Постанова № 64918234, 21.02.2017, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
21.02.2017
Номер справи
923/1052/16
Номер документу
64918234
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" лютого 2017 р.Справа № 923/1052/16Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Мишкіної М.А.,

суддів Будішевської Л.О., Таран С.В.

при секретарі судового засідання Бєлянкіній Г.Є.

за участю представників сторін:

від КП «НК Екосервіс» - ОСОБА_1 за довіреністю;

від Державної екологічної інспекції у Херсонській області ОСОБА_2 за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства «НК Екосервіс»

на рішення господарського суду Херсонської області від 01 грудня 2016 року

по справі №923/1052/16

за позовом Державної екологічної інспекції у Херсонській області

до Комунального підприємства «НК Екосервіс»

про стягнення 43446грн.

Сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги.

В судовому засіданні 21.02.2017р. згідно ст.85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

встановив:

28.09.2016р. Державна екологічна інспекція у Херсонській області (надалі позивач, Інспекція) звернулась господарського суду Херсонської області з позовом до Комунального підприємства «НК Екосервіс» (надалі відповідач, КП «НК Екосервіс») про стягнення 43446грн. збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону земель.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 03.07.2015р. Інспекцією було проведено перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства, в результаті якої встановлено, що на земельній ділянці яка розташована за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Дзержинського (за водоочисними спорудами) КП «НК Екосервіс» розташоване несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів та будівельних відходів, що є порушенням п.10 ч.1 ст.35 ЗУ «Про охорону земель», п. «б» ч.1 ст.96 ЗК України. Протиправними діями відповідача за розрахунком Інспекції державі завдано шкоду у розмірі 43446грн., у тому числі 37440грн. засміченням земель; 6006грн. - забрудненням земель.

З посиланням на вищезазначені норми законодавства та приписи п.«г» ст.20-2, ч.1, п.«з» ч.2, ч.4 ст.68, ч.1 ст.69 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», п.п.3,14 ст.44, п.«в» ч.1, ст. 211 ЗК України, ст.1166 ЦК України позивач просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

18.10.2016р. відповідач подав суду першої інстанції відзив на позов, в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 01.12.2016р. (суддя Гридасов Ю.В.) позов задоволено у повному обсязі - стягнуто з КП «НК Екосервіс» на користь Державної екологічної інспекції у Херсонській області 43446грн. збитків та 1378грн. витрат по сплаті судового збору.

Рішення обґрунтовано положеннями ст.56 ЗУ «Про охорону земель», ч.1, п.«з» ч.2, ч.4 ст.68, ст.69 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» та вмотивовано тим, що перевіркою 03.07.2015р. встановлено, що на земельній ділянці яка розташована за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Дзержинського (за водоочисними спорудами) КП «НК Екосервіс» розташоване несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів та будівельних відходів. Факт забруднення та засмічення підтверджується актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами від 03.07.15р. №03-10/21, актом відбору проб ґрунтів від 03.07.2015р. №04-15, протоколом вимірювань показників складу та властивостей ґрунту від 15.07.2015р. №04-15, протоколами про адміністративне правопорушення від 27.07.2015р. №5733 та №5734 відносно директора КП «НК Екосервіс». Порушенням вимог природоохоронного законодавства відповідачем заподіяно державі наступні збитки: засміченням земель 37440грн., забрудненням земель 6006грн. Всього на суму - 43446грн. Розрахунок збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення земельної ділянки відповідачем через порушення природоохоронного законодавства виконано позивачем згідно ОСОБА_3 визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.97р. № 171, отже, позовні вимоги підлягають задоволенню, а заперечення відповідача проти позову не приймаються судом до уваги.

Не погодившись з рішенням суду від 01.12.2016р, КП «НК Екосервіс» звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги КП «НК Екосервіс» зазначило, що рішення прийняте на підставі не повністю досліджених доказів, з порушенням норм матеріального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню з наступних підстав:

- у своєму рішенні суд проігнорував норми Закону України «Про відходи», який відповідно до його преамбули визначає правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України;

- відповідач виконує функції перевізника відходів від власника громади міста ОСОБА_4 до несанкціонованого звалища, яке розташоване на території Новокаховської міської ради;

- судом не приділялось уваги тому факту, що земельна ділянка, яка розташована по вул.Дружби (колишня Дзержинського) за водоочисними спорудами, та розташована під несанкціоноване сміттєзвалище, є власністю комунальної громади міста ОСОБА_4 тобто Новокаховської міської ради; не було встановлювлено кому саме належить земельна ділянка;

