ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2017 року справа №813/1521/14
м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 292 815,25грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Згідно з п.3 ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати (пп. 6).
Суддя зазначає, що КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання судового рішення.
Разом з цим, відповідно до ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності Закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує Закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія Закону), а за відсутності такого Закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене, враховуючи неврегульованість питання щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання судового рішення ст.263 КАС України, беручи до уваги приписи ч.7 ст.9 КАС України, суд дійшов до висновку про необхідність застосування положень ст. ст.106-108 КАС України при вирішенні питання щодо залишення без руху заяви ОСОБА_1 про відстрочення виконання судового рішення.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати, або клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Як вбачається із матеріалів справи, заявник (відповідач) не додав до заяви про відстрочення виконання судового рішення документа про сплату судового збору, або клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2017" від 21.12.2016 № 1801-VIII розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2017 встановлено у розмірі 1600,00грн.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 2 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на наведене, за подання заяви про відстрочення виконання судового рішення до суду заявнику (відповідачу) необхідно сплатити судовий збір у розмірі 480,00грн. (1600,00 грн*0,3).
Згідно з ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з викладеним, заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання судового рішення необхідно залишити без руху та надати заявнику (відповдачу) строк, достатній для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В :
заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Заявнику (відповідачу) в строк до 10 березня 2017 року року включно усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки, шляхом подання заяви, оформленої у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити заявнику (відповідачу), що в разі не усунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали невідкладно направити заявнику (відповідачу).
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя А.Г. Гулик