У Х В А Л А
24.02.2017 Справа №607/2444/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправної та скасування постанови в справі про порушення митних правил,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 . звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Тернопільської митниці ДФС в справі про порушення митних правил №0032/403000000/17 від 26 січня 2017 року.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначаються Законом України Про судовий збір, про що прямо вказано у статті 1 цього Закону.
Пільги щодо сплати судового збору встановлені статтею 5 Закону України Про судовий збір, якою не передбачено звільнення від його сплати для позивачів у справах про оскарження постанов про адміністративні правопорушення.
Суд, звичайно, бере до уваги, що відповідно до ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита та розяснення надані в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду від 23 січня 2015 року №2 Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI Про судовий збір, про те, що за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, судовий збір не сплачується у порядку та розмірах, установлених Законом про судовий збір. Однак, як уже зазначалося, правові засади звільнення від сплати судового збору в Україні визначаються Законом України Про судовий збір. При цьому цей закон не містить відсилань до інших нормативно-правових актів держави.
Постанова Пленуму Вищого адміністративного суду носить рекомендаційний характер, на відміну від Законів України, які є обовязкові до застосування, в тому числі Закон України Про судовий збір, яким встановлюється порядок сплати судового збору та звільнення від його сплати.
З огляду на викладене, при зверненні до суду позивач повинен оплатити судовий збір відповідно до вимог Закону України Про судовий збір.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір сплачується у розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати, тобто 640 гривень.
При пред'явленні зазначеного позову позивачем судового збору не сплачено.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч вказаних вимог закону позивач долучив лише копію позовної заяви для відповідача не додавши копій документів для відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищенаведені обставини, суддя вважає, що дану позовну заяву слід залишити без руху, встановивши пятиденний термін з дня отримання позивачем копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами рахунку та оригінал квитанції про оплату подати до суду у вищевказаний строк:
рахунок: 31212206700002, код одержувача: 37977726; банк одержувача ГУДКC України в Тернопільській області; одержувач УК м. Тернопіль/м. Тернопіль/22030001, код бюджетної класифікації 22030001; МФО 838012, призначення платежу судовий збір за позовом ОСОБА_1, код 02886692, пункт 1.5.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправної та скасування постанови в справі про порушення митних правил залишити без руху, надавши позивау термін протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
Судовий збір сплатити за вищевказаними реквізитами рахунку, а оригінал квитанції про оплату судового збору подати до суду.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом п"яти днів з дня отримання її копії
Головуючий суддяОСОБА_2