Справа № 234/2041/17
Провадження № 1-кс/234/887/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2017 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді Демидової В.К.,
при секретарі Містюкевич І.Ю. ,
за участю прокурора Ганночки В.В.
розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську
клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки , по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №42015050390000101 від 09.10.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
16 лютого 2017 року прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду прокуратури Донецької області молодший радник юстиції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на призначення документальної позапланової перевірки , по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за № 42015050390000101 від 09.10.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
Своє клопотання мотивує тим, що в провадженні СУ ГУ Національної поліції в Донецькій області знаходиться кримінальне провадження № 42015050390000101 від 09.10.2015 за фактом розтрати та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 09.10.2015 до прокуратури м. Краматорська надійшов рапорт від ОШ ЦУ СБ України в районі проведення АТО, про вчинення кримінального правопорушення службовими особами Донецької обласної державної адміністрації та Краматорської міської ради, а саме розтрати бюджетних коштів у розмірі близько 20 млн. грн., виділених з екологічного фонду Донецької області на реконструкцію парків міста Краматорська (парки культури та відпочинку ім. Пушкіна та ім. Леніна).
Так, з метою здійснення реконструкції парків ім. Леніна та ім. Пушкіна комунальним підприємством «Обєднання парків культури та відпочинку в особі директора ОСОБА_2 з ДП «Східноукраїнський екологічний інститут» укладено два договори (№005-2015 та №006-2015) від 10.04.2015 на виконання проектних та вишукувальних робіт, щодо озеленення міста, а саме реконструкції парків культури та відпочинку ім. Пушкіна та ім. Леніна.
З метою визначення підрядника робіт з реконструкції парка культури та відпочинку ім. Леніна, у відповідності з вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель», Управлінням капітального будівництва Краматорського міськвиконкому проведено відповідні конкурсні торги.
У вказаних торгах прийняло участь 2 учасника, а саме: ТОВ «БК Крамміськбуд» та ПрАТ «Промстроймонтаж», які надали документацію конкурсних пропозицій на підтвердження наявності необхідних виробничих потужностей. За результатами оцінки запропонованих цін тендерним комітетом УКБ міськвиконкому акцептовано конкурсну пропозицію ПрАТ «Промстроймонтаж», як такого, що має необхідні виробничі потужності та запропонував найменшу ціну.
В результаті 16.11.2015 між Управлінням капітального будівництва Краматорського міськвиконкому та ПрАТ «Промстроймонтаж» (ЄРДПОУ 32737481), було укладено договір підряду № 16-11, згідно якого підрядник (ПрАТ «Промстроймонтаж») прийняв на себе забовязання протягом 2015-2016 років виконати роботи з реконструкції парка культури та відпочинку ім. Леніна.
З метою виконання умов договору №16-11 від 16.11.2015, ПрАТ «Промстроймонтаж» 24.11.2015 уклав договір субпідряду № 140/04 з ТОВ «Будівельна компанія Крамміськбуд» (ЄРДПОУ 34546602) та договір субпідряду № 7/12-16 від 10.03.2016 з Краматорським ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» (ЄРДПОУ 05506000).
Згідно даних вказаних в договорі субпідряду № 7/12-16 від 10.03.2016 року між ПрАТ «Промстроймонтаж» в особі в.о. генерального директора ОСОБА_3 і Краматорським ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» в особі начальника Краматорського підрядного спеціалізованого дорожнього ремонтно-будівельного відокремленого підрозділу ОСОБА_4, вбачається що Краматорський ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05506000) зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 (Дружби), буд. 73.
В ході моніторингу Інтернет ресурсу https://usr.minjust.gov.ua, встановлено, що данні про підприємство з реєстраційним кодом ЄДРПОУ 05506000 відсутні. Також із зазначеного Інтернет ресурсу встановлено, що за адресою: місто Краматорськ, вул. Леніна (Дружби), буд. 73, також зареєстровані наступні підприємства: ПАТ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05505963; кінцевий бенефіціарний власник (контролер) ОСОБА_5 Важаєвич) діяльність якого припинено та правонаступник зазначеного підприємства ТДВ «Облдоррембуд»(ЄДРПОУ 05505963).
Засновниками ТДВ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05505963) значаться: ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ТДВ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05505963), ОСОБА_11
Керівником ТДВ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05505963) є ОСОБА_5 Важаєвич.
Згідно даних державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що власником обєкту нерухомого майна, розташованого за адресою: Донецька область, місто Краматорськ, вул. Дружби (Леніна), буд. 73 є ВАТ «Облдоррембуд» (ЄДРПОУ 05506000)
В свою чергу, вивченням документації конкурсної пропозиції ПрАТ «Промстроймонтаж» та співставленням з інформацією Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області встановлено, що певні особи, які зазначені у документації конкурсної пропозиції, не працювали на підприємстві ПрАТ «Промстроймонтаж».
Вказане свідчить про внесення посадовими особами ПрАТ «Промстроймонтаж» неправдивих відомостей до офіційних документів (документація конкурсної пропозиції) з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами у особливо великих розмірах.
Таким чином, для з'ясування усіх обставин можливого вчинення кримінального правопорушення, враховуючи вищевикладені обставини, для забезпечення розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків до державного бюджету ПрАТ «Промстроймонтаж» (ЄРДПОУ 32737481).
Встановлено, що Краматорський ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» (ЄРДПОУ 05506000) зареєстровано: ІНФОРМАЦІЯ_2 (вул. Леніна,73), та перебуває на обліку у Краматорській ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області.
Іншими заходами встановити вказані відомості та довести факт і суму ухилення від сплати податків не надається можливим.
Проте, Законом України «Про прокуратуру» внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які набули чинності 25.04.2015, зокрема виключено п.6 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40 КПК України, які передбачали право прокурора та слідчого на призначення ревізій та перевірок.
Водночас, положеннями п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що обставинами для проведення позапланової перевірки є отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
З моменту набуття чинності положень Закону України «Про прокуратуру» в частині змін до Кримінального процесуального кодексу України, прокурори та слідчі таке право втратили. Виходячи з положень п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, з 25.04.2015 позапланові перевірки призначаються виключно за рішенням суду.
У відповідності до ст. 124 Конституції юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судочинство здійснюється Конституційним судом України та судами загальної юрисдикції.
У відповідності до ст. 18 Закону України від 07 липня 2010 року «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
За правилами п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, в тому числі, рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обґрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Проведення такої перевірки слід доручитипрацівникам Головного управління ДФС у Донецькій області, за необхідності залучити співробітників інших компетентних органів.
Керуючись вимогами ст.ст.75п.75.1,78 п.78.1.11 Податкового кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду прокуратури Донецької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки , по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №42015050390000101 від 09.10.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України -задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 42015050390000101 від 09.10.2015 позапланову документальну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків до державного бюджету Краматорським ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» (ЄРДПОУ 05506000) за період 01.01.2015 01.01.2017.
При проведенні перевірки висвітлити наступне питання:
- чи порушені в звітному податковому періоді у 2015-2016 роках службовими особами Краматорського ПС ДРБВП ПАТ «Облдоррембуд» (ЄРДПОУ 05506000) вимоги податкового законодавства України в частині повноти нарахування і сплати податку на прибуток і податку на додану вартість в процесі здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності, в тому числі по операціям за договорами з ПрАТ «Промстроймонтаж» (ЄРДПОУ 32737481), по всьому ланцюгу за період з 01.01.2015 по 01.11.2017, та на яку суму.
Проведення позапланової документальної перевірки доручити працівникам Головного управління ДФС у Донецькій області, за необхідності залучити співробітників інших компетентних органів.
За результатами проведеної перевірки матеріали та результати надати до відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду прокуратури Донецької області за адресою: вул. Університетська,6, м. Маріуполь, Донецька область у встановленому законодавством порядку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_12