УХВАЛА Іменем Україним. Балаклія 27 липня 2015 року Кримінальне провадження №12014220190001322 Справа №610/2379/15-к 1-кс/610/284/2015
Слідчий суддя Балаклійського районного суду Харківської області Купін В.В.,
за участю секретаря судового засідання Денисової В.С., прокурора Переломи Д.О., слідчого Нечитайла В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого про призначення позапланової виїзної ревізії,
установив:
До суду надійшло вказане клопотання, яке було погоджене з прокурором, в якому слідчий просив винести ухвалу про призначення з 03.08.2015 року по 17.08.2015 року позапланової виїзної ревізії Комунального підприємства Балаклійської районної ради «Редакція газети «Вісті Балаклійшини» (код ЄДРПОУ - 31536324), яке розташоване за адресою: Харківська область м. Балаклія вул. Жовтнева б. 14, із 20.05.2015 року по 09.06.2015 року, з метою відстеження грошових коштів в сумі 3780 грн. за прибутковим касовим ордером № 311 від 26.03.2014 року та грошових коштів в сумі 3780 грн. за прибутковим касовим ордером № 500 від 14.05.2014 року. Посилався на те, що в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність відстеження грошових коштів, отриманих «Редакцією газети «Вісті Балаклійщини» в особі директора ОСОБА_1 Встановлення фактичних даних щодо руху гроових коштів, отриманих КП БРР «Редакція газети «Вісті Балаклійщини» при вищевказаних обставинах, можуть виступати доказами неправомірності дій ОСОБА_1
У судовому засіданні прокурор та слідчий просили клопотання задовольнити.
Фіксування процесу технічними засобами не здійснювалось у відповідності до положень ст.107 КПК України.
Вислухавши думку прокурора, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання і надані матеріали, приходжу до висновку про відсутність законних підстав для задоволення клопотання виходячи із наступного.
У відповідності до ст..2 ЗУ Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Комунальне підприємство Балаклійської районної ради «Редакція газети «Вісті Балаклійшини» є підконтрольною установою в розумінні цього Закону.
Згідно з ч.6 ст.11 вказаного Закону, позапланова ревізія може здійснюватись лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Підстави для проведення позапланової виїзної ревізії підконтрольної установи закріплені у ч.5 ст. 11Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», у відповідності до якої позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
2)підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;
3)у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
4)проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;
5)у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
6)у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю , та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Частина 13 ст.11 вказаного Закону встановлює, що обмеження у підставах проведення ревізій, визначені цим Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться на звернення підконтрольної установи, або ревізії, що проводяться після повідомлення посадовим особам підконтрольних установ, що ревізуються ,про підозру у вчинення кримінального правопорушення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з ч.8 ст.11 вказаного Закону, орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Усупереч указаним нормам закону в клопотанні відсутнє обґрунтування підстав для проведення позапланової виїзної ревізій підконтрольної установи, які передбачені ч.5 ст.11 вказаного Закону, або підстав передбачених ч.13 ст.11 вказаного Закону.
У судовому засіданні наявність таких підстав прокурором доведена також не була.
За таких обставин у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 9, 369-372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» -
ухвалив:
У задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В. В. Купін