Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2017 р. Справа № 805/234/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
04 січня 2017 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача існує заборгованість зі штрафних санкцій та адміністративних штрафів у розмірі 58211,09 грн. та 6004,49 грн. відповідно. Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, через службу документообігу суду надав заяву про розгляд справи без його участі, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, через службу документообігу суду надав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі, просив відстрочити сплату податкового боргу на один рік.
За таких обставин суд визнав за можливе розглянути справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) зареєстровано в якості фізичної особи-підприємця виконавчим комітетом 12.11.2013 року.
07 вересня 2015 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №50/05/99/22/04/НОМЕР_1 від 10.07.2015 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000041502, яким зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 17000,00 грн., яке отримано 11.09.2015 року.
23 липня 2015 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №50/05/99/22/04/НОМЕР_1 від 10.07.2015 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0001241502/1944/10/05-38-21, яким зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 33800,00 грн., яке отримано 11.09.2015 року.
10 липня 2015 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №50/05/99/22/04/НОМЕР_1 від 23.07.2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0001231502/1930/10/05-38-21, яким зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регул.обігу готівки та застос.регістраторів у розмірі 5131,00 грн., яке отримано 27.07.2015 року.
25 березня 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №144/05/03/40/НОМЕР_1 від 21.03.2016 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000242100, яким зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 6800,00 грн., яке отримано 25.03.2016 року.
14 вересня 2016 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №1159/05/38/40/НОМЕР_1 від 09.09.2016 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0001104000, яким зобов'язано сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 600,00 грн., яке отримано 27.09.2016року.
Судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення а ні в судовому, а ні в адміністративному порядку не оскаржували.
Відповідно до вимог п.126.1.1 п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України нарахована пеня у розмірі 2629,29 грн. та 4,49 грн.
Отже, борг зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів складає 58211,09 грн. (600,00+17000,00+33800,00+5131,00-949,20); борг з адміністративних штрафів складає 6004,49 грн. (6800,00+4,49-800,00).
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.31.1 ст.31 Кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання.
Згідно п.п.129.1.1 п. 129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України, у випадку, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем, на адресу відповідача, направлена податкова вимога №3565-17 від 21,09.2016 року, яка отримана 06,10.2016 року.
Таким чином, заходи, прийняті податковим контролюючим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли.
Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Водночас, відповідачем до суду подана заява про встановлення способу виконання рішення суду, а саме просив відстрочити сплату судового збору на один рік починаючи з квітя 2017 року по квітень 2018 року.
Згідно ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
При цьому, підставою для застосування зазначеної вище норми є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять його неможливим (відсутність коштів або присудженого майна в натурі).
В заяві про встановлення способу і порядку виконання судового рішення, позивач зазначив, що визнає суму заборгованості, проте у зв'язку з відсутністю на даний час коштів для сплати цієї заборгованості, просить відстрочити виконання постанови.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про відсутність доказів, які б підтверджували існування обставин, що ускладнюють виконання судового рішення та є підставою для задоволення заяви про розстрочення виконання постанови.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Мар'їнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету на р/р31116104700293, ЄДРПОУ 38028736, банк отримувача ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21080900 борг з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у сумі 58211 (п'ятдесят вісім тисяч двісті одинадцять) грн. 09 коп.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету на р/р31114106700293, ЄДРПОУ 38028736, банк отримувача ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081103 борг з адміністративних штрафів у сумі 6004 (шість тисяч чотири) грн. 49 коп.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кошкош О.О.