10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
28 лютого 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/7758/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши у порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/7758/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн., -
ВСТАНОВИВ:
17 лютого 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/7758/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн.
В обгрунтування заяви про заміну сторони виконавчого провадження зазначено, що позивачем 18.10.2013 отримано виконавчий лист у справі № 812/7758/13-а. Постановою державного виконавця від 31.10.2013 відкрито виконавче провадження ВП № 40558666 щодо виконання зазначеного виконавчого листа про стягнення з Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" на користь управління Пенсійного фонду України заборгованості у сумі 178882,27 грн.
На даний час вищевказане рішення суду не виконано, заборгованість відповідачем не погашена.
11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
З п.2 ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вбачається, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду - органам Міністерства доходів і зборів.
З посиланнями на ст.264 КАС України, заявник просить суд замінити стягувача управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області у виконавчому провадженні щодо виконання виконавчого листа по справі № 812/7758/13-а його правонаступником - державною податковою інспекцією у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області. Заяву про заміну сторони виконавчого провадження просив суд розглядати без його участі.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, не прибув у судове засідання, причини неявки суду не повідомив.
Представник державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви, не прибув у судове засідання, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки представник заявника, представник відповідача та представник зацікавленої особи про час, дату та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/7758/13-а за позовом Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн. в частині: позовної заяви від 20.08.2013 № 5144/09-10, ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09.09.2013 про відкриття провадження у справі, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 25.09.2013 (а.с.24,25).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.09.2013 у справі № 812/7758/13-а адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн., - задоволено повністю.
Стягнуто з Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" (юридична адреса: 93193, Луганська область, м. Новодружеськ, вул.Куйбишева, 16, код 31261491, р/р 2600341150601 "Укркоммунбанк", МФО 304988) користь управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області (р/р 37192101001211 в ЛОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 804013, код 21792407) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн. (сто сімдесят вісім тисяч вісімсот вісімдесят дві гривні 27 коп.). (а.с.21,22).
Згідно з даними комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що виконавчий лист по справі № 812/7758/13-а позивачем отримано 18.10.2013 (а.с.32).
Постановою державного виконавця від 31.10.2013 відкрито виконавче провадження ВП 40558666 з примусового виконання виконавчого листа № 812/7758/13-а (а.с.36).
Відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406-\/ІІ здійснено передачу даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
11.08.2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013 року №406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи", яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Так, відповідно до ст.12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Згідно п. 7 ч. 1 ст.13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування зобов'язані: - надавати центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відомості про свої рахунки, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для перерахування на них страхових коштів та завчасно повідомляти про зміну таких рахунків; - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, Пенсійний фонд, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюють обмін інформацією у випадках, передбачених цим Законом. Порядок здійснення такого обміну визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, спільно з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.4 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 06 серпня 2014 року № 311, реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Отже, як вбачається з викладених норм, здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Міндоходів, яке, у свою чергу, реорганізовано у ДФС України.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження стягувача з управління Пенсійного фонду України у м.Лисичанську Луганської області на його правонаступника - державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/7758/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства "Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №6" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 178882,27 грн., - задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 812/7758/13-а виданого Луганським окружним адміністративним судом 18.10.2013, стягувача управління Пенсійного фонду України у м. Лисичанську Луганської області на державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області (93113, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Сосюри, 347, код ЄДРПОУ 39890557).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяВ.С. Шембелян