Справа № 570/248/17
Номер провадження 3/570/191/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2017 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2> в с.Корнин Рівненського району Рівненської області,
за ст.124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
13 січня 2017 року о 22 год. 20 хв. поблизу буд.№2 по вул.Бойка в с.Корнин Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1, керуючи автомобілем "Мерседес" д.н.з. НОМЕР_1, не вибрав безпечну швидкість руху, не врахував дорожню обстановку, чим порушив вимоги п.12.1, 1.5 Правил дорожнього руху, внаслідок чого здійснив наїзд на автомобіль"Мерседес" д.н.з. НОМЕР_2, який припаркований на узбіччі проїздної частини дороги, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Крім того, після скоєння ДТП ОСОБА_1 залишив місце пригоди, до якої був причетний, чим порушив вимоги п.2.10 Правил дорожнього руху,
Правопорушника належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи за адресою, вказаною ним особисто, проте в судове засідання він не з'явився.На думку судді, правопорушник свідомо не з»являвся у Рівненський районний суд Рівненської області з метою ухилитися від притягнення до адміністративної відповідальності. Враховуючи що в справі є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи в суді, а також відсутнє клопотання про перенесення судового розгляду, в яке він не прибув з невідомих причин, достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати його особисті пояснення з приводу події, беручи до уваги встановлені строки розгляду вказаних справ, вважаю за можливе розглянути матеріали за його відсутності,вважаючи, що за наведених обставин його право на захист порушено не буде.
Враховуючи, що справи відносно правопорушника надійшли до суду та розглядаються одночасно, відповідно до ст.36 КпАП України, вважаю необхідним поєднати їх в одне провадження.
Встановлені судом обставини не заперечуються правопорушником у своїх поясненнях, підтверджуються протоколами про адміністративне правопорушення серія БР №185621 та БР №185622, схемою ДТП, поясненнями потерпілого ОСОБА_2, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності правопорушника та йому вручено його копію, про що свідчить його власноручний запис та підпис. Відповідно до тексту протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз»яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КпАП України.
Відповідно ч.1 ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КпАП України суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати,чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам, які пред'являються чинним законом до такого документу, визнано належним доказом та крім того, в матеріалах провадження наявні і інші беззаперечні докази, які підтверджують вину правопорушника. Доказів, які не були відомі особі при складанні відповідного протоколу, правопорушник у суді не надав. Вказані докази є такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості.
Відповідно до п.1.5 Правил дорожнього руху дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити підрозділ міліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Згідно п.2.10 ПДР у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобовязаний:
a) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;
ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті «г» пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з предявленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати обїзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
У відповідності до п.12.1 Правил дорожнього руху України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
В п.26 Постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про адміністративні правопорушення на транспорті» вказано, що суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.
Аналізуючи зазначені докази, враховуючи характер отриманих автомобілями пошкоджень, місце зіткнення та розташування транспортних засобів на час зіткнення, вважаю, що вина правопорушника у порушенні вимог Правил дорожнього руху доведена повністю, а зважаючи на те, що в результаті цього порушення транспортні засоби отримали технічні пошкодження, в діях правопорушника наявні усі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та ст.122-4 КУпАП як залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених,
Система адміністративних стягнень, наведена в ст.24 КпАП України містить різні за характером і правовими наслідками санкції, що дає змогу врахувати при призначенні стягнення як особливості вчинення адміністративного правопорушення, так і особистість порушника. На відміну від кримінального законодавства (ст.51 Кримінального кодексу України), де всі покарання розташовані в певній послідовності - від менш тяжких до оільш тяжких, із розташування в переліку видів адміністративних стягнень не можна зробити висновок щодо оцінки законодавцем значення кожного з видів адміністративних стягнень у їх співвідношенні між собою.
Відповідно до ст.25 КпАП України позбавлення права керування транспортними засобами може застосовуватися як основне, так і додаткове адміністративне стягнення. За одне адміністративне правопорушення може бути накладено основне або основне і додаткове стягнення.
При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення враховую обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу правопорушника, тому вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт, протипоказхань для чого не встановлено, з позбавлення спеціального права, що у відповідності до ст.23 КпАП Українибуде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП.
На підставі ст.124 КпАП України, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
обєднати справу № 3/570/191/2017 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України в одне провадження з справою 3/570/192/2017 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України та присвоїти № 3/570/191/2017.
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 та ст.122-4 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком на 30 годин з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік.
Строк позбавлення спеціального права обчислювати з дня здачі або вилучення у правопорушника документа, що посвідчує його право керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_3, виданий 23 червня 2008 року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області) в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області (№ рахунку 1217206700295, МФО 833017, ЄДРПОУ одержувача 38012756, код доходів 22030001, банк ГУДКСУ в Рівненській області ЄДРПОУ суду 26406260) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня отримання .
Суддя Кушнір Н.В.