158 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити інструкції заходів безпеки при експлуатації ДЕС (п. 159 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити журнал обліку роботи ДЕС (п. 160 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнали результатів оглядів та контрольних перевірок фільтрів-поглиначів ФП. Фільтрів ФГ-70, приладів регенерації і підпору повітря (п. 161 припису №163 від 21.06.2016);

- завести формуляр фільтровентиляційного агрегати (п. 162 припису №163 від 21.06.2016);

- перевірити сховище на герметичність ( п. 163 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити сховище первинними засобами пожежогасіння у кількостях, передбачених правилами пожежної безпеки в Україні (п. 164 припису №163 від 21.06.20165).

Граничний строк на усунення порушень встановлено на 01.10.2016, проте згідно інформації Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області на даний час ТОВ "ЛКМС" вказані порушення не усунуто, а відповідачем до суду не надано доказів на спростування вказаних обставин.

Поряд з цим, матеріали справи також не містять, а відповідачем до суду не надано жодних доказів на підтвердження виконання вищезазначеного припису № 163 від 21.06.2016 та розроблення плану необхідних заходів у сфері цивільного захисту, техногенної безпеки.

Згідно з вимогами ст. 121 Конституції України, одним із завдань прокуратури України є представництво інтересів громадянина або держави в суді, у випадках, визначених законом .

На реалізацію даної конституційної норми законодавцем закріплено представництво інтересів громадян та держави в судах в якості однієї з функцій прокуратури, що передбачено вимогами ст. 2 Закону України «Про прокуратуру».

В особі держави у даному випадку виступає Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, яке є територіальним органом ДСНС, уповноваженим, у т.ч. на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню. Також ним здійснюється державний нагляд (контроль) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах цивільного захисту на відповідній території.

Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території: здійснює заходи щодо створення, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту, ведення їх обліку, здійснює контроль за їх станом; бере участь у прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд та у розгляді питань будівництва та реконструкції захисних споруд та їх пристосування для використання у господарських, культурних і побутових потребах.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, уповноважене на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, та на забезпечення державної політики у сфері захисту від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру самостійно заходи представницького характеру на захист інтересів держави не вживає, як наслідок, припис не виконано, а спірний об'єкт цивільного захисту знаходиться у незадовільному для укриття населення стані.

При цьому, виходячи з аналізу змісту положень Кодексу цивільного захисту України, Порядку використання захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) для господарських, культурних та побутових потреб, затвердженого постановою Уряду від 25.03.2009 № 253, наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 09.10.2006 № 653, суд приходить до

висновку, що ТОВ "ЛКМЗ" протягом тривалого часу не було виконано вимоги суб`єкта владних повноважень щодо приведення у належний технічний стан і готовність до укриття населення захисної споруди цивільного захист (сховища) № 79871 за адресою: Харківська область, м. Лозова, вул.Свободи, 24, що, в свою чергу вказує на недотримання відповідачем законодавства у сфері цивільного захисту населення.

З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв'язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.159-163, 167, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов керівника Лозівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод", третя особа - департамент цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації, за участю прокуратури Харківської області, про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Лозівський ковальсько-механічний завод" провести технічний стан і готовність до укриття населення захисної споруди цивільного захисту (сховища) №79871, яка знаходиться за адресою: Харківська області, м. Лозова, вул. Свободи, 24, у відповідність вимогам, вказаним у приписі Лозівського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області №163 від 21.06.2016, а саме:

- доукомплектувати приміщення розрахунковою кількістю первинних засобів пожежогасіння (п. 141 припису №163 від 21.06.2016);

- провести ремонт існуючої системи пожежної сигналізації (п. 142 припису №163 від 21.06.2016);

- відремонтувати крани внутрішнього протипожежного водопостачання сховища та доукомплектувати пожежними рукавами, стволами та з'єднувальною арматурою (п. 143 припису №163 від 21.06.2016);

- привести у відповідність до встановлених вимог забезпеченість працюючого персоналу згідно з номенклатурою і нормами забезпечення засобів індивідуального захисту (п. 149 припису №163 від 21.06.2016);

- обладнати інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об'єкта у разі виникнення надзвичайних ситуацій (п. 150 припису №163 від 21.06.2016);

- передбачити кошти для повного та якісного забезпечення вимог цивільного захисту (п. 151 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність сертифікатів відповідності на весь нормативний термін зберігання матеріально-технічного резерву (п. 152 припису №163 від 21.06.2016);

- на всіх засобах захисту органів дихання пришити спеціальну бирку із вказівкою ПІБ користувача (п. 153 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту (п. 154 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити наявність постійно оновлюваного запасу відповідних медичних препаратів, сучасних антидотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню ( п. 155 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити приміщення радіотрансляційними точками (п. 156 припису №163 від 21.06.2016);

- розробити схеми зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж з вказівкою відключаючи пристроїв сховищ (п. 157 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнал експлуатації фільтровентиляційного обладнання сховищ (п. 158 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити інструкції заходів безпеки при експлуатації ДЕС (п. 159 припису №163 від 21.06.2016);

- поновити журнал обліку роботи ДЕС (п. 160 припису №163 від 21.06.2016);

- завести журнали результатів оглядів та контрольних перевірок фільтрів-поглиначів ФП. Фільтрів ФГ-70, приладів регенерації і підпору повітря (п. 161 припису №163 від 21.06.2016);

- завести формуляр фільтровентиляційного агрегати (п. 162 припису №163 від 21.06.2016);

- перевірити сховище на герметичність ( п. 163 припису №163 від 21.06.2016);

- забезпечити сховище первинними засобами пожежогасіння у кількостях, передбачених правилами пожежної безпеки в Україні (п. 164 припису №163 від 21.06.20165).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.В. Мельников