ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
28 лютого 2017 р. Справа № 513/173/16-а
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Бучацька А.І.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Ступакова І.Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області на постанову Саратського районного суду Одеської області від 20 квітня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Саратського районного суду Одеської області від 20 квітня 2016 року позов задоволено. Визнано протиправним рішення УПФ України в Саратському районі Одеської області від 29 січня 2016 року №53 про відмову у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за віком згідно ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, які передують року призначення пенсії за віком. Зобов'язано УПФ України в Саратському районі Одеської області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1, починаючи з 29 серпня 2014 року, відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, які передують року призначення пенсії, тобто за 2011-2013 роки. Зобов'язано УПФ України в Саратському районі виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком, призначену їй відповідно до ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, які передують року призначення пенсії, тобто за 2011-2013 роки, починаючи з 29 серпня 2014 року з врахуванням виплачених їй за цей період сум.
19 січня 2017 року на зазначену постанову суду УПФ України в Саратському районі Одеської області було подано апеляційну скаргу разом із клопотанням про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження, мотивуючи пропуск строку відсутністю бюджетного фінансування для сплати судового збору та набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VI від 06 грудня 2016 року, яким було внесено зміни до Закону України «Про судовий збір», а саме п.18 ч.1 ст. 5 передбачено, що Пенсійний фонд України та його органи звільнено від сплати судового збору.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 07 лютого 2017 року вказана апеляційна скарга була залишена без руху для подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із заначенням обгрунтованих підстав протягом 30 днів з моменту отримання ухвали.
24 лютого 2017 року до Одеського апеляційного адміністративного суду надійшла заява начальника УПФ Укрїани в Саратському районі Одеської області з посиланням на те, що відсутність на рахунку податкового органу коштів для сплати судового збору за подачу апеляційної скарги перешкоджали реалізувати надане право щодо своєчасного оскарження постанови Саратського районного суду Одеської області від 20 квітня 2016 року.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Не зважаючи на пряму норму Закону, Кабінетом Міністрів України не забезпечено фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Однак, невиконання урядом закону не може бути поважною причиною для подачі апеляційної скарги майже через рік після отримання постанови, адже цим порушуються права особи, яка звернулась до суду за захистом своїх прав і яка сподівається на швидке виконання судового рішення, яке набрало законної сили.
З моменту отримання оскаржуваної постанови, УПФ України в Саратському районі Одеської області мала достатньо часу для вирішення питання сплати судового збору.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 06 травня 2016 року апелянтом вже було подано апеляційну скаргу на постанову Саратського районного суду Одеської області від 20 квітня 2016 року, яку ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2016 року залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору за подачу апеляційної скарги та в подальшому ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2016 року апеляційну скаргу повернуто апелянту.
При цьому, ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 21 червня 2016 року про повернення апеляційної скарги в касаційному порядку не оскаржено.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 189 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Отже, оскільки апелянт не навів жодної обґрунтованої підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження є підстави для відмови у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст. 187, ч.4 ст. 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області на постанову Саратського районного суду Одеської області від 20 квітня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя І.Г. Ступакова