Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2017 р. Справа №805/3873/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 14:06
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Молочної І.С.
за участю секретаря судового засідання Зими М.О.
за участю
прокурора Буяновського В.В.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом Керівника Артемівської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Бахмутського управління Пенсійного фонду України Донецької області до Публічного акціонерного товариства Завод по обробці кольорових металів про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -
встановив:
Керівник Артемівської місцевої прокуратури Донецької області (Далі Прокурор) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Бахмутського управління Пенсійного фонду України Донецької області (Далі позивач) з позовом до Публічного акціонерного товариства Завод по обробці кольорових металів (Далі відповідач) з вимогою (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 05.12.2016 року № 11907/13) стягнути заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по Списку № 1, за період з 01.02.2016 року по 31.03.2016 року та з 01.07.2016 року по 31.08.2016 року у розмірі 1 365 415,05 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по перерахуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій до Пенсійного фонду України в заявленому розмірі.
В обґрунтування зазначених позовних вимог позивач посилається на те, що згідно п. п. а ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення підприємства зобовязані з коштів, призначених на оплату праці, вносити до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату та доставку пенсій відповідно до п.п. а цієї статті до досягнення працівником пенсійного віку. Сума заборгованості відповідача з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, згідно предявлених розрахунків, за період з 01.02.2016 року по 31.03.2016 року та з 01.07.2016 року по 31.08.2016 року склала 1 365 415,05 грн. у звязку з чим позивач просить у судовому порядку стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості.
На виконання вимог Закону № 1058-IV на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій по працівниках відповідача позивачем надіслані на адресу Публічного акціонерного товариства Завод по обробці кольорових металів розрахунки по відшкодуванню Управлінню суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на загальну суму 1 365 415,05 грн. станом на 14.02.2017 року вищезазначені витрати відповідачем не відшкодовані.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник позивача до судового засідання зявився, надав ґрунтовні пояснення щодо позовних вимог, а саме: пояснення щодо періоду, за який нарахована заявлена до стягнення сума заборгованості; пояснення щодо суми заборгованості; щодо розрахунку заборгованості по періодам та в розрізі витрат на виплату і доставку пенсій кожному з пенсіонерів із зазначенням дати виникнення заборгованості, сум та підстав; пояснення щодо складової витрат на виплату і на доставку пенсій. Позов підтримав у повному обсязі, просив задовольнити позовні вимоги.
Представники відповідача, до судового засідання зявилися, надали письмові заперечення, в яких зазначили, що у розрахунках не зазначені складові пенсійних витрат та не зазначено, які доплати чи надбавки були застосовані до пенсій конкретних осіб; не підтверджено фактичне понесення витрат; не надана інформація відносно новопризначених пенсій; розрахунки включають зайві нарахування та невірно визначені суми; неправомірно включена до розрахунків сума індексації.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до статті 36-1 Закону України Про прокуратуру представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Керівник Артемівської місцевої прокуратури Донецької області представляє інтереси держави в особі Бахмутського управління Пенсійного фонду України Донецької області, яке, в свою чергу, є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади.
Бахмутське управління Пенсійного фонду України Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 (Далі Положення).
Відповідно до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно з підпунктом 5 п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (Далі - територіальні органи) щодо: зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Публічне акціонерне товариство Завод по обробці кольорових металів (код ЄДРПОУ 00195452; 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Героїв праці, буд. 42) зареєстровано в якості юридичної особи 21.12.1995 року, відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-IV як страхувальник зобовязаний сплачувати у встановленому порядку страхові внески на обовязкове державне пенсійне страхування.
На підприємстві відповідача працювали особи, які були зайняті на роботах, що дають їм право на призначення пенсії на пільгових умовах, згідно з п. а ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення № 1931- XII, та яким відповідно до вказаного Закону було призначено та виплачено пенсію.
