Постанова № 65007123, 27.02.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2017
Номер справи
815/5270/16
Номер документу
65007123
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5270/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 16.05.2016р. №0000434700, від 16.05.2016р. №0000424700,-

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 16.05.2016р. №0000434700, від 16.05.2016р. №0000424700, посилаючись на те, що позивачем у повному обсязі погашено податкову недоїмку зі сплати податку на прибуток. Також, у Акті перевірки №70/28-08/47/34674102/12 від 21.04.2016р. зазначено про проведення документальної невиїзної позапланової перевірки КП «ТМО» з питань своєчасності сплати податку на прибуток, водночас, за наслідками вказаної перевірки відповідачем складено акт з назвою - «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати збору за спеціальне використання води». Крім того, на думку позивача, в розрахунках штрафних санкцій по податкових повідомленнях-рішеннях від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700 Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби не зазначено ані конкретні суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток, ані граничні терміни сплати, та дати несвоєчасної сплати вказаного податку, а також документи, котрі підтверджують його несвоєчасну сплату. До того ж, з урахуванням пункту 31 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, суб'єктом владних повноважень неправомірно застосовано до Підприємства позивача штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на прибуток за наслідками діяльності у 2015р.

Відповідач - Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 17.11.2016р. вхід.№30715/16), наголошуючи, зокрема, на правомірності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 16.05.2016р. №0000434700, від 16.05.2016р. №0000424700, оскільки Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" несвоєчасно сплачено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток по податковій декларації №9080495980 від 09.02.2015р., у якій Підприємством самостійно задекларовано суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у загальному розмірі 32597850грн. (граничний строк сплати 11.03.2015р., фактично сплачено в сумі 42923699,20грн. з затримкою більше 30 календарних днів, та у сумі 5842469,10грн. - з затримкою до 30 календарних днів), внаслідок чого порушено вимоги п.126,1 ст.126 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що від повноважного представника позивача - Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" до суду надійшло клопотання (вхід.№5247/17 від 21.02.2017р.) про розгляд справи без участі представника Товариства в порядку письмового провадження, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, у період з 08.04.2016р. по 14.04.2016р. головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств сфери промислового виробництва Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби ОСОБА_1, на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.79 Податкового кодексу України,та наказу СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі МГУ ДФС від 02.03.2016р. №191 «Про проведення документальної невиїзної позапланової перевірки КП «ТМО», проведено перевірку Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" з питань своєчасності сплати податку на прибуток по податковій декларації з податку на прибуток за 2014р. №9080495980 від 09.02.2015р.

За наслідками вказаної перевірки Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби складено Акт №70/28-08/47/34674102/12 від 21.04.2016р. «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати збору за спеціальне використання води», у висновках якого наголошено, що Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" несвоєчасно сплачено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток по податковій декларації №9080495980 від 09.02.2015р., у якій Підприємством самостійно задекларовано суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у загальному розмірі 32597850грн. (граничний строк сплати 11.03.2015р., фактично сплачено в сумі 42923699,20грн. з затримкою більше 30 календарних днів, та у сумі 5842469,10грн. - з затримкою до 30 календарних днів), внаслідок чого порушено вимоги п.126,1 ст.126 Податкового кодексу України.

На підставі складеного Акта перевірки №70/28-08/47/34674102/12 від 21.04.2016р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби 16.05.2016р. винесено податкові повідомлення-рішення №0000424700, та №0000434700.

Не погодившись з означеними податковими повідомленнями-рішеннями від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700, КП «Теплопостачання міста Одеси» звернулось до Міжрегіонального Головного управління ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників з первинною скаргою (від 30.05.2016р. вихід.№02/01-01-295) про їх скасування, за результатами розгляду якої Офісом великих платників податків ДФС прийнято Рішення про результати розгляду скарги №16397/10/28-10-10-4-33 від 29.07.2016р., яким залишено без змін податкові повідомлення-рішення СДПІ з обслуговування великих платників у м.Одесі МГУ ДФС від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700, а скаргу - без задоволення.

Не погодившись з податковими повідомленнями-рішеннями від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700, КП «Теплопостачання міста Одеси» звернулось до Державної фіскальної служби України зі скаргою (від 10.08.2016р. вихід.№02/01-01-477) про їх скасування, за результатами розгляду якої ДФС України прийнято Рішення про результати розгляду скарги №18974/6/99-99-11-03-01-25 від 02.09.2016р., яким залишено без змін податкові повідомлення-рішення СДПІ з обслуговування великих платників у м.Одесі МГУ ДФС від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700, та рішення прийняте за результатами розгляду первинної скарги, а скаргу - без задоволення.

