Ухвала суду № 64988758, 28.02.2017, Острозький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
28.02.2017
Номер справи
567/234/17
Номер документу
64988758
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 567/234/17 .

У Х В А Л А

28.02.2017 рокум. Острог

Слідчий суддя Острозького районного суду

Рівненської області Венгерчук А.О.

при секретарі Стаднікова А.Г.

з участю слідчого СВ Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області Хроленка Р.І.

розглянувши винесене в кримінальному провадженні за №42016181130000059 від 23 серпня 2016 року слідчим СВ Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області Хроленком Р.І., погоджене прокурором Шевчуком Н.В. клопотання про призначення позапланової виїзної документальної ревізії,

встановила:

27 лютого 2017 року слідчий СВ Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області Хроленко Р.І., звернувся до Острозького районного суду Рівненської області з клопотанням про надання дозволу Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провести в період з 27 березня 2017 року по 17 квітня 2017 року виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Острозького комунального підприємства «Теплоенергія», що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Лесі Українки, 1 та Острозького комунального підприємства «Водоканал», що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Івана Федорова, 56 за період з 01.01.2015 року по 15.12.2016 року.

Мотивує своє клопотання тим, що зазначені данні необхідні для розкриття кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, та з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, оскільки в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової документальної ревізії фінансово - господарської діяльності ОКП «Теплоенергія» та ОКП «Водоканал», під час якої особа, яка володіє спеціальними знаннями, перевірить відповідність чинному законодавству стан фінансово-господарської документації підприємств, економічну обґрунтованість показників закладених у формування тарифів, встановлення розміру збитків завданих бюджетам в результаті допущених порушень.

Іншими способами провести документальну ревізію для дослідження та надання відповідей на конкретні запитання, які мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні вважає неможливо.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що 23 серпня 2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42016181130000059 внесені відомості за ч.1 ст.367 КК України.

22.08.2016 року до Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло повідомлення голови Федерації роботодавців ЖКГ України ОСОБА_3 про вчинення посадовими особами виконавчого комітету Острозької міської ради (регулятор) кримінального правопорушення .

За повідомленням рішеннями виконавчого комітету Острозької міської ради №№ 93, 94 від 21.06.2016 року, №10 від 19.01.2016 року, № 258 від 20.12.2011 року тарифів на житлово-комунальні послуги КП «Теплоенергія» та КП «Водоканал» Острозької міської ради.

Частинами 3, 4 статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пунктами 2, 12, 51 порядків формування тарифів, затверджених постановою КМУ від 01.06.2011 року №869 вказується на обов'язок регулятора встановлювати тарифи на рівні економічно обґрунтованих витрат, що визначаються на підставі державних та галузевих нормативів. Тому, незалежно від розміру окладів (ставок) працівників, який виконавці послуг визначають в своїх колективних договорах регулятор зобов'язаний врахувати їх в тарифах лише в розмірі, що визначений державною нормою (мін. заробітна плата) або нормами галузевих угод (ст. 8 ЗУ «Про колективні договори і угоди»).

Гарантії оплати праці вищі за мінімальну зарплату для робітника І розряду, робітників окремих професій, посад, кваліфікації врегульовані на теперішній час лише галузевими угодами. Тому, якщо виконавець не приєднався до обов'язків сторони роботодавців жодної з галузевих угод, Регулятор зобов'язаний забезпечувати в його тарифах ставки (оклади) лише в межах, що встановлені законом (мінімальна заробітна плата).

Згідно ст.ст. 5 та 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» галузева угода є обов'язковою для підприємств (роботодавців), які перебувають у сфері дії сторони роботодавців такої угоди.

Врахування регулятором в тарифах гарантій галузевої угоди (затверджена Мінсоцполітики за №26 від 04.10.2013 року), яка не поширюється на підприємства призвело до завищення витрат з бюджету за пільгами та субсидіями, яке за весь період дії тарифів склало більш ніж 1510 тис. грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державній влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження; орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення.

Окрім того, згідно цього ж Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів, тому щодо тривалості цієї ревізії клопотання підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до п.п. 78.1.11. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України.

Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 року № 408 визначено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

Враховуючи, що слідчим обґрунтовані підстави проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Острозького комунального підприємства «Теплоенергія», що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Лесі Українки, 1 та Острозького комунального підприємства «Водоканал», що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Івана Федорова, 56 за період з 01.01.2015 року по 15.12.2016 року, з використанням матеріалів кримінального провадження №42016181130000059 слідчий суддя вважає, що наявні всі підстави для задоволення такого клопотання.

На підставі вищевикладеного і керуючись Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року (із змінами), ст. 78 Податкового кодексу України, ст.40, 93, 131, 132, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалила:

задовольнити клопотання слідчого частково та надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провести в період з 27.03.2017 року по 07.04.2017 року включно виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Острозького комунального підприємства «Теплоенергія» (код ЄДРПОУ 32522899), що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Лесі Українки, 1 та Острозького комунального підприємства «Водоканал» (код ЄДРПОУ 331542385), що знаходиться за адресою: м. Острог, вул. Івана Федорова, 56 за період з 01.01.2015 року по 15.12.2016 року, з використанням матеріалів кримінального провадження №42016181130000059.

При проведенні документальної ревізії необхідно дослідити та надати відповіді на наступні питання:

2.1. Джерела фінансування ОКП «Теплоенергія» та ОКП «Водоканал», дотримання видів та напрямів діяльності;

2.2. Обґрунтованість використання коштів (у тому числі бюджетних), відповідно до їх цільового призначення;

2.3. Фактичний розмір та обґрунтованість витрат на паливо, в тому числі, на природний газ;

2.4. Собівартість виробництва теплової енергії, відповідність формування собівартості фактичним витратам, стандартам бухгалтерського обліку та відповідним наказам;

2.5. Встановити наявність підтверджуючих документів про надходження та використання коштів, у тому числі бюджетних;

2.6. Достовірність відображення даних бухгалтерського обліку у загальнообов'язкових звітах, правомірність знищення документів;

2.7. Відповідність фактично здійснених господарських операцій, що зафіксовані (підтверджені) первинними та зведеними обліковими документами, нормам, встановленим законодавством та/або внутрішніми регламентами (документами) установи;

2.8. Розмір та обґрунтованість відшкодування з місцевого бюджету втрат, що пов'язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, використання відповідного відшкодування відповідно до цільового призначення;

2.9. У разі виявлення порушень, визначити коло відповідальних службових осіб.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяВенгерчук А.О.