Постанова № 64859282, 21.02.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2017
Номер справи
433/1904/16-а
Номер документу
64859282
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Ляшенко М.А.

Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2017 року справа №433/1904/16-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Сухарька М.Г., Ястребової Л.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на постанову Троїцького районного суду Луганської області від 28 листопада 2016 року в адміністративній справі №433/1904/16-а за позовом ОСОБА_3, в інтересах якого діє ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати пенсії; зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію за період з 01.11.2014 року по 05.04.2016 року та 6 місяців наперед відповідно до ст.51 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В обґрунтування зазначив, що перебував на обліку в ГУ ПФУ як отримувач пенсії за вислугу років по лінії МВС України відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Відповідач виплатив пенсію позивачу в жовтні 2014 року, а з листопада 2014 року сплату пенсії припинив.

17.07.2016 року позивач звернувся до відповідача з заявою про виплату недоотриманої через проведення АТО пенсії, починаючи з 01.11.2014 року, на що отримав відмову, яка мотивована відсутністю звернення позивача з відповідними документами як внутрішньо переміщеної особи. А також роз'яснено порядок отримання пенсій особами, які виявили бажання отримувати пенсію на території інших держав.

Постановою Троїцького районного суду Луганської області від 28 листопада 2016 року позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність ГУ Пенсійного фонду України в Луганській області щодо невиплати пенсії позивачу.

Зобов'язано відповідача нарахувати ОСОБА_3 недоотриману пенсію за період з 01.11.2014 року по 05.04.2016 року та 6 місяців наперед у відповідності до ст.51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з виплатою нарахованих сум.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову, прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

В обґрунтування зазначив, що судом першої інстанції проігноровано вимоги ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», відповідно до якого позивач, який отримував пенсію за місцем реєстрації - м. Луганськ, для поновлення пенсійний виплат повинен був зареєструватися як внутрішньо переміщена особа та надати до пенсійного органу певний пакет документів. Позивач з такими документами до відповідача не звертався.

Також суд першої інстанції, всупереч вимогам ст.51 Закону №1058, не врахував, що у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед виїздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Проте з такою заявою позивач до пенсійного органу не звертався. Крім того, в заяві від 17.07.2016 року позивач не зазначав жодної вимоги про виплату пенсії за 6 місяців наперед.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, розглядаючи апеляційну скаргу в межах викладених доводів, встановила наступне.

ОСОБА_3 перебував на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУ ПФУ в Луганській області як отримувач пенсії за вислугу років по лінії МВС України відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених від військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідачем нарахована та виплачена позивачу пенсія по жовтень 2014 року включно.

З листопада 2014 року нарахування та виплата пенсії ОСОБА_3 припинено в зв'язку з тим, що адреса реєстрації місця проживання позивача є м. Луганськ, який знаходиться на тимчасово непідконтрольній українській владі території.

Зазначені обставини сторонами визнаються та не оспорюються.

17.07.2016 року позивач, перебуваючи на території Російської Федерації, звернувся до відповідача з заявою про виплату недоотриманої через проведення АТО пенсії з 01.11.2014 року шляхом переведення суми на розрахунковий рахунок в Сбербанк РФ. (а.с.6)

Відповідачем електронною поштою надіслано відповідь на заяву позивача від 17.07.2016 року, якою відмовлено у виплаті пенсії. При цьому пенсійним органом роз'яснено, що урядом України затверджено ряд постанов, які визначають перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють повноваження, порядок обліку внутрішньо переміщених осіб та особливості призначення та виплати їм пенсії. Позивач з пакетом документів для поновлення пенсійних виплат відповідно до цих нормативно-правових актів до відповідача не звертався. Також в листі зазначено, що позивач, як громадянин РФ виявив бажання отримувати пенсію на території іншої держави, тому відповідно до Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД з питань пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року виплата йому пенсії за попередньою адресою припиняється. (а.с.7)

На запит управління МВС РФ по Брянській області від 18.03.2016 року відповідачем надіслано атестат №389 про зняття з обліку позивача в зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з положень ч.2 ст.71 КАС України щодо презумпції винуватості суб'єкта владних повноважень та його обов'язку доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, та прийшов до висновку про не доведення відповідачем правомірності своєї бездіяльності відносно припинення виплати пенсії позивачу.

Проте судова колегія не може погодитися з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.

Отже, відповідач має діяти в межах та у спосіб, встановлених законодавчих норм.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до статті 10 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262), постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» та пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 , органами, що здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій за вислугу років та по інвалідності, особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262 з 01.01.2007 року визначені головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно з п. 12 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 (далі - Положення № 28-2), Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

З матеріалів справи вбачається, що позивач перебував на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області як одержувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону № 2262.

Загальний порядок виплати пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом № 2262 органами Пенсійного фонду України визначено ст. 52 Закону № 2262.

Відповідно до цієї норми, пенсіонерам з числа осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, а також іншим особам, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262 (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), пенсії виплачуються органами Пенсійного фонду України через установи відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» за місцем фактичного проживання пенсіонера на підставі відповідних документів, що оформляються органом Пенсійного фонду України.

Виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.

Водночас, на території Донецької та Луганської областей відповідно до постанови Правління Національного банку України від 23.07.2014 № 436 починаючи з 24.07.2014р. запроваджено надзвичайний режим роботи банківської системи, з метою запобігання загрози життю і здоров'ю працівників та клієнтів банків, забезпечення стабільності банківської системи.