Не погодившись з податковими повідомленнями-рішеннями від 16.05.2016р. №0000424700, та №0000434700, позивач - КП "Теплопостачання міста Одеси" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою про їх скасування.

Так, на думку суду, позовні вимоги Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" про скасування податкових повідомлень-рішень Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 16.05.2016р. №0000434700, від 16.05.2016р. №0000424700, підлягають частковому задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, згідно податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2014р., наданої КП «Теплопостачання міста Одеси» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби №9080495980 від 09.02.2015р., сума податку на прибуток, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, позивачем самостійно визначено у розмірі 32597850грн.

З матеріалів справи вбачається, що Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" несвоєчасно сплачено суми податкових зобов'язань з податку на прибуток, у зв'язку з чим органом доходів і зборів розраховано суму штрафних санкцій з урахуванням 20% від суми погашеного податкового боргу, а саме: згідно податкової декларації №9080495980 від 09.02.2015р. сума боргу становить 2725935грн., кількість днів 190, сума штрафної санкції складає 545187грн.; сума боргу становить 2738219грн., кількість днів 155, сума штрафної санкції складає 547643,80грн.; сума боргу становить 32490291,80грн., кількість днів 103, сума штрафної санкції складає 6498058,36грн.; сума боргу становить959,70грн., кількість днів 99, сума штрафної санкції складає 191,94грн.; сума боргу становить 2115832,55грн., кількість днів 98, сума штрафної санкції складає 423166,51грн.; сума боргу становить 447,35грн., кількість днів 92, сума штрафної санкції складає 89,47грн.; сума боргу становить 5856,25грн., кількість днів 72, сума штрафної санкції складає 1171,25грн.; сума боргу становить 242,90грн., кількість днів 71, сума штрафної санкції складає 48,58грн.; сума боргу становить 600655,45грн., кількість днів 68, сума штрафної санкції складає 120131,09грн.; сума боргу становить 2137563,55грн., кількість днів 68, сума штрафної санкції складає 427512,71грн.; сума боргу становить 52грн., кількість днів 64, сума штрафної санкції складає 10,40грн.; сума боргу становить 100000грн., кількість днів 64, сума штрафної санкції складає 20000грн.

Також, позивачем - КП "Теплопостачання міста Одеси" несвоєчасно сплачено суми податкових зобов'язань з податку на прибуток, у зв'язку з чим податковим органом розраховано суму штрафних санкцій з урахуванням 10% від суми погашеного податкового боргу, а саме: згідно податкової декларації №9080495980 від 09.02.2015р. сума боргу становить 391036,70грн., кількість днів 127, сума штрафної санкції складає 39103,67грн.; сума боргу становить 2037910,50грн., кількість днів 127, сума штрафної санкції складає 203791,05грн.; сума боргу становить 309271,70грн., кількість днів 127, сума штрафної санкції складає 30927,17грн.; сума боргу становить 2738219грн., кількість днів 37, сума штрафної санкції складає 273821,90грн.; сума боргу становить 366031,20грн., кількість днів 7, сума штрафної санкції складає 36603,12грн.

Згідно з п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з п. 49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Пунктом 49.19 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду.

Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу (п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України).

Зазначена норма, як випливає з її змісту, є універсальним приписом, який підлягає застосуванню в будь-яких випадках прострочення встановленого Податковим кодексом України строку сплати узгодженого податкового зобов'язання.

Отже, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов'язання, такий платник після фактичного погашення боргу повинен сплатити суму штрафу у розмірі, який залежить від терміну прострочення.

Передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту погашення податкового боргу з простроченням і розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу (добровільного чи примусового, в повній сумі або частинами).

Правопорушення, відповідальність за яке встановлена пунктом 126.1 статті 126.1 Податкового кодексу України, полягає у несвоєчасній сплаті суми узгодженого грошового зобов'язання. Відповідне порушення є закінченим у момент збігу передбаченого податковим законодавством строку сплати узгодженого, але не сплаченого платником податків грошового зобов'язання, а розмір штрафу визначається нормативно та фактично залежить від тривалості прострочення до моменту погашення боргу (до 30 днів або понад 30 днів).

Аналогічна позиція висловлена Вищим адміністративним судом України у Листі від 18.11.2014р. №1602/11/10/14-14.

