Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2017 року Справа № 805/1166/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П., розглянувши скаргу ОСОБА_1 до Приморського відділу Державної виконавчої служби м Маріуполя про визнання дій неправомірними; зобов'язання припинити виконавче провадження щодо примусового стягнення виконавчого збору у сумі 40202,31грн. згідно постанови ВП №52849663 від 05.12.2011 року; зобов'язання зняти арешт зі всього майна, що належить позивачу на праві власності, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду зі скаргою до Приморського відділу Державної виконавчої служби м Маріуполя про визнання дій неправомірними; зобов'язання припинити виконавче провадження щодо примусового стягнення виконавчого збору у сумі 40202,31грн. згідно постанови ВП №52849663 від 05.12.2011 року; зобов'язання зняти арешт зі всього майна, що належить позивачу на праві власності.
Відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
За приписами ч. 1 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Проте, позивачем в порушення приписів КАС України позовна заява оформлена неналежним чином, а саме замість поняття «адміністративний позов» в позовній заяві зазначено «скарга», замість понять «позивач» зазначено «заявник», статус Приморського відділу Державної виконавчої служби м Маріуполя в позовній заяві не визначено.
За приписами п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач в своїх позовних вимогах просить визнати дії Приморського ВДВС м. Маріуполя неправомірними, проте не зазначає, які саме дії відповідача є, на його думку, неправомірними, та в чому саме полягає така неправомірність.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви приєднується документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року складає 1600 грн.
З аналізу наведених норм вбачається, що за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1920грн. (по 640грн. за кожну позовну вимогу немайнового характеру).
Проте, позивачем в порушення вищезазначених норм до суду не надано доказів сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у вищезазначеному розмірі.
Також, суд звертає увагу на те, що згідно ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 1 ст. 181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішеннями, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до приписів ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З матеріалів, доданих позивачем до позовної заяви вбачається, що про існування спірних обставин щодо перебування у відповідача на примусовому виконанні постанови ВП №52849663 від 05.12.2011 року про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору у сумі 40202,31грн. позивачу стало відомо 09.11.2016 року при отриманні відповіді від Приморського ВДВС м. Маріуполь.
При цьому, враховуючи встановлені законодавством стислі терміни для звернення до суду щодо оскарження дій, рішень державного виконавця позивачем не наведено обґрунтованості поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом в період з 08 грудня 2016 року (дата закінчення терміну тимчасової непрацездатності ОСОБА_1) по 25 січня 2017 року (дата первинного звернення ОСОБА_1 до місцевого суду з аналогічним позовом).
Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приморського відділу Державної виконавчої служби м Маріуполя про визнання дій неправомірними; зобов'язання припинити виконавче провадження щодо примусового стягнення виконавчого збору у сумі 40202,31грн. згідно постанови ВП №52849663 від 05.12.2011 року; зобов'язання зняти арешт зі всього майна, що належить позивачу на праві власності - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк до 10.03.2017 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви та доданих до неї документів із визначенням відповідачів по справі, третіх осіб (в разі необхідності) у кількості примірників відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб по справі та з викладенням змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача; доказів сплати судового збору у розмірі 1920грн.; пояснень з наданням відповідних доказів щодо поважності причин пропуску встановлених законом строків звернення до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бабаш Г.П.