- при розгляді справи та при проведенні перевірки екологічною інспекцією не було враховано також вимоги ст.12 ЗУ «Про відходи». Згідно даної норми Закону відходи, щодо яких не встановлено власника або власник яких невідомий, вважаються безхазяйними;

- суд повинен бути дійти висновку, що власником побутових відходів є громада міста ОСОБА_4 (орган місцевого самоврядування), яка і повинна нести відповідальність за забруднення земельної ділянки, на якій розташоване несанкціоноване сміттєзвалище;

- КП «НК Екосервіс» ніколи не було і не є власником відходів, а тому стягнення збитків, яке було накладене на відповідача є неправомірним і таким, що суперечить чинному законодавству.

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 23.12.2016р. прийнято апеляційну скаргу КП «НК Екосервіс» до провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні.

У засіданнях апеляційного господарського суду за клопотанням скаржника до матеріалів справи залучені додаткові докази, неможливість подання яких суду першої інстанції обґрунтована відповідачем.

В засіданні суду апеляційної інстанції представник скаржника підтримав доводи та вимоги апеляційної скарги.

Представник позивача заперечував проти доводів та вимог апеляційної скарги з підстав законності та обґрунтованості оскарженого рішення.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення виходячи із наступного.

Відповідно до ст.101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в ході апеляційного перегляду справи, що 03.07.2015р.. Державною екологічною інспекцією у Херсонській області проведено позапланову перевірку дотримання КП «НК «Екосервіс» вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, за результатами якої складено Акт №03-10/21.

Під час проведення вищезазначеної перевірки Інспекцією встановлено, що основним видом діяльності КП «НК «Екосервіс» згідно довідки ЄДРПОУ серії АБ №543014 від 01.10.2012 за КВЕД є: збирання безпечних відходів; допоміжна діяльність у рослинництві; виготовлення виробів із бетону для будівництва; виробництво інших виробів із бетону, гіпсу та цементу; роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах; організування поховань і надання суміжних послуг.

В Акті перевірки №03-10/21 зафіксовано, що на земельній ділянці, яка розташована за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул. Дзержинського (за водоочисними спорудами) КП «НК Екосервіс» встановлено несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів та будівельних відходів, що є порушенням п.10 ст.35 ЗУ «Про охорону земель» (п.4 розділу «Порушення вимог законодавства, виявлені під час заходу державного нагляду (контролю)»).

Відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Херсонській області здійснено відбір проб ґрунтів на вищезазначеній земельній ділянці та відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей ґрунту від 15.07.2015р. №04-15 у зразках ґрунту, відібраного на земельній ділянці, вміст амонію (обмінного) в перерахунку на азот амонійний, заліза (рухомі форми), нітратів, сульфатів (у перерахунку на сульфати), фосфору (рухомі форми), хлоридів (водна витяжка), перевищує гранично-допустиму та фонову концентрацію.

07.07.2015р. Інспекцією був винесений Директору КП «НК «Екосервіс» припис №03-13/17, яким відповідача зобовязано:

- подати декларацію про утворення відходів у 2014 році до дозвільного центру або отримати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами після прийняття Порядку отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (термін виконання 20.08.2015р.);

- впровадити ведення первинного обліку відходів по встановленій формі 1-ВТ (термін виконання - з моменту отримання припису, постійно);

- складати статистичну звітність по формі 1-відходи у повному обсязі (термін виконання - щорічно);

- розробити реєстрові карти обєктів утворення, оброблення та утилізації відходів (термін виконання 28.08.2014р.);

- термічне оброблення (спалювання) побутових відходів здійснювати лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи обєктах лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії (термін виконання - постійно);

- захоронення побутових відходів здійснювати тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах (з виїздом на місце встановлено по вул.Дзержинського (за водоочисними спорудами) у м.Нова Каховка Херсонської області встановлено несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів, будівельних відходів) (термін виконання - постійно);

- оформити паспорт місця видалення відходів (термін виконання 01.09.2015р.);

- оформити документи, що посвідчують право власності чи право користування на земельну ділянку під розміщення полігону ТПВ (термін виконання 26.10.2015р.).

27.07.2015р. Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області ОСОБА_3 складено протоколи про адміністративне правопорушення відносно директора КП «НК «Екосервіс» ОСОБА_5:

- №5733 в якому зазначено, що ОСОБА_5 здійснено забруднення земельної ділянки твердими побутовими відходами площею 1,4400га по вул.Дзержинського (за водоочисними спорудами) у м.Нова Каховка, в адміністративних її межах, що є порушенням п.10 ст.10 ЗУ «Про охорону земель»;

- №5734 в якому зазначено, що ОСОБА_5 порушено вимоги щодо поводження з відходами, а саме засмічено земельну ділянку побутовими та іншими відходами площею 1,4400га по вул.Дзержинського (за водоочисними спорудами) в адміністративних межах м.Нова Каховка, що є порушенням п.10 ст.35 ЗУ «Про відходи».

Постановою Державної екологічної інспекції у Херсонській області про накладення адміністративного стягнення №03-11/80 від 30.07.2015р. ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.52 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700грн.

Копія вищезазначеної постанови отримана ОСОБА_5 07.08.2015р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого наявна в матеріалах справи.

Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області ОСОБА_6 17.08.2015р. здійснено розрахунок шкоди, завданої державі внаслідок засмічення несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів на земельній ділянці за адресою: Херсонська область, м.Нова Каховка, вул. Дзержинського (за очисними спорудами) Комунальним підприємством «НК Екосервіс», згідно якого розмір шкоди внаслідок засмічення землі становить 37400грн.

Також 17.08.2015р. державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області ОСОБА_6 здійснено розрахунок шкоди, завданої внаслідок забруднення земель в адміністративних межах м.Нова Каховка Комунальним підприємством «НК Екосервіс», згідно якого розмір шкоди від забруднення земельної ділянки декількома забруднюючими речовинами складає 6006грн.

18.08.2015р. Інспекція надіслала КП «НК Екосервіс» претензію №09-12/33 про відшкодування збитків, заподіяних державі засміченням та забрудненням земельної ділянки, проте претензія залишена без реагування та відповіді.

У звязку з невідшкодуванням КП «НК Екосервіс» збитків у загальному розмірі 43446грн. Інспекція звернулась до суду з позовом по даній справі.

Суд першої інстанції дійшов вірного висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду такого.

Відповідно до преамбули Закону України «Про відходи» цей Закон визначає правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України.

Відповідно до п. «з» ч.1 ст.17 ЗУ «Про відходи» суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах.

Згідно із ч.ч.1,4,7 ст.33 ЗУ «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення). Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у тому числі побутових у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, у інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. Захоронення відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами спеціальних досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.

Згідно із пунктами 1,10 ч.1 ст.35 ЗУ «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям.

Відповідно до ст.56 ЗУ «Про охорону земель» юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом. Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

У відповідності до ч.1, п. «з» ч.2, ч.4 ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у, зокрема: самовільному спеціальному використанні природних ресурсів. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Відповідно до ч.1 ст.69 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Місцевим господарським судом встановлено та підтверджено в ході апеляційного перегляду справи, що на земельній ділянці яка розташована за адресою: Херсонська область, м.Нова Каховка, вул. Дзержинського (за водоочисними спорудами) Комунальним підприємством «НК Екосервіс» розміщене несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів та будівельних відходів; внаслідок забруднення та засмічення земель відповідачем державі заподіяна шкода у загальному розмірі 43446грн.

Розрахунок збитків заподіяних державі внаслідок забруднення земельної ділянки відповідачем через порушення природоохоронного законодавства виконано позивачем згідно ОСОБА_3 визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.97 № 171, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 05.05.98р. № 285/2725.

КП «НК Екосервіс» не спростований розмір збитків, визначених Інспекцією у відповідних розрахунках.

Представник відповідача в засіданні суду апеляційної інстанції пояснив, що відповідач визнає факт вчинення правопорушення (порушення ст.35 ЗУ «Про охорону земель»), погоджується із розміром збитків та тим, що їх спричинено саме його протиправними діями, проте вважає, що відсутня його вина у заподіянні збитків (шкоди).

Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини. Шкода, завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок непереборної сили, відшкодовується у випадках, встановлених законом. Шкода, завдана правомірними діями, відшкодовується у випадках, встановлених цим Кодексом та іншим законом.

Отже обовязок доведення відсутності вини покладається на особу, яка вчинила протиправні дії.

Відповідач зазначив, що вина підприємства у забрудненні навколишнього середовища відсутня, оскільки побутові відходи вивозились відповідачем на виконання умов договору №19/04/15 від 24.04.2015р., укладеного КП «НК Екосервіс» з Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради на виконання рішення Виконкому Новокаховської міської ради від 21.04.2015р. №125 «Про затвердження протоколу засідання конкурсної комісії з визначення виконавця послуг із збирання та вивезення побутових відходів на території міста ОСОБА_4».

Вказаним рішенням визначено виконавцем послуг із збирання та вивезення ТПВ на території міста ОСОБА_4 Каховка КП «НК Екосервіс».

До укладання цього договору відповідач здійснював таку ж діяльність на підставі рішення Виконкому від 10.03.2011р. №102, що підтверджується змістом Акту перевірки від 03.07.2015р. та змістом п.4 рішення Виконкому Новокаховської міськради №58 від 24.02.2015р., яким було оголошено конкурс з визначення виконавця послуг із збирання та вивезення ТПВ.

З додатку 1 до рішення №58 від 24.02.2015р. убачається, що конкурсна документація з визначення виконавця послуг із збирання та вивезення побутових відходів на території м.Нова Каховка, зокрема, передбачала таку умову: «Характеристика та місцезнаходження обєкта поводження з побутовими відходами Вивіз твердих побутових відходів здійснюється на сміттєзвалище, яке експлуатується з 1952 року, відстань до нього складає 4,5 км. Сміттєзвалище займає площу 15га. Сміттєзвалище переповнене. Найближчий полігон твердих побутових відходів, який паспортизований знаходиться в м.Каховка 15км.».

З цього убачається, що конкурсною документацією визначено паспортизований обєкт та його місцезнаходження полігон ТПВ у м.Каховка, тобто існує обєкт, вивезення ТПВ на який відповідає вимогам до поводження з відходами, встановленим законом.

Посилання відповідача на те, що він не є власником відходів, а власником земельної ділянки є територіальна громада міста, колегією суддів відхиляються, оскільки вони не спростовують факт вчинення саме відповідачем порушення вимог ст.33 ЗУ «Про відходи», ст.35 ЗУ «Про охорону земель».

Отже відсутність вини у заподіянні збитків внаслідок порушення природоохоронного законодавства відповідачем не доведена, тому саме КП «НК Екосервіс» є особою, що має нести відповідальність у вигляді їх відшкодування згідно ст.68 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища».

Дослідивши зміст договору №19/04/15 про надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста ОСОБА_4, укладеного 24.04.2015р. між КП «НК Екосервіс» (Виконавець) та Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради (Замовник) суд встановив, що відповідно до п.1.1. даного Договору Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобовязання згідно з графіком надати послуги з вивезення побутових відходів на території міста ОСОБА_4.

Згідно із п.2.4.2, 2.4.5 Договору №19/04/15 від 24.04.2015р. Виконавець зобовязується надавати послуги з вивезення побутових відходів відповідно до вимог законодавства про відходи, санітарних нори і правил, Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, умов цього договору та погодженого Замовником графіка надання послуг; вивозити побутові відходи на визначене Замовником місце.

Умови договору не містять визначення Замовником місця вивезення побутових відходів на вул.Дзержинського (за водоочисними спорудами) у м.Нова Каховка, в її адміністративних межах; відповідачем не надано до матеріалів справи доказів на підтвердження тієї обставини, що Замовником було визначене місцем вивезення відходів сміттєзвалище по вул.Дзержинського у м.Нова Каховка.

Більш того, в засіданні суду апеляційної інстанції 21.02.2016р. представник відповідача зазначив, що КП «НК Екосервіс» самостійно визначилось із вивезенням побутових відходів на несанкціоноване сміттєзвалище по вул.Дзержинського, оскільки воно знаходиться поблизу м.Нова Каховка.

Відповідно до ч.4 ст.33 ЗУ «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства,

Отже посилання відповідача на укладення 24.04.2015р. договору №19/04/15 колегія суддів відхиляє, оскільки відповідно до п.2.4.2 даного договору КП «НК Екосервіс» зобовязалось надавати послуги з вивезення побутових відходів відповідно до вимог, зокрема, законодавства про відходи.

Доводи апеляційної скарги КП «НК Екосервіс» у своїй сукупності не спростовують правильність висновків місцевого господарського суду та підставою для скасування рішення слугувати неспроможні.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення господарського суду Херсонської області від 01.12.2016р. відповідає обставинам справи та нормам чинного законодавства, тому залишається без змін.

Керуючись ст.ст.99, 101-103, 105 ГПК України, колегія суддів ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Херсонської області від 01.12.2016р. по справі №923/1052/16 залишити без змін.

Постанова в порядку ст.105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови складено 23.02.17р.

Головуючий суддяМишкіна М.А.

СуддяБудішевська Л.О.

Суддя Таран С.В.