10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
24 лютого 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/7575/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/7575/13-а за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 519 621,65 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/7575/13-а за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 519 621,65 грн.
В обґрунтування заяви заявником зазначено, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/7575/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 519 621,65 грн.
06.12.2013 був виданий виконавчий лист по справі № 812/7575/13-а. 16.12.2013 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 41399212 щодо виконання виконавчого листа № 812/7575/13-а. На даний час рішення суду не виконано, заборгованість не погашена.
11.08.2013 набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 №406- VII (далі - Закон), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Зазначеним Законом внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Закон 1).
Так, відповідно до положень п.2 ст.12 Закону 1 центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Враховуючи викладене та аналізуючи зазначені норми, вбачається, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду органам Міністерства доходів і зборів.
У відповідності до вимог ч. 1 ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Просив замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим листом № 812/7575/13-а від 06.12.2013, а саме: стягувача - Управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області на Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Представник управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську у судове засідання не зявився, просив розглянути заяву без участі представника управління пенсійного фонду.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки представник заявника та представник відповідача про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 відновлено втрачене провадження в адміністративній справі № 812/7575/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 519 621,65 грн. в частині: позовної заяви від 15.08.2013 №5011/09-10, ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 02.09.2013 про відкриття провадження в адміністративній справі; постанови Луганського окружного адміністративного суду від 26.09.2013 (а. с. 28-29).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2013 року адміністративний позов задоволено повністю. Стягнуто з Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління (код 03328037, р/р № 26008422175) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області (код 21792407, р/р № 37192101001211) заборгованість по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 у розмірі 519 621,65 грн. (пятсот девятнадцять тисяч шістсот двадцять одна гривня 65 коп.) (а.с.24-26).
06.12.2013 Луганським окружним адміністративним судом виданий виконавчий лист № 812/7575/13-а (а.с.35).
Постановою старшого державного виконавця ВДВС Лисичанського МУЮ у Луганській області від 16.12.2013 відкрито виконавче провадження № 41399212 з примусового виконання виконавчого листа № 812/7575/13-а про стягнення з Комунального підприємства Лисичанське тролейбусне управління заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 519 621,65 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (а.с.39).
11.08.2013 набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 №406- VII (далі - Закон), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України (а.с.39).
Зазначеним Законом внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Закон 1).
Відповідно до положень ц.2 ст.12 Закону 1 із змінами та доповненнями центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Крім того ст.13 Закону 1 визначено, що проводити перевірки на підприємствах. ї установах і організаціях, у фізичних осіб, застосовувати фінансові санкції та стягувати : платників несплачені суми єдиного внеску, віднесено до обов'язку органів доходів і зборів.
Таким чином, функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду органам Міністерства доходів і зборів. Відповідно в спірних відносинах належним стягувачем повинна бути ДПІ у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до частини 1 статті 264 КАС України суд у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною пятою статті 8 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №812/7575/13-а, - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа у справі №812/7575/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 06.12.2013, з Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області (93113, Луганська обл., місто Лисичанськ, вулиця ім. В. Сосюри, будинок 347, код 39890557).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_1