Управлінням Пенсійного фонду України з 01.02.2016 року по 31.03.2016 року та з 01.07.2016 року по 31.08.2016 року були здійснені витрати на виплату і доставку працівникам Публічного акціонерного товариства Завод по обробці кольорових металів пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1, призначених на пільгових умовах, у розмірі 1 365 415,05 грн.
На виконання приписів діючого законодавства позивачем на адресу відповідача за зазначений період часу були направлені для відшкодування розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, по працівникам підприємства.
Відповідачем вказані у розрахунках витрати УПФУ у встановлені строки не сплачені, в результаті чого існує заборгованість за зазначений період у загальному розмірі 1 365 415,05 грн.
Вирішуючи спір по суті, суд керувався наступним.
Відповідно до преамбули Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року останній визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального Пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Отже, спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року № 1058-IV та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з частиною другою розділу XV Прикінцеві положення Закону України № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України № 1058-IV у разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.1991 № 1788-XII Про пенсійне забезпечення (надалі Закон України Про пенсійне забезпечення).
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України № 1058-IV. При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до 01.01.2004, тобто до набрання чинності цим Законом.
При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абзацом 5 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
За приписами пункту а частини 1 статті 13 Закону України №1788-ХІІ Про пенсійне забезпечення на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників (36-2003-п), затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування: чоловікам на 1 рік за кожний повний рік такої роботи; жінкам на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
За приписами розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі Інструкція 21-1), зокрема пунктом 6.1 передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Тобто, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2016 році також.
Пунктом 6.4 розділу 6 Інструкції 21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пунктом 6.7 розділу 6 Інструкції № 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 6.10 Інструкції 21-1, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Суд встановив, що на підприємстві відповідача працювали особи, які виконували роботи із шкідливими і важкими умовами праці, віднесені до списку № 1 виробництв, робіт, професій і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, серед яких: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_7, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, що підтверджується матеріалами справи та сторонами не оспорюється.
Вказаним особам органами Пенсійного фонду України призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до пунктів а ст. 13 Закону № 1788-ХІІ.
В обґрунтування вимог та на спростування заперечень, суд враховує твердження позивача:
- щодо розрахунку суми позову, що останній складено на підставі наданих підприємству розрахунків за лютий, березень, липень, серпень 2016 року: за лютий 2016 року на загальну суму 347209,05 грн., в т.ч.: Артемівське обєднане управління ПФУ Донецької області з лютого 2016 року згідно розрахунку № 402 від 03.02.2016 року на суму 339 736,46 грн.; УПФУ в Миронівському районі Київської області згідно розрахунку № 47/02 від 05.01.2016 року на суму 1130,53 грн.; та донарахування згідно акта звірки № 504 за 2015 року (-101,71грн.); Управління ПФУ в Попаснянському районі згідно розрахунку за 2016 рік, б/н, за січень 2016 року на суму 2457,98 грн.; Управління ПФУ в Старовижівському районі Волинськой області районі згідно розрахунку № 157/03-09 від 15.01.2016 року на суму 2246,32 грн.; Управління ПФУ в м. Дзержинськ Донецької області згідно розрахунку № 95 від 15.01.2016 року на суму 158,47 грн.; Управління ПФУ в м. Миргороді та Миргородському районі Полтавської області згідно розрахунку № 29 від 15.01.2016 року на суму 1342,57 грн.; Управління ПФУ в Петропавловському р-ні Дніпропетровської області згідно розрахунку № 224/27 від 14.01.2016 року на суму 238,43 грн.