У зв'язку з цим, постановою Національного банку України від 06.08.2014р. № 466 «Про призупинення здійснення фінансових операцій» банкам України доручено призупинити здійснення усіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження», м. Луганськ відноситься до населених пунктів, на території яких органи державної влади не здійснюють свої повноваження.

З метою врегулювання питання фінансування бюджетних установ Донецької та Луганської областей Кабінет Міністрів України постановою від 07.11.2014р. № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» затвердив Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.

Вказаною постановою Уряд доручив Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям забезпечити до 1 грудня 2014 р. переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої, в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Відповідно до цієї постанови Головне управління Пенсійного фонду України в Луганськійобласті та його структурні підрозділи, у тому числі, управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, тимчасово переміщені в м. Сєвєродонецьк Луганської Донецької області.

Крім того, п. 2 Постанови встановлено, що у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, видатки з державного бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» для продовження виплати пенсії, призначеної відповідно до Закону № 2262, пенсіонеру необхідно особисто стати на облік в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) на території, яка контролюється українською владою та отримати довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та надати її до управління Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання (перебування).

Крім того, особі необхідно звернутись до відділення АТ «Ощадбанк» за новим місцем проживання (перебування), відкрити у ньому поточний (банківський) рахунок та надати реквізити зазначеного рахунку до управління Пенсійного фонду за місцем проживання (перебування) для зміни філії відділення АТ «Ощадбанк».

Постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок) та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування (далі- Порядок № 365).

Відповідно до ч. 1 Порядку, він визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Документом, що підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи, є довідка, видана такій особі відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" (ч. 2 Порядку).

Згідно з ч. 5 Порядку для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування. До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред'являється оригінал такої довідки.

Відповідно до п. 7 Порядку для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат особі, яка перебуває на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) або здобуває освіту певного рівня в дошкільних, шкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (студенти денної форми навчання), структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає до відповідного органу (закладу) запит щодо надання протягом 15 днів підтвердження перебування/навчання внутрішньо переміщеної особи в такому органі (закладі). У разі не підтвердження факту перебування/навчання внутрішньо переміщеної особи, про що відповідний орган (заклад) інформує письмово, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач не звертався з 01.11.2014 року до ГУ ПФУ в Луганській області з заявою про поновлення виплати пенсії, не надавав довідку внутрішньо переміщеної особи з зазначенням тимчасового місця його проживання.

З заявою про поновлення виплат пенсії позивач звернувся до управління тільки 17.07.2016 року.

Отже, з огляду на обставини справи, положення вищезазначених нормативно-правових актів, судова колегія приходить до висновку про відсутність протиправної бездіяльності з боку ГУ ПФУ в Луганській області щодо припинення та невиплати пенсії позивачу з 01.11.2014 року по 17.07.2016 року.

Що стосується позовних вимог про протиправну бездіяльність відповідача щодо невиплати позивачу пенсії після його звернення з 17.07.2016 року та виплати пенсії за 6 місяців наперед, судова колегія зазначає наступне.

Приписами п.2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», передбачено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно ст. 51 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною 2 ст. 49 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 35 та ст. 46 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до вимог ч.1 ст. 44 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла; документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.

Постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року за № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» визначено документи, що є підставою для призначення пенсії, а саме:

1.5. Заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у звязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сімї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату пенсії непрацездатним членам сімї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Пунктом 2.8 Порядку визначено, що поновлення виплати раніше призначеної пенсії здійснюється за документами, що є у пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії.

Відповідно доп. 2.9 вказаного Порядку особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред'явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування. Іноземці та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання (п. 2.22 Порядку 22-1).

Згідно до п. 1.7. вказаного Порядку днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.

Пунктом 4.1 вказаного Порядку визначено, що орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, при наявності в особи всіх необхідних документів.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, позивач, крім заяви від 17.07.2016 року про виплату недоотриманої пенсії, не подавав до управління всіх необхідних відповідно до Порядку, документів.

Крім того, ОСОБА_3 знятий з обліку в ГУ ПФУ в Луганській області в зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, що підтверджується запитом МВС РФ по Брянській області та атестатом про зняття з обліку (а.с.5)

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку щодо порушення прав позивача, оскільки відповідач діяв в межах своєї компетенції відповідно до визначених нормативно-правовими актами повноважень.

Відповідно до приписів ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В ході судового розгляду відповідач довів правомірність своїх дій щодо відмови позивачу у виплаті пенсії з 01.11.2014 року та за 6 місяців наперед відповідно до ст.51 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Суд першої інстанції при вирішенні справи припустив порушення норм матеріального права, що призвели до неправильного вирішення справи, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції відповідно до п.п.3,4 ст.202 КАС України, та ухвалення нової постанови про відмову в задоволенні позову.

Керуючись статтями 24, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на постанову Троїцького районного суду Луганської області від 28 листопада 2016 року в адміністративній справі №433/1904/16-а - задовольнити.

Постанову Троїцького районного суду Луганської області від 28 листопада 2016 року в адміністративній справі №433/1904/16-а - скасувати.

Прийняти нову постанову.

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3, в інтересах якого діє ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Суддя-доповідач І.Д. Компанієць

Судді М.Г. Сухарьок

Л.В. Ястребова