Справа № 815/3120/16
У Х В А Л А
23 лютого 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Галушко А.В.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1 (за договором)
представника відповідача - Бутрик А.О. (по довіреності)
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про призначення економічної експертизи фінансово-кредитних операцій по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції в Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася ОСОБА_3 з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005151304 від 13.06.2016 року.
В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення по справі економічної експертизи фінансово-кредитних операцій, оскільки погашення заборгованості ОСОБА_3 відбувалося не за графіком платежів, ій не відомо яким чином зараховувались платежі, а тому самостійно вирахувати структуру залишку заборгованості позивач не має можливості.
Представник відповідача заперечував проти задоволення клопотання про призначення по справі економічної експертизи фінансово-кредитних операцій.
Суд вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню, входячи з наступного.
Відповідно до ст. 81, 82 Кодексу адміністративного судочинства України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Висновок експерта для суду не є обов'язковим, однак незгода суду з ним повинна бути вмотивована в постанові або ухвалі.
Суд вважає клопотання представника позивача про призначення економічної експертизи фінансово-кредитних операцій не обґрунтованим, оскільки інформацію щодо обставин, по яким представник позивача просить проводити експертизу, можливо отримати у відповідача, без проведення зазначеної експертизи. Крім того, в матеріалах справи відсутні первинні документи, на підставі яких можливо провести економічну експертизу фінансово-кредитних операцій по даній справі.
Таким чином, клопотання представника позивача про призначення по справі економічної експертизи фінансово-кредитних операцій не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 81, 82, ст. 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про призначення економічної експертизи фінансово-кредитних операцій у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції в Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005151304 від 13.06.2016 року - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений та підписаний суддею 28.02.2017 року.
Суддя /підпис/ Л.І. Свида