За березень 2016 року на загальну суму 356267,40 грн., в т.ч.: Артемівське обєднане управління ПФУ Донецької області з березня 2016 року згідно розрахунку № 707 від 02.03.2016 року на суму 347134,19 грн.; УПФУ в Миронівському районі Київської області згідно розрахунку № 47/02 від 05.01.2016 року на суму 1130,53 грн.; Управління ПФУ в Попаснянському районі згідно розрахунку за 2016 р., б/н, за січень 2016 року на суму 2457,98 грн.; Управління ПФУ в Старовижевському районі Волинськой області районі згідно розрахунку №157/03-09 від 15.01.2016 року на суму 2246,32 грн.; Управління ПФУ в м. Дзержинськ Донецької області згідно розрахунку № 95 від 15.01.2016 року на суму 158,47 грн., згідно акта звірки № 572 за 2015 року (+0,04 грн.); Управління ПФУ в м. Миргороді та Миргородському районі Полтавської області згідно розрахунку № 29 від 15.01.2016 року на суму 1342,57 грн.; Управління ПФУ Петропавловському р-ні Дніпропетровської області згідно розрахунку № 224/27 від 14.01.2016 року на суму 238,43 грн.; донарахування згідно акта звірки (+ 1558,87 грн.).
За липень 2016 року на загальну суму 333284,32 грн., в т.ч.: Артемівське обєднане управління ПФУ Донецької області з липня 2016 року згідно розрахунку № 2900 від 05.07.2016 року на суму 331806,46 грн.; дод.10 №83/03 від 30.06.2016 року з липня 2016 року (-1449,89 грн.); УПФУ в Миронівському р-ні Київської області згідно розрахунку № 47/02 від 05.01.2016 року на суму 1130,53 грн.; Управління ПФУ в м. Дзержинськ Донецької області згідно розрахунку № 505 від 04.05.2016 року на суму 160,22 грн., Миргородське ОУ ПФУ в м. Миргороді Полтавської області згідно розрахунку № 204 від 06.05.2016 року на суму 1398,57 грн.; Управління ПФУ Петропавловському районі Дніпропетровської області згідно розрахунку № 224/27 від 14.01.2016 року на суму 238,43 грн.
За серпень 2016 року на загальну суму 333255,91 грн., в т.ч.: Артемівське обєднане управління ПФУ Донецької області з серпня 2016 року згідно розрахунку № 3250 від 03.08.2016 року на суму 330328,16 грн.; УПФУ в Миронівському районі Київської області згідно розрахунку № 47/02 від 05.01.2016 року на суму 1130,53 грн.; Управління ПФУ в м. Дзержинськ Донецької області згідно розрахунку № 505 від 04.05.2016 року на суму 160,22 грн.; Миргородське ОУ ПФУ Полтавської області згідно розрахунку № 204 від 06.05.2016 року на суму 1398,57 грн.; Управління ПФУ в Петропавловському районі Дніпропетровської області згідно розрахунку № 224/27 від 14.01.2016 року на суму 238,43 грн.
Суд враховує твердження позицію представника позивача, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» згідно з додатками 6 та 7). Так, частка плати даного підприємства (гр.12 додатку 6 до пункту 6.4 Інструкції 21-1) визначається за формулою, у %: гр.6х100%/гр.5, де гр.5 стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах (років, місяців); гр.6-стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати (років, місяців).
Пунктом 6.2 Інструкції 21-1 встановлено, що при визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці).
На спростування заперечень відповідача щодо документів, які підтверджують фактичні витрати по доставці пенсій позивач зазначив, що згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» субєктами солідарної системи є, зокрема, підприємства, установи, організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
На підставі договору №82/19 від 14.03.2016 про закупівлю послуги з виплати та доставки пенсій, допомоги на поховання за державні кошти (далі Договір) Українське держане підприємство поштового звязку «Укрпошта» в особі Центру поштового звязку №2 Донецької дирекції УДППЗ «Укрпошта» зобовязується у 2016 році надавати Управлінню послуги з виплати та доставки пенсій, допомоги на поховання в м. Артемівську та Артемівському районі, а Управління прийняти і оплатити послугу.
Порядок виплати та доставки національним оператором поштового звязку пенсій, допомог, субсидій та інших виплат населенню, визначених законодавством, які надаються у грошовій формі визначений Інструкцією про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового звязку, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 28.04.2009 №14-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 липня 2009 року з №592/16608 (далі Інструкція).
Виплата та доставка пенсій, соціальних допомог виплатними обєктами поштового звязку здійснюється за відомостями на виплату пенсій, соціальних допомог за формою В2-М (п.1.4. Інструкції).
Згідно п.6.3. Інструкції та умов Договору у поштамті, вузлі (центрі) поштового зв'язку складається звіт про виплату пенсій, соціальних допомог за відомостями, разовими дорученнями за формою 57-а (додаток 16) (далі - звіт за формою 57-а) у двох примірниках.
У відповідних графах звіту зазначаються суми виплачених та невиплачених пенсій, соціальних допомог у розрізі виплатних об'єктів поштового зв'язку, підраховується загальна сума виплачених та невиплачених пенсій, соціальних допомог по поштамту, вузлу (центру) поштового зв'язку та засвідчується печаткою.
Звіти складаються окремо для органу Пенсійного фонду та органу праці та соціального захисту населення. Звіт за формою 57-а підписує контролююча особа, а також керівник та головний бухгалтер поштамту, вузла (центру) поштового зв'язку.
Відповідно до п.6.10. зазначеної Інструкції на підставі звіту за формою 57-а, даних платіжних документів органами Пенсійного фонду, органами праці та соціального захисту населення складається акт звірення розрахунків з виплати пенсій, соціальних допомог за формою В9-М (додаток 17) у двох примірниках, за виплатами, за якими здійснюється формування відомостей та перерахування коштів різними органами, - у трьох примірниках, а за останній місяць кварталу - у чотирьох примірниках.
В підтвердження нарахування сум поштового збору, позивачем надано надаємо копії актів звірення розрахунків з виплати пенсій, соціальних допомог за лютий, березень, липень, серпень 2016 року за формою В9-М та копії Звітів за формою 57 за зазначений період.
Суд враховує позицію позивача, викладену на підтвердження заявлених вимог та на спростування заперечень, щодо необхідного пільгового стажу по спірним особам, який розраховується по списку №1 : для чоловіків складає < 10,00 років, для жінок складає < 7,5 років.
Щодо повідомлення по новопризначених пенсіях за заявлений період, то за результатом розгляду справи суд погоджується з позивачем, що розмір сум на відшкодування визначається виключно у розрахунках за формою додатків 6 та 7, в тому числі і по новопризначеним пенсіям. Тобто чинним законодавством не передбачено надання окремих повідомлень підприємству щодо новопризначених пенсій.
Як вбачається з розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах вказаним особам, витрати органів Пенсійного фонду України за періоди з 01.02.2016 року по 31.03.2016 року та з 01.07.2016 року по 31.08.2016 року складає 1 365 415,05 грн.
Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку таких пенсій в порядку, встановленому законодавством, надсилалися на адресу відповідача, останнім не оскаржувались, при цьому витрати не відшкодовані.
Оскільки судом встановлено, що позивач за розглядаємий період з 01.02.2016 року по 31.03.2016 року та з 01.07.2016 року по 31.08.2016 року поніс витрати на виплату і доставку пільгових пенсій працівникам відповідача в розмірі 1 365415,05 грн. враховуючи, що відповідачем не сплачені зазначені витрати, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Також, Керівник Артемівської місцевої прокуратури у позовній заяві просив судові витрати покласти на відповідача.
Суд зазначає, що у питаннях розподілу судових витрат він зобовязаний діяти виключно у межах Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України Про судовий збір, правила яких не передбачають можливості стягнення судового збору, сплаченого прокурором при зверненні до суду з позовом в інтересах держави, у випадку задоволення позовних вимог.
Адже, відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Таким чином, заява Керівника Артемівської місцевої прокуратури про стягнення судового збору, сплаченого при подані позову - задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 69-71, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства Завод по обробці кольорових металів (код ЄДРПОУ 00195452) на користь Бахмутського управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37868797) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 1 365 415,00 (один мільйон триста шістдесят пять тисяч чотириста пятнадцять) грн.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частина проголошені у судовому засіданні.
Повний текст постанови виготовлено 16.02.2017 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Молочна І. С.