Ухвала суду № 64856935, 16.02.2017, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2017
Номер справи
819/346/16
Номер документу
64856935
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 819/346/16

16 лютого 2017 року м. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючої судді Подлісної І.М.

при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.

за участю:

представник заявника Олексюк Р.З.

представник позивача Гураль Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі заяву Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Тернопільській області про заміну сторони виконавчого провадження за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛАН" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільським окружним адміністративним судом розглянуто справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛАН" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, та 18.04.2016 прийнято постанову якою позовні вимоги задоволено, зокрема зобов'язано:

- Тернопільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Тернопільській області відобразити в інтегрованій картці платника Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛАН" (код ЄДРПОУ 32941987, 46027, м. Тернопіль, вул. С.Будного,4а) авансову сплату податку на додану вартість, сплачену платіжним дорученням №119 від 08 серпня 2014 року в розмірі 1 380 000 (один мільйон триста вісімдесят тисяч) грн., сплачену платіжним дорученням №120 від 08 серпня 2014 року в розмірі 3 900 000 (три мільйони дев'ятсот тисяч) грн., сплачену платіжним дорученнями №121 від 12 серпня 2014 року в розмірі 330 000 (триста тридцять тисяч) грн.;

- Тернопільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Тернопільській області збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛАН" (код ЄДРПОУ 32941987, 46027, м. Тернопіль, вул. С.Будного,4а) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму переплати станом на 01.07.2015 року в розмірі 1 061 199,17 (один мільйон шістдесят одна тисяча сто дев'яносто дев'ять) грн. 17 копійок.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2016 у справі № 876/3474/16 апеляційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області залишено без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 18.04.2016 у справі № 819/346/16 залишено без змін.

11.01.2017 Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Тернопільській області звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду із заявою від 10.01.2017 № 5187/10-16/14 про заміну сторони виконавчого провадження у виконавчому листі № 819/346/16 від 20.12.2016 з Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби.

В обґрунтування даної заяви зазначено, що ТОВ "Компанія ЛАН" включено до Реєстру великих платників податків на 2017 рік, внаслідок чого змінилося основне місце обліку платника податків, тобто його переведено до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків.

Крім того в додаткових обґрунтуваннях Тернопільська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області зазначила, що у день взяття на облік платника податків в органі ДФС за новим місцезнаходженням відбувається автоматична передача інтегрованої картки платника (далі - ІКП) з попереднього місця обліку платника шляхом зміни реквізитів ІКП в частині кодів областей, району відповідно до нового місця обліку платника з фіксацією події в реєстрі передачі ІКП між органами ДФС.

Тому, з моменту передачі ІКП до Львівського управління ОВПП ДФС, а саме з 03.01.2017, Тернопільська ОДПІ передала також і свої повноваження щодо оперативного обліку платежів з податку на додану вартість та введення ІКП до Львівського управління ОВПП ДФС та втратила правоздатність і дієздатність щодо виконання рішення суду, а Львівське управління ОВПП ДФС набуло такої правоздатності і дієздатності. Тобто відбувся перехід прав і обов'язків від одного суб'єкта до іншого, що фактично означає правонаступництво Львівського управління ОВПП ДФС по відношенню до Тернопільської ОДПІ в частині здійснення повноважень щодо оперативного обліку платежів та введення ІКП ТОВ "Компанія ЛАН" за платежем 14010100 "податок на додану вартість".

В судовому засіданні представник заявника Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області дану заяву про заміну сторони виконавчого провадження підтримав в повному обсязі, з мотивів, викладених у заяві від 10.01.2017 № 518/7/10-16/14, додаткових обґрунтуваннях від 01.02.2017 та відзиві на заперечення від 16.02.2017, просить заяву задовольнити.

Представник позивача ТОВ "Компанія ЛАН", заперечуючи проти даної заяви, суду пояснив, що відповідно до пункту 10.14. Порядку обліку платників податків і зборів Тернопільська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області зобов'язана продовжувати адміністрування ПДВ в частині завершення процедури відображення в інтегрованій картці платника ТОВ "Компанія ЛАН" авансових сплат податку на додану вартість та збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ "Компанія ЛАН" має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму переплати станом на 01.07.2015 в розмірі 1061199,17 грн.

Відділ примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області в судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду заяви судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.

Представник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в судове засідання також не прибув, однак подав до суду заперечення на заяву про заміну сторони виконавчого провадження, в якому просить відмовити у задоволенні даної заяви.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника заявника та позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Податкова система України - це сукупність податків, зборів, інших обов'язкових платежів і внесків до бюджету України і державних цільових фондів, які діють у встановленому законом порядку.

Згідно із підпунктом 14.1.1-1. пункту 14.1. ст. 14 ПК України адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.

Відповідно до пункту 10.14. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.05.2014 за № 503/25280 після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.

Аналогічна позиція викладена і у підпункті 1.4.3 пункту 1.4 Методичних рекомендаціях щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом Державної фіскальної служби України 31.07.2014 № 22.

Суд встановив, що Тернопільською ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області подано касаційну скаргу на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду у справі № 819/346/16 від 18.04.2016 до Вищого адміністративного суду України.

За таких обставин, системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку про те, що Тернопільська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області зобов'язана продовжувати адміністрування ПДВ в частині завершення процедури відображення в інтегрованій картці платника ТОВ "Компанія ЛАН" авансових сплат податку на додану вартість та збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ "Компанія ЛАН" має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму переплати станом на 01.07.2015 в розмірі 1061199,17 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав для заміни сторони виконавчого провадження по адміністративній справі № 819/346/16 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія ЛАН" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, з Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, а тому в задоволені заяви слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 86, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 20 лютого 2017 року.

Головуючий суддя Подлісна І.М.