Ухвала суду № 64859430, 16.02.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2017
Номер справи
809/1136/16
Номер документу
64859430
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2017 року Справа № 876/8045/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді-доповідача Яворського І.О.

суддів: Кухтея Р.В., Носа С.П.

секретаря судового засідання Сідельник Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, треті особи: ліквідаційна комісія МВС в Івано-Франківській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, управління Державної автомобільної інспекції в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій,

У С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_2 в вересні 2016 року звернувся з позовом в суд до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, треті особи: ліквідаційна комісія МВС в Івано-Франківській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, управління Державної автомобільної інспекції в Івано-Франківській області та просив зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Івано-Франківській області виготовити та надати ОСОБА_2 нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 встановлено посадові оклади поліцейських. Враховуючи приписи статей 46 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Не зважаючи на вказані норми законодавства відповідачем не здійснено перерахунку пенсії позивача та не направлено довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі №809/1136/16 адміністративний позов було задоволено.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Головним управлінням Національної поліції України в Івано-Франківській області подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі №809/1136/16 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає. що обов'язок щодо направлення до Пенсійного фонду України документів, на підставі яких здійснюється перерахунок пенсії відповідним категоріям осіб, що мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», покладено на МВС України, а не на його територіальні підрозділи.

Сторони по справі в судове засідання не з'явились, а тому згідно ч.1 ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Позивач працював в органах МВС України та був звільнений у запас 02.11.2015 року при званні капітана міліції. Вислуга років в органах МВС становить 14 років, 08 місяців та 08 днів, що підтверджується витягом з наказу УМВС в Івано-Франківській області від 02.11.2015 року №580 о/с про звільнення позивача.

Маючи намір отримати нову довідку про грошове забезпечення, з урахуванням видів грошового забезпечення встановлених Постановою КМУ №988 від 11.11.2015, позивач 22.07.2016 року звернувся, у встановленому Законом порядку до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області із заявою про надання нової довідки про грошове забезпечення, з метою в подальшому здійснити перерахунок пенсії.

Головне Управління Національної поліції в Івано-Франківській області листом №Р-120/108/05/29-2016 від 17.08.2016 відмовило у видачі нової довідки.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Визначається Законом України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до положень цього Закону, зокрема статі 63 в редакції Закону України від 23.12.2015 року N 900-VIII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом, в тому числі особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Як зазначено у частині у частині четвертій статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону України від 04.02.94 р. № 3946-ХІІ) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402; далі - Порядок).

За правилами пунктів 23-24 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.

Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Постановою КМУ №988 затверджено схеми: окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 (пункт 3 постанови КМУ №988).

З урахуванням зазначених обставин та норм права суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про протиправність такої відмови. При цьому суд першої інстанції обґрунтовано вказав, що позивач має право на отримання довідки про грошове забезпечення працівника поліції за посадою, яку він обіймав при виході на пенсію.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі №809/1136/16 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя-доповідач І.О. Яворський

Судді Р.В. Кухтей

С.П. Нос

Повний текст виготовлено 20.02.2017 року