Постанова № 64827458, 15.02.2017, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2017
Номер справи
816/2240/16
Номер документу
64827458
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/2240/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю: секретаря судового засідання - Шулик Н.І.,

представника позивача - Савицького І.В.,

представників відповідача - Пилипенка С.М., Новоселецької І.Ю., Шапаренка Д.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" в особі його відокремленого підрозділу - філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та акта перевірки, -

В С Т А Н О В И В:

08 грудня 2016 року Державне підприємство "Полтавський комбінат хлібопродуктів" в особі його відокремленого підрозділу - філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (надалі також - позивач) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі також - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14 вересня 2016 року: №0003321401, №0001491300, №0001501300, №0001511300, №0001521300, №0001571300, №0001581300 (з урахуванням заяви про зміну (уточнення) позовних вимог /а.с.178-179/).

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржувані податкові повідомлення- рішення, винесені на підставі акту перевірки від 29 вересня 2016 року №367/16-31-14-01/36066129, є необґрунтованим та таким, що прийняті з порушенням норм чинного законодавства України. Зауважує, що філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" здійснює відповідальне зберігання зерна державного резерву та нараховує плату за надані послуги на підставі Договору відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву №ЮР-2/зб353-2009 від 08 січня 2009 року, укладеного з юридичною особою Державне підприємство «Полтавський комбінат хлібопродуктів», відповідно до Закону України «Про державний матеріальний резерв», Постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року №532 «Про порядок відшкодування підприємствам, установам та організаціям витрат, пов'язаних з відповідним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву» та одержує відшкодування витрат за зберігання згідно з Наказом Державного агентства резерву України №79 від 01 червня 201 року, отже встановлення розміру відшкодування норм витрат при збереженні та переробці зерна не належить до повноважень філії. Крім того, перевіряючими невірно визначено посадових осіб та підприємство відповідальне за сплату податку на нерухоме майно, оскільки зазначене майно знаходиться у господарському віданні Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» та є власністю органів державної влади (Кабінету Міністрів України), відповідно не є об'єктом оподаткування, окрім того, так як філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не є юридичною особою, то взагалі не може бути платником зазначеного податку.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову.

26 січня 2016 року до суду надійшли письмові заперечення, в яких на підтвердження правомірності оскаржуваних податкових повідомлень-рішень відповідач посилається на висновки документальної планової виїзної перевірки філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2015 року, правильності нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2015 року, оформленої актом від 29 серпня 2016 року №367/16-31-14-01/26066129. Вважає, що філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" здійснює реалізацію послуг зберігання та переробки зерна пшениці для ПАТ "Аграрний фонд" та Державного агентства резерву України по цінах, які нижче розрахованих підприємством тарифів на дані послуги. Крім того, філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не здійснювала розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік та 2015 рік на об'єкти нерухомості, що перебувають у власності філії.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що Державне підприємство «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952166) реєстроване як юридична особа та має відокремлений підрозділ філію «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 36066129), яка не має статусу юридичної особи /а.с.139-142,151-155/.

На підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, статті 77, пункту 82.1 статті 82 Податкового кодексу України, відповідно до наказу ГУ ДФС у Полтавській області від 13 липня 2016 року №835 /а.с.167/ та на підставі направлень на перевірку №1397, №1400, №1399, №1398 від 19 липня 2016 року посадовими особами контролюючого органу проведено документальну планову виїзну перевірку філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 36066129) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2015 року правильності нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2015 року.

Підстави та порядок проведення перевірки позивачем на оспорюються.

За наслідками проведеної перевірки відповідачем складено акт від 29 серпня 2016 року №367/16-31-14-01/36066129, у якому зафіксовані порушення Філією «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 36066129), зокрема:

- пунктів 138.1, 138.4, 138.6, 138.8, підпунктів 138.10.2, 138.10.3, 138.10.6 пункту 138 Податкового кодексу України, у результаті чого підприємством занижено витрати, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування (рядок 05 та рядок 06) декларації з податку на прибуток за 2014 рік на загальну суму 724585 грн, чим занижено сплату податку на прибуток на суму 130425 грн;

- підпункту 265.1.1. пункту 265.1, підпункту 265.2.1, 265.2.2 пункту 265.2, підпункту 265.3.1 пункту 265.3 статті 265 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік на загальну суму 786,83 грн;

- пункту 266.1, підпункту 266.2.1, 266.2.2 пункту 266.2, пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2015 рік на загальну суму 21213,38 грн;

- підпункту 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 Податкового кодексу України не подано декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік по Чапаєвській сільській раді;

- підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України не подано декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2015 рік по Чапаєвській сільській раді та по Артемівській сільській раді /а.с.18-43/.

