ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1567/16
16 лютого 2017 р.м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом комунального підприємства "Тернопільводоканал" до Відділу Держгеокадастру у м. Тернополі Тернопільської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Тернопільводоканал" звернулося у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до Відділу Держгеокадастру у місті Тернополі Тернопільської області, за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 про визнання протиправною відмову відповідача у затвердженні Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1 та визнання Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1, затвердженою Відділом Держгеокадастру у місті Тернополі Тернопільської області.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що КП "Тернопільводоканал" володіє земельною ділянкою по АДРЕСА_1 на праві постійного користування земельною ділянкою відповідно до Державного акту серії НОМЕР_1 від 15.11.2007.
На замовлення позивача ТОВ "СМП Геодезія" розробила Технічну документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).
Після чого, листами № 776/16 від 25.03.2016 та № 1632/16 від 22.06.2016 КП "Тернопільводоканал" направляло відповідачу зазначену Технічну документацію для затвердження. Проте відповідач відмовив у затверджені даної Технічної документації.
Однак, позивач вважає таку відмову неправомірною, оскільки Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1 розроблена відповідно до вимог чинного законодавства та підлягає затвердженню відповідачем.
Представник позивача в судове засідання не прибув, однак подав до суду клопотання від 16.02.2017 в якому просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не прибув, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.
Представник третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 в судове засідання також не прибув, однак подав до суду клопотання від 16.02.2017 в якому просить розглядати справу без його участі. Також в даному клопотанні просить в суду задовольнити позовні вимоги позивача.
Частинною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Як слідує з матеріалів справи, що відповідно до Державного акту на праві постійного користування земельною ділянкою серії НОМЕР_1 від 15.11.2007 КП "Тернопільводоканал" володіє земельною ділянкою по АДРЕСА_1 на праві постійного користування земельною ділянкою.
На замовлення позивача ТОВ "СМП Геодезія" розробила Технічну документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1.
Після чого, листами № 776/16 від 25.03.2016 та № 1632/16 від 22.06.2016 КП "Тернопільводоканал" направляло відповідачу зазначену Технічну документацію для затвердження.
Проте відповідач листом від 08.07.2016 № 19-1919-99.9-541/2-16 відмовив у затверджені даної Технічної документації, мотивуючи тим, що згідно даних Державного земельного кадастру, земельна ділянка площею 0,0840 га із кадастровим номером НОМЕР_2, що перебуває у постійному користуванні КП "Тернопільводоканал" за адресою: АДРЕСА_1 перетинається у Національній кадастровій системі із земельною ділянкою із кадастровим номером НОМЕР_3, яка перебуває у приватній власності гр. ОСОБА_1, а тому у Відділу Держгеокадастру у місті Тернополі Тернопільської області відсутні правові підстави для погодження наданої Технічної документації із землеустрою так як таке погодження не передбачено нормами чинного законодавства у сфері земельних відносин.
Не погоджуючись із такою відмовою позивач звернувся з позовом у суд.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до абзацу третього пункту 4 Розділу VII Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр" від 07.07.2011 № 3613-VI у разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру виявлені помилки у визначенні площ та/або меж земельних ділянок (розташування в межах земельної ділянки частини іншої земельної ділянки; невідповідність меж земельної ділянки, вказаних у Державному реєстрі земель, її дійсним межам; невідповідність площі земельної ділянки, вказаної у Державному реєстрі земель, її дійсній площі у зв'язку із зміною методів підрахунку (округлення); присвоєння декільком земельним ділянкам однакових кадастрових номерів), такі помилки за згодою власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності можуть бути виправлені на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель.
Частиною восьмою ст. 79-1 Земельного кодексу України визначено, що у разі встановлення (відновлення) меж земельних ділянок за їх фактичним використанням у зв'язку з неможливістю виявлення дійсних меж, формування нових земельних ділянок не здійснюється, а зміни до відомостей про межі земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру.
Згідно із статтею 55 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 № 858-IV встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.
Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає: завдання на складання технічної документації із землеустрою; пояснювальну записку; рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом); згоду власника земельної ділянки, а для земель державної та комунальної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки користувачем; довідку, що містить узагальнену інформацію про землі (території); копію документа, що посвідчує фізичну особу, або копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; копію документа, що посвідчує право на земельну ділянку (у разі проведення робіт щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); копію правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці (за умови якщо права власності на такі об'єкти зареєстровані); матеріали польових топографо-геодезичних робіт; план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками на межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів); кадастровий план земельної ділянки; перелік обмежень у використанні земельної ділянки; у разі необхідності документ, що підтверджує повноваження особи діяти від імені власника (користувача) земельної ділянки при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, що включається до документації із землеустрою після виконання робіт із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1 розроблена відповідно до вимог чинного законодавства та підлягає затвердженню відповідачем.
Згідно із частиною першою ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову відповідача у затвердженні Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки для обслуговування приміщення відділу розрахунків з населенням за адресою: АДРЕСА_1, затвердженою Відділом Держгеокадастру у місті Тернополі Тернопільської області.
Стягнути на користь комунального підприємства "Тернопільводоканал" (46008, м. Тернопіль, вул. Танцорова, 7, код ЄДРПОУ 03353845) за рахунок бюджетних асигнувань Відділу Держгеокадастру у місті Тернополі Тернопільської області сплачений судовий збір в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. відповідно до платіжного доручення № 4916 від 24.11.2016.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.