Зокрема, судом з'ясовано, що у матеріалах справи відсутні будь-які належні докази на підтвердження своєчасної сплати Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеси" вище окреслених сум грошового зобов'язання по податку на прибуток, а відтак суд доходить висновку щодо правомірності винесення Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби спірних податкових повідомлень-рішень від 16.05.2016р. №0000424700 в частині щодо визначення суми штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 8583211,11грн., та від 16.05.2016р. №0000434700 щодо визначення суми штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 584246,91грн.

Водночас, суд вважає за необхідне наголосити, що спірне податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 16.05.2016р. №0000424700 в частині щодо визначення суми штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 1528,73грн., винесено контролюючим органом неправомірно, безпідставно, та у порушення приписів чинного податкового законодавства, оскільки як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, спірну суму штрафу в розмірі 1528,73грн. контролюючим органом застосовано за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання по податку на прибуток згідно податкового повідомлення-рішення від 22.06.2011р. №0000451630, правомірність винесення котрого наразі оскаржується позивачем в Одеському апеляційному адміністративному суді.

Так, згідно бази даних "Діловодство спеціалізованого суду" Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2015р. у справі №2а/1570/5304/2011 адміністративний позов Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.06.2011року №0000451630, №0000461630, та №0000471630 від 22.06.2011року в частині визначення штрафних санкцій у розмірі 32311,47грн., задоволено частково, скасовано податкове повідомлення-рішення №0000471630 від 22.06.2011року в частині визначення штрафних санкцій у розмірі 32311,47грн.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси", та Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби звернулись до суду з апеляційними скаргами, за результатами розгляду яких Одеським апеляційним адміністративним судом 04.02.2016р. та 09.03.2016р. відповідно, відкрито апеляційні провадження за апеляційними скаргами Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси", та Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2015р. у справі №2а/1570/5304/2011.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2016р. призначено у справі №2а/1570/5304/2011 судову економічну експертизу, проведення якої доручено судовому експерту ОСОБА_2.

Таким чином, з урахуванням наведеного, судом встановлено, що Спеціалізованоою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби безпідставно визначено Комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеси" суму штрафу за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 1528,73грн., оскільки визначена податковим повідомленням-рішенням від 22.06.2011р. №0000451630 сума грошового зобов'язання наразі не є узгодженою.

При цьому, судом відхиляються, та не приймаються до уваги посилання позивача, як на підставу для задоволення позовних вимог, на те, що у Акті перевірки №70/28-08/47/34674102/12 від 21.04.2016р. зазначено про проведення документальної невиїзної позапланової перевірки КП «ТМО» з питань своєчасності сплати податку на прибуток, водночас, за наслідками вказаної перевірки відповідачем складено акт з назвою - «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати збору за спеціальне використання води», оскільки наявність означеної технічної помилки в акті перевірки жодним чином не спростовує виявлені під час проведення перевірки порушення позивачем - КП «Теплопостачання міста Одеси» вимог п.126,1 ст.126 Податкового кодексу України.

Також, не заслуговують на увагу, на думку суду, твердження позивача, що з урахуванням пункту 31 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби неправомірно застосовано до Товариства позивача штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на прибуток за наслідками діяльності у 2015р., оскільки в межах даної справи предметом дослідження є несвоєчасність сплати суми податкового зобов'язання по податковій декларації №9080495980 від 09.02.2015р. з податку на прибуток підприємства за 2014р., та в жодному разі не за наслідками діяльності КП «Теплопостачання міста Одеси» у 2015р.

Таким чином, з урахуванням наведеного, суд дійшов висновку щодо наявності законодавчо передбачених підстав для задоволення адміністративного позову КП «Теплопостачання міста Одеси» в частині позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 16.05.2016р. №0000424700 в частині щодо визначення суми штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 1528,73грн.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.ч.1,4 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" підлягають задоволенню частково.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 16.05.2016р. №0000434700, від 16.05.2016р. №0000424700, задовольнити частково.

2. Скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 16.05.2016р. №0000424700 в частині щодо визначення суми штрафу за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 1528,73грн.

3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби (65048, м.Одеса, просп.Шевченка,15/1, код ЄДРПОУ 39722244) на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" (65007, м.Одеса, вул.Мала Арнаутська,66, код ЄДРПОУ 34674102) судові витрати по сплаті судового збору у загальному розмірі 22(двадцять дві)грн. 93коп.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.