ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
22 лютого 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/6540/16
Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Скрипченко В.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.11.2016 р., -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2016 року адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 задоволений повністю. Скасовано податкове повідомлення - рішення №0016751304 від 30.11.2016 року ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області.
28 грудня 2016 року ДПІ у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області подало апеляційну скаргу на зазначену постанову суду.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги.
Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2017 року залишено без руху апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2016 року з наданням апелянту строку для виправлення недоліків апеляційної скарги (сплати судового збору) до 16 лютого 2017 року.
Ухвалу судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2017 апелянтом отримано 30 січня 2017 року, що підтверджується відповідним повідомленням (а.с. 155), однак в строк, зазначений в ухвалі, не виконано.
20 лютого 2017 року до Одеського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від ДПІ у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про відстрочку сплати судового збору.
Своє клопотання ДПІ у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області обґрунтовує тим, що бюджетні асигнування на сплату судового збору виділяються для податкової інспекції не своєчасно та не в повній мірі, що призводить до неможливості на даний час відпрацювати законні вимоги рішення Одеського апеляційного адміністративного суду. Згідно наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 року №754 "Про внесення змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету" видатки на сплату судового збору здійснюються за КЕКВ 2800 "Інші поточні видатки". Згідно діючого тимчасового кошторису сума кошторисних призначень за вказаним КЕКВ складає 2700,00 грн. в цілому по органам ГУ ДФС в Одеській області.
Частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Як зазначає у своїх рішеннях Вищий адміністративний суд України, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати (ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 січня 2014 року, 36722122, від 15 квітня 2014 року, 38331796, від 29 липня 2014 року, 39942890)
Наведені апелянтом обставини не є поважними, оскільки підставою для застосування ч. 1 ст. 88 КАС України є наявність обставин, які свідчать про незадовільний майновий стан особи, доказів в підтвердження якого апелянтом не надано, а тому в задоволенні вищенаведеного клопотання необхідно відмовити.
Оскільки особою, яка оскаржує судове рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, не виконано вимоги ухвали судді апеляційного суду 10 січня 2017 року (не сплачено судовий збір), підстави, на які апелянт посилається в клопотанні від 20 лютого 2017 року, що унеможливлюють сплату судового збору є необґрунтованими, не передбачені Законом України "Про судовий збір" та такими, що не звільняють апелянта від сплати судового збору, подана апеляційна скарга на підставі ч. 3 ст. 108 та ч. 3 ст. 189 КАС України підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ст. 108, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про відстрочку сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2016 року вважати не поданою та повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя: В.О. Скрипченко