УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 серпня 2012 року Справа № 2а/2370/3135/2012
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гриньковська Н.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області, третя особа ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування декларації, -
встановив:
30.05.2012р. до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся виконавчий комітету Уманської міської ради Черкаської області, в якому позивач ставить питання про визнання незаконною та скасування декларації від 30.12.2011р. №ЧК18211120185 інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 31.05.2012р. було відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі з посиланням на ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
В подальшому, за результатами розгляду апеляційної скарги позивача на вказане рішення суду першої інстанції, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2012р. було скасовано ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 31.05.2012р. та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі встановлено невідповідність поданого позову вимогам ст. 106 КАС України, а саме, із переліку додатків до позовної заяви вбачається, що:
-позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору.;
-позивачем до позовної заяви не додано доказів надіслання відповідачу та третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року №3674-VI.
Так, згідно п. 3.2 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюються 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (32,19грн).
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як вбачається з матеріалів поданого позову, до позовної заяви не додано додатків, з яких би вбачалось, що відповідачу та третій особі було направлено копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, в порушення зазначених положень Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про судовий збір»від 08.07.2011р. №3674-VI позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору та доказів направлення відповідачу та третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів, відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України.
Частиною 1 статті 108 КАС України передбачено, що у разі встановлення, що позовну заяву подано без дотримання вимог ст. 106 КАС України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способу їх усунення та строку, достатнього для усунення зазначених недоліків.
За таких обставин, для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі позовну заяву необхідно привести у відповідність із ст.106 КАС України, а саме надати суду докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів та сплатити судовий збір за ставкою визначеною для позовів немайнового характеру, за реквізитами:
Одержувач УДКСУ у м. Черкасах Черкаської областіРозрахунковий рахунок31212206784002ЄДРПОУ38031150МФО854018БанкГУДКСУ у Черкаській областіКод класифікації доходів бюджету22030001Призначення платежу судовий збір, Пункт ___, за позовом ______, Черкаський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35158674.На підставі викладеного та керуючись ст. 104 107, 108 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області, третя особа ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування декларації залишити без руху та надати строк для усунення недоліків до 28 серпня 2012 року.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції в порядку, передбаченому ст.185-187 КАС України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська