ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2017 року м. Київ № 826/2292/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до 1) Державної архітектурно-будівельної інспекції України;
2) Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста
Києва виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації)
третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКА» ЛТД
про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації), третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю «НІКА» ЛТД з позовними вимогами:
- зобов'язати адміністрацію торгівельного комплексу заборонити проводити будь-які дії направлені на знищення робочих місць підприємців розташованих на ринку Харківський за адресою: м. Київ, вул. Ревуцького, 40;
- зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України скасувати реєстрацію декларації про початок виконання підготовчих робіт: «Реконструкція майнового комплексу під багатофункціональним (адміністративний громадсько-житловий комплекс) по вулиці Ревуцького 40 у Дарницькому районі міста Києва» замовнику будівництва - Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА» ЛТД (код ЄДРПОУ 16399955, яке зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 26-ж, офіс 6-5), яка зареєстрована Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Київ від 05.10.2016 № КВ030162791118, не пізніше наступного дня після набрання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва законної сили;
- судові витрати покласти на відповідача.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з частиною третьою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено визначення поняття суб'єкта владних повноважень, а саме - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Позивач в першій позовній вимозі просить суд зобов'язати адміністрацію торгівельного комплексу заборонити вчиняти дії, проте, позивач не зазначає адміністрацію торгівельного комплексу в статусі відповідача.
Водночас, суд звертає увагу, що адміністрація торгівельного комплексу не є суб'єктом владних повноважень та не здійснює владних управлінських функцій, а тому не може бути відповідачем по справі.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено обов'язкові реквізити та вимоги, які повинні бути зазначені в позовній заяві.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Судом було встановлено, що позивачем не дотримані вимоги пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки ним не заявлені позовні вимоги до кожного з відповідачів, а саме: відсутні позовні вимоги до відповідача-2.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд встановив, що позивачем не надано копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї для вручення третій особі.
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід уточнити склад учасників процесу по справі (відповідачів); надати примірники уточненого позову з усіма додатками (доказами) для суду та для вручення всім учасникам по справі (відповідачу/ам, третій особі); у разі збільшення кількості позовних вимог оригінал документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" або надати докази звільнення від сплати судового збору (сплачено лише за одну позовну вимогу).
Крім того, суд звертає увагу, що в позовній заяві не повністю вказано ім'я позивача, а саме вказано прізвище та ініціали ім'я та по батькове.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов