Постанова № 64798889, 19.10.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2016
Номер справи
804/2737/16
Номер документу
64798889
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2016 р. Справа № 804/2737/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база", в якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 60381,65 грн.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що відповідач перебуває на податковому обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків, зборів та обовязкових платежів. Товариство з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" має податковий борг з орендної плати за землю у розмірі 60381,65 грн., який у встановлені законодавством строки залишається несплаченим.

Відповідач адміністративний позов визнав та зазначив, що не відмовляється від погашення податкового боргу, проте скрутне матеріальне становище унеможливлює вчасну сплату податку з орендної плати за землю.

Представник позивача до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.

Ухвалою суду від 19.10.2016р. відповідно до ч.6 ст.128 КАС України справу призначено до розгляду у письмовому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №19556091 станом на 06.11.2014р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" зареєстроване 26.02.2007р. та перебуває на обліку як платник податків у Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Відповідачем до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було подано податкову декларацію з орендної плати за землю №9019162864 за 2015 рік від 20.02.2015р., копія якої наявна в матеріалах справи. ОСОБА_2 декларації сума податкового зобов'язання по платежу орендна плата до сплати в бюджет за 2015 рік склала 58843,35 грн., з розбивкою сплати за січень - листопад 2015р. у розмірі 4903,61