Позивачем на вказаний акт перевірки подано письмові заперечення /а.с.70-74/. У відповіді ГУ ДФС у Полтавській області від 12 вересня 2016 року №4445/10/16-31-14-01-16 на заперечення філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» зазначено, що порушення, зазначені в акті перевірки, визначені правомірно та ґрунтуються на вимогах чинного законодавства /а.с.75-80/.

На підставі акту перевірки відповідачем 14 вересня 2016 року прийнято податкові повідомлення-рішення:

- №0003321401, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем "податок на прибуток, 11020100" у загальній сумі 163031,25 грн, у тому числі 130425 грн - основний платіж, 32606,25 грн - штрафні (фінансові) санкції /а.с.83/;

- №0001511300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» у загальній сумі 25284,71 грн, у тому числі 20067,77 грн - основний платіж, 5016,94 грн - штрафні (фінансові) санкції /а.с.87/;

- №0001521300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» у загальній сумі 678,93 грн, у тому числі 543,14 грн - основний платіж, 135,79 грн - штрафні (фінансові) санкції /а.с.88/;

- №0001491300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» за штрафними (фінансовими) санкціями 170 грн /а.с.89/;

- №0001501300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» за штрафними (фінансовими) санкціями 340 грн /а.с.90/;

- №0001581300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» у загальній сумі 544,11 грн, у тому числі 435,29 грн - основний платіж, 108,82 грн - штрафні (фінансові) санкції /а.с.91/;

- №0001571300, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачуються юридичними особами, які є власниками нежитлової, 18010400» у загальній сумі 1192,89 грн, у тому числі 954,31 грн - основний платіж, 238,58 грн - штрафні (фінансові) санкції /а.с.92/.

За результатами адміністративного оскарження податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу позивача - без задоволення /а.с. 94-102,104-109/.

Позивач не погодився із указаними податковими повідомленнями-рішеннями та оскаржив їх до суду.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Надаючи оцінку спірному податковому повідомленню-рішенню №0003321401 від 14 вересня 2016 року, яким філії «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем "податок на прибуток, 11020100" у загальній сумі 163031,25 грн, у тому числі 130425 грн - основний платіж, 32606,25 грн - штрафні (фінансові) санкції суд виходить з наступного.

Перевіркою повноти визначення витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року встановлено завищення задекларованих показників за 2014 рік в сумі 724585 грн.

Відповідно до підпункту 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Згідно підпункту 14.1.228 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг для цілей розділу III цього Кодексу - витрати, що прямо пов'язані з виробництвом та/або придбанням реалізованих протягом звітного податкового періоду товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які визначаються відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що застосовуються в частині, яка не суперечить положенням цього розділу.

Пунктом 138.1 статті 138 Податкового кодексу України визначено, що витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із, зокрема, із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті.

Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (підпункт 138.4 статті 138 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 138.6 статті 138 Податкового кодексу України собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням ввізного мита і витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу.

Пунктом 138.8 статті 138 Податкового кодексу України визначено, що собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: прямих матеріальних витрат; прямих витрат на оплату праці; амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну).

Відносини у сфері загальних принципах формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву регулюються Законом України "Про державний матеріальний резерв" від 24 січня 1997 року №51/97-ВР (надалі - Закон №51/97-ВР).

Відповідно до частини першої статті 1 Закон №51/97-ВР державний резерв є особливим державним запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і в порядку, передбачених цим Законом. У складі державного резерву створюється незнижуваний запас матеріальних цінностей (постійно підтримуваний обсяг їх зберігання).

В статті 2 Закон №51/97-ВР визначено, що відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву - зберігання закладених до державного резерву матеріальних цінностей у постачальника (виробника) або одержувача (споживача) без надання йому права користуватися цими матеріальними цінностями до прийняття у встановленому порядку рішення про відпуск їх з державного резерву.

Згідно до частини другої статті 7 Закон №51/97-ВР фінансування операцій, пов'язаних з накопиченням (приростом), освіженням (поновленням, заміною) матеріальних цінностей державного резерву, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, зокрема коштів, одержаних від реалізації матеріальних цінностей державного резерву в порядку освіження, позичання та розбронювання.

Частиною п'ятою статті 11 Закон №51/97-ВР передбачено, що відшкодування витрат підприємствам, установам і організаціям, що виконують відповідальне зберігання, оплата тарифу за перевезення вантажів, спеціальної тари, упаковки, послуг постачальницько-збутових організацій за поставку і реалізацію матеріальних цінностей державного резерву провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що між Державним комітетом України з державного матеріального резерву (Комітет) та Державним підприємством «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (зберігач) 08 січня 2009 року укладено договір №юр-2зб/353-2009 відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву /а.с.110-111/.

Відповідно до розділу 1 вказаного договору зберігання матеріальних цінностей державного резерву здійснюється у зерносховищах зберігача, комітет передає, а зберігач приймає на відповідальне зберігання цінності згідно з специфікацією у кількості та за вартістю згідно з актом форми Р-16, передбачені цим договором актів затверджені Комітетом (п.п.1.1-1.2).

Так, відповідно до розділу другого Положення про філію «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України затвердженого 18 липня 2011 року та погодженого з Державним агентством резерву України /а.с.115-126/, з основною метою створення і діяльності Філії є здійснення господарської діяльності для одержання прибутку в інтересах держави, забезпечення добробуту трудового колективу філії та для виконання завдань Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» Держрезерву України по кількісному та якісному зберіганню матеріальних цінностей державного матеріального резерву на Філії, забезпечення інтересів держави щодо закупівлі до державного матеріального резерву та державних ресурсів зерна сортового насіння, згідно із доведеними нормативами державних завдань по накопиченню, закладенню, його зберігання та використання за нарядами уповноваженого органу управління, а також вдосконалення технології зберігання матеріальних цінностей державного матеріального резерву по їх кількості і якості, провадження нових досягнень науки і техніки та передового досвіду, механізації і автоматизації, поліпшення техніко-економічних показників в господарській діяльності.

Пунктом 2.2 розділу другого Положення визначено, зокрема, що предметом діяльності філії, зокрема є приймання, зберігання та відпуск матеріальних цінностей державного та мобілізованого резервів згідно з укладеними договорами, відповідно до Закону України «Про державний матеріальний резерв», а також наказів та інструкцій уповноваженого органу.

Відповідно до нової редакції Положення про філію «Хлібна база №88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» затвердженого від 03 березня 2014 року та погодженого з Міністерством аграрної політики та продовольства України 25 липня 2014 року, основним напрямком діяльності Філії є, зокрема, приймання, зберігання та відпуск матеріальних цінностей згідно з укладеними договорами, законами, наказами та інструкціями /а.с.126-130/.

Так, згідно Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30 травня 2011 року №213 "Про затвердження норм відшкодування витрат, пов'язаних з комплексом заходів із зберігання, перевезення та переробки об'єктів державного цінового регулювання встановлено максимальну норму відшкодування витрат за зберігання зерна, що є об'єктом державного цінового регулювання, в розмірі 17,50 грн. за тонну на місяць з урахуванням ПДВ.

Відповідно до наказу Державного агентства резерву України №79 від 01 червня 2011 року «Про встановлення розміру відшкодування витрат за зберігання 1 тонни зерна державного резерву» встановлено з 1 червня 2011 року розмір витрат, пов'язаних з відповідальним зберіганням зерна державного резерву, що підлягає відшкодуванню державним підприємствам, які належать до сфери управління Держрезерву України, у розмірі 15,00 грн (з урахуванням ПДВ) за зберігання однієї тонни в місяць.

В акті перевірки №367/16-31-14-01/36066129 від 29 вересня 2016 року зроблено висновок, що філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" здійснює реалізацію послуг зберігання та переробки зерна пшениці для ПАТ "Аграрний фонд" та Державного агентства резерву України по цінах, які нижче розрахованих підприємством тарифів на дані послуги.

Проте, суд звертає увагу на те, що філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" здійснює відповідальне зберігання зерна державного резерву та нараховує послуги на підставі договору відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву №юр-2зб/353-2009, укладеного з юридичною особою Державне підприємство "Полтавський комбінат хлібопродуктів", відповідно до Закону України "Про Державний матеріальний резерв", Постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року №532 "Про порядок відшкодування підприємствам, установам та організаціям витрат, пов'язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву" та одержує відшкодування витрат на зберігання згідно з Наказом Державного агентства резерву України №79 від 01 червня 2011 року.

Також, у вищевказаному акті визначено, що встановлення розміру відшкодування норм витрат при збереженні та переробці зерна не належить до повноважень Філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів".

Таким чином, контролюючим органом самостійно визнано, що помилка у проведенні нарахування плати філією "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не допускалася, оскільки остання не мала права самостійно визначати розмір відшкодування норми витрати.

Отже, філією "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не допущено порушення вимог Податкового законодавства України стосовно валових витрат та повноти нарахування податку на прибуток, а також інших норм чинного законодавства, підстави для нарахування штрафних санкцій та винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Посилання відповідача на Господарський кодекс України в частині мети господарської діяльності - одержання прибутку та враховуючи те, що на думку відповідача недоотримання позивачем доходу у вигляді надання послуг по зберіганню для держрезерву за ціною нижчою ніж іншим, є безпідставними з огляду на наступне.

Податковий кодекс України та Господарський кодекс України не ставить в залежність загальну мету господарської діяльності на отримання прибутку із здійсненням окремої операції з окремим контрагентом. Відповідачем не заперечується, що ним під час перевірки не було встановлено збиткової діяльності позивача. Крім того, у відповідача не має повноважень визначати рентабельність тих чи інших послуг суб'єкта господарювання.

Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від №0003321401 від 14 вересня 2016 року винесене ГУ ДФС у Полтавській області без врахування всіх обставин, необхідних для прийняття рішення, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Надаючи правову оцінку податковим повідомленням-рішенням від 14 вересня 2016 року №0001491300, №0001501300, №0001511300, №0001521300, №0001571300, №0001581300 суд виходить з наступного.

Перевіркою повноти визначення податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2015 року встановлено його заниження на суму 22000,51 грн, в тому числі за 2014 рік на суму 786,83 грн та за 2015 рік на 21213,68 грн.

Також, встановлено, що в порушення підпункту 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 Податкового кодексу України філією "Хлібна база №88№ Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не подано декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік по Чапаєвській сільській раді та за 2015 рік по Чапаєвській сільській раді та Артемівській сільській раді.

Відповідно до статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України визначено, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до Положення про філію "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України затвердженого наказом Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів", що належить до сфери управління Державного агентства резерву України від 18 липня 2011 та Положення про філію "Хлібну базу №88№ Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів", затвердженого Генеральним директором Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" 03 березня 2014 року (у новій редакції) філія "Хлібна база №88№ Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" є відокремленим підрозділом Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" без права юридичної особи.

Таким чином, філія "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" не може бути платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розумінні підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України.

Крім того, згідно абз. а підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України не є об'єктом оподаткування об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).

Як встановлено судом під час розгляду справи та відповідачем під час перевірки, нерухоме майно на яке відповідач нарахував податок належить державі в особі Кабінету Міністрів України в повному господарському віданні Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" Державного комітету України з державного матеріального резерву, що підтверджується свідоцтвами на право власності на нерухоме майно /а.с.131-134/.

Таким чином, вказане нерухоме майно не є об'єктом оподаткування в силу вказаних вище положень, а відтак, беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що податкові повідомлення-рішення 14 вересня 2016 року №0001491300, №0001501300, №0001511300, №0001521300, №0001571300, №0001581300 винесені ГУ ДФС у Полтавській області без врахування всіх обставин, необхідних для прийняття рішення, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" в особі його відокремленого підрозділу - філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та акта перевірки - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Полтавській області від 14 вересня 2016: №0003321401, №0001491300, №0001501300, №0001511300, №0001521300, №0001571300, №0001581300.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області на користь Філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (ЄДРПОУ 36066129) витрати зі сплати судового збору в розмірі 4243,62 грн (чотири тисячі двісті сорок три гривні 62 копійки).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови складено 20 лютого 2017 року.

Суддя І.Г. Ясиновський