Копія
Справа № 822/658/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 лютого 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Лабань Г.В., ознайомившись з матеріалами скарги АПК "Колос-Агро" та ОСОБА_1 АПК "Колос-Агро" та ОСОБА_1 на дії посадових осіб Відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування Постанови, -
В С Т А Н О В И В:
АПК "Колос-Агро" та ОСОБА_1 звернулися до Хмельницького окружного адміністративного суду із скаргою на дії посадових осіб Відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції, Шепетівського міжрайонного відділу ДВС у Хмельницькій області ГПУ юстиції Мінюсту України, в якій просить визнати незаконною та скасувати Постанову від 17.02.2017 у ВП №49043418 про опис та арешт майна (коштів) боржника.
В поданій скарзі заявниками зазначено, що вона подається в порядку ст.181 КАС України.
Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Дослідивши надані матеріали скарги, вважаю, що адміністративний позов необхідно залишити без руху, враховуючи наступне.
Статтею 181 КАС України визначаються особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби
Частиною 1 вказаної статті передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тобто, у разі порушення права учасників виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, такі особи можуть звертатися до адміністративного суду із позовною заявою.
Крім того ч.2 ст.11 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Також п.1, п.6 ч.1 с.3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Статтею 106 КАС України визначені вимоги до позовної заяви, де відповідно до ч.1 ст.106 КАС України зазначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
Оглядом поданої до суду скарги на дії посадових ДВС, встановлено, що дана скарга не відповідає вимогам ст.106 та ст.181 КАС, так як звернення здійснюється не у формі позовної заяви, а у вигляді скарги, а також сторони адміністративного позову визначені як заявник та особа, дії якої оскаржуються, а не позивач та відповідач.
Разом з тим, відповідно до п.4 ст.106 КАС визначено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Встановлено, що заявниками обрано дві особи, дії яких вони оскаржують. Однак вимога визнати незаконною та скасувати постанову заступника начальника ВПВР УДВС ГПУ юстиції у Хмельницькій області Лабчука Р.М. від 17.02.2017 у ВП №49043418 про опис та арешт майна (коштів) боржника стосується лише однієї особи - ВПВР УДВС ГПУ юстиції у Хмельницькій області. Щодо іншої особи - Шепетівського міжрайонного відділу ДВС у Хмельницькій області ГПУ юстиції Мінюсту України, заявниками у скарзі не зазначено вимогу та не вказано якими саме діями дана особа порушила права заявників.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом приведення у відповідність до вимог ст.106 КАС України подану позовну заяви.
Разом з тим відповідно до ч.2 та ч.3 ст.107 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Позовна заява повертається позивачеві, якщо, зокрема, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов АПК "Колос-Агро" та ОСОБА_1 на дії посадових осіб Відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування Постанови, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 07 березня 2017 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/Г.В. Лабань"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань