ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2017 року Справа № 808/4083/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі судового засідання Фесик А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма»
про стягнення податкового боргу у розмірі 887599,64 грн., -
ВСТАНОВИВ:
26.12.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області ( далі - позивач) до Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу у розмірі 887599,64 грн.
Згідно з уточненою позовною заявою позивач просить стягнути з відповідача податковий борг на загальну суму 887599,64 грн., який складається з боргу з податку на додану вартість, земельного податку, орендної плати за землю та надходжень від скидів забруднюючих речовин. Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України. Просить позов задовольнити.
Позивач у судове засідання не зявився, направив суду клопотання про розгляд справи без його участі. На заявлених уточнених вимогах наполягає.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про дату та час розгляду справи був повідомлений судом належним чином шляхом направлення на адресу відповідача поштової кореспонденції з рекомендованим повідомленням про вручення, яке отримано відповідачем 24.01.2017. Причини неявки до суду не повідомив. Заперечень до суду не надавав.
Відповідно до ст.41 КАС України, у звязку із неявкою у судове засідання сторін фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» (ЄДРПОУ 00217857) згідно із Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копія якого міститься в матеріалах справи, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності та знаходиться за адресою: 72301, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Профінтерна, буд. 15. Основний вид діяльності : Виробництво промислового холодильного та вентиляційного устаткування (КВЕД : 28.25).
На момент подання позову до суду за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 930450,59 грн.
Заборгованість по податку на додану вартість виникла на підставі наступного:
Відповідно до п. 202.1, ст. 202 Податкового кодексу України, звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.
Відповідно до п. 203.1. ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подасться за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання з податку на додану вартість, подавши до Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області № НОМЕР_1 від 20.07.2016 року по строку сплати на 30.07.2016 року на загальну суму 1014,00 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
17.06.2016 року Мелітопольською ОДГІІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПАТ «Рефма» за квітень 2016 року, за результатами якої було виявлено порушення абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме:
-податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 7594,74 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
-податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 12117,23 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
-податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 26698,20 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
-податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 5001,61 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 3 1 до 60 календарних днів;
Відповідальність за вказане порушення передбачена п. 120-1. 1 ст. 120-1 Податкового кодексу України Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування. - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
За результатами проведеної перевірки 17.06.2016 року складено акт № 1054/08-32- 12-01/00217857, який був надісланий боржнику 22.06.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та отриманий 29.06.2016 уповноваженою особою.
На підставі акту № 1054/08-32-12-01/00217857 від 17.06.2016 року було винесене податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 07.07.2016 року на загальну суму 5154,11 грн. Податкове повідомлення-рішення надіслано боржнику 07.07.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано 12.07.2016 року уповноваженою особою.
21.07.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПАТ «Рефма» за травень 2016 року, за результатами якої було виявлено порушення абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме:
- податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, розрахунок коригування до податкової накладної на загальну суму податку на додану вартість 14 254,83 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 2 698,06 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 1 382,08 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 395.83 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
За результатами проведеної перевірки 21.07.2016 року складено акт № 1164/08-32- 12-01/00217857, який був надісланий боржнику 25.07.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та отриманий 28.07.2016 уповноваженою особою.
На підставі акту № 1164/08-32-12-01/00217857 від 21.07.2016 року було винесене податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_3 від 04.08.2016 року на загальну суму 1965,10 грн. Податкове повідомлення-рішення надіслано боржнику 04.08.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано 09.08.2016 року уповноваженою особою.
05.08.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПАТ «Рефма», за результатами якої було виявлено порушення абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме:
- податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 10 877,01 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- податкові накладні, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 88 603,83 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації більше 61 календарних днів;
- розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 272,16 грн. не зареєстровано в ЄРПН;
- податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 9 040.00 грн. зареєстровані в ЄРГІН з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 7 185.90 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- податкові накладні, що не підлягають наданню покупцям - платникам податку, на загальну суму податку на додану вартість 16 441,62 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації більше 61 календарних днів;
За результатами проведеної перевірки 05.08.2016 року складено акт № 1224/08-32- 12-01/00217857, який був надісланий боржнику 09.08.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та отриманий 16.08.2016 уповноваженою особою.
На підставі акту № 1224/08-32-12-01/00217857 від 05.08.2016 року було винесене податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_4 від 30.08.2016 року на загальну суму 38704,65 грн. Податкове повідомлення-рішення надіслано боржнику 30.08.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано 06.09.2016 року уповноваженою особою.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених ним Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
- за період з 29.09.2016 року по 19.10.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 0,35 грн.
- за період з 29.09.2016 року по 20.10.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 9,98 грн.
Таким чином, сума заборгованості ПАТ «Рефма» з податку на додану вартість становить 46 848,19 грн.
Орендна плата.
Відповідно до п.п. 14.1.147. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;
Відповідно до п. 288.7. ст.. 288 Податкового кодекс у України, податковий період, порядок обчислення орендної плати за землю, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Відповідно до п. 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України 285.1. базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Відповідно до п. 268.2 ст. 286 Податкового кодексу України 286.2. платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_5 від 22.02.2016 року, згідно якої річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті становить - 102842.22 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 8 570.19 грн., за грудень - 8570,13 грн.
-по строку сплати на 30.07.2016 року на загальну суму 8 570,19 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
-по строку сплати на 30.08.2016 року на загальну суму 8 570,19 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
-по строку сплати на 30.09.2016 року на загальну суму 8 570,19 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
-по строку сплати на 30.10.2016 року на загальну суму 8 570,19 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
-по строку сплати на 30.11.2016 року на загальну суму 8 570,19 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Таким чином, сума заборгованості ПАТ «Рефма» по орендній платі становить 42 850,95 грн.
Земельний податок.
Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Відповідно до п. 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками и та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_6 від 16.02.2015 року, згідно якої річна сума земельного податку, яка підлягає сплаті становить - 10 457,50 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 871,46 грн., за грудень - 871,44 грн.:
- по строку сплати на 30.03.2015 року на суму 871.46 грн. Боржником самостійно сплачено 607,98 грн. Сума зобов'язання 263,48 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.04.2015 року на суму 871,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.05.2015 року на суму 871,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.06.2015 року на суму 871,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.07.2015року на суму 871,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДНІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_7 від 22.02.2015 року, згідно якої річна сума земельного податку, яка підлягає сплаті становить - 1843877,48 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 153656,46 грн., за грудень - 153656,42 грн.
- по строку сплати на 30.07.2016 року на суму 153656,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.08.2016 року на суму 153656,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.09.2016 року на суму 153656,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена га набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.10.2016 року на суму 153656,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.11.2016 року на суму 153656,46 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДНІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_8 від 22.02.2015 року, згідно якої річна сума земельного податку, яка підлягає сплаті становить - 14 985,60 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по грудень - 1 248,80 грн.
- по строку сплати на 30.07.2016 року на суму 1248,80 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.08.2016 року на суму 1248,80 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.09.2016 року на суму 1248,80 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.10.2016 року на суму 1248,80 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
- по строку сплати на 30.11.2016 року на суму 1248,80 грн. Сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
- за період з 13.02.2015 року по 22.04.2015 року боржнику нарахована пеня в розмірі 2,32 грн.
- за період з 13.02.2015 року по 29.04.2015 року боржнику нарахована пеня в розмірі 28,21 грн.
- за період з 03.03.2015 року по 29.04.2015 року боржнику нарахована пеня в розмірі 29,00 грн.
- за період з 31.07.2015 року по 21.07.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 12,83 грн.
- за період з 31.07.2015 року по 29.07.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 9617,28 грн.
- за період з 31.08.2015 року по 29.07.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 10586,97 грн.
- за період з 30.12.2015 року по 29.07.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 1117,45 грн.
- за період з 30.12.2015 року по 29.08.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 5015,64 грн.
- за період з 29.01.2016 року по 29.08.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 5521,53 грн.
- за період з 29.02.2016 року по 29.08.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 730,31 грн.
- за період з 29.02.2016 року по 29.09.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 4667,51 грн.
- за період з 30.04.2016 року по 29.10.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 7519,01 грн.
- за період з 30.04.2016 року по 29.11.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 2432,72 грн.
- за період з 31.05.2016 року по 29.11.2016 року боржнику нарахована пеня в розмірі 4467,61 грн.
Таким чином, сума заборгованості ПАТ «Рефма» з земельного податку становить 831 124,01 грн.
Надходження від скидів забруднюючих речовин.
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
240.1.1 викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення:
240.1.2. скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
240.1.3 розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);
240.1.4. утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
240.1.5 тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Відповідно до п 249.1 ст. 249 Податкового кодексу України суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.
Відповідно до п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію екологічного податку № НОМЕР_9 від 14.07.2016 року, якою визначив податкове зобов'язання по скидам забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в розмірі 4813,72 грн., по строку сплати на 19.08.2016 року сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав 09.11.2016 року до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію екологічного податку № НОМЕР_10 від 08.11.2016 року, якою визначив податкове зобов'язання по скидам забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в розмірі 4813,72 грн., по строку сплати на 19.08.2016 року сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Таким чином, сума заборгованості ПАТ «Рефма» по екологічному податку (скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти) становить 9627,44 грн.
Крім того, суд зазначає, що позивачем було надано до суду уточнену позовну заяву від 08.02.2017 вх. № 3700, у звязку з частковим погашенням заборгованості з орендної плати за землю у сумі 42850,95 грн.
Тому, станом на день розгляду справи в суді сума заборгованості відповідача складає 887599,64 грн., яка складається з:
-податку на додану вартість 46 848,19 грн.;
-земельного податку 821058,33 грн.;
-орендної плати за землю 10065,68 грн.;
-надходжень від скидів забруднюючих речовин 9627,44 грн.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно пункту 57.1. статті 57, Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення податкового боргу, Мелітопольською ОДПІ було сформовано податкову вимогу № 207 від 01.08.2012 року на суму 35553,12 грн. та отримано 09.08.2012 року уповноваженою за довіреністю особою.
Доказів оскарження зазначеної податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до «Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 576, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1840/24372 податкова вимога складається з двох частин - корінець податкової вимоги та частини, що направляється платнику податків.
Крім того, відповідно до п.п. 4.5 зазначеного Порядку, структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції в день отримання податкової вимоги від податкового керуючого, надсилає (вручає) податкову вимогу платнику податків, при цьому корінець податкової вимоги залишається в органі доходів і зборів та долучається до справи платника податків.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 59.5. статті 59 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з підпунктом. 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України;
Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
За правилами ч.ч. 1,6 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів сплати податкового боргу у повному обсязі жодна зі сторін суду не надали.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 41,94,122,158 - 163,164,167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з з рахунків Публічного акціонерного товариства «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» ( ЄДРПОУ 00217857) у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму податкового боргу в розмірі 887599,64 грн., який складається з:
- податок на додану вартість в розмірі 46848 (сорок шість тисяч вісімсот сорок вісім) грн.. 19 коп. на р/р 31113029700013, Державний бюджет м.Мелітополя, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 14010100;
- земельний податок в розмірі 821058 (вісімсот двадцять одна тисяча пятдесят вісім) грн.. 33 коп. на р/р 33211811700013, Місцевий бюджет м.Мелітополя, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 18010500;
- земельний податок в розмірі 10065 (десять тисяч шістдесят пять) грн. 68 коп. (Констянтинівська сільська рада) на р/р 33215811700172, Місцевий бюджет Костянтинівської с/р, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 18010500;
- надходження від скидів забруднюючих речовин у розмірі 9627 (девять тисяч шістсот двадцять сім) грн. 44 коп. на 33112363700013, Місцевий бюджет м.Мелітополя, ГУДКСУ у Запорізькій області, код 37968956, МФО 813015, код платежу 19010200.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяЛ.О. Нестеренко