Справа № 815/914/17
УХВАЛА
16 лютого 2017 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До суду 13.02.2017 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, підписаний представником позивача за довіреністю ОСОБА_2, до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, у якому позивач просить:
- визнати протиправною відмову відповідача від 29.11.2016 року №К-16823/0-7220/6-16 у наданні дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,00га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Нестоїтської сільської ради Подільського району Одеської області (за межами населених пунктів);
- зобовязати відповідача повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 01.11.2016 року.
Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), подано адміністративний позов у строк, установлений законом; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з п.4 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Вивчивши позовну заяву та надані до неї документи, суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає поверненню, оскільки її подано від імені позивача особою, яка не має повноважень на ведення справи у адміністративному суді. При цьому суд виходить з наступного.
Статтею 50 КАС України встановлено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), субєкти владних повноважень.
Статтею 56 КАС України визначено, що сторона в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
У відповідності до ч.1,4 ст.58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Зазначенний документ надає право особі на здійснення процесуальних дій.
Довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.
Згідно зі ст.244 ЦК України представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Судом встановлено, що позов подано від імені фізичної особи ОСОБА_1, поданий її представником за довіреністю ОСОБА_2
До позову надана нотаріально завірена довіреність від 08.10.2016 року, якою ОСОБА_1 уповноважує ОСОБА_2 на представництво її інтересів в установах та підприємствах, незалежно від їх організаційної форми та підпорядкування, у тому числі в органах державної влади та управління, а також визначено коло дій, на які ОСОБА_1 уповноважує ОСОБА_2 У наданій довіреності відсутнє надання повноважень представнику на здійснення представництва її інтересів у суді з визначенням обсягу процесуальних прав.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів», якій відповідно до його преамбули визначає, зокрема, організацію судової влади, встановлено, що судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними законом (ст.1). Суд - орган, що здійснює правосуддя у формі розгляду і вирішення цивільних, кримінальних,господарських, адміністративних і інших категорій справ у встановленому законом конкретної держави процесуальному порядку.
Тобто, представництво у суді за своєю природою, не підпадає під поняття представництва інтересів особи в установах та підприємствах, незалежно від їх організаційної форми та підпорядкування, у тому числі в органах державної влади та управління.
Таким чином, позовна заява від імені фізичної особи ОСОБА_1 подана особою, яка не має повноважень на на ведення справи в суді.
Суд прийшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії підлягає поверненню позивачу на підставі п.4 ст.108 КАС України.
Керуючись ст. ст. 107, 108, 165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Повернути ОСОБА_1 її позов до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії.
Розяснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Катаєва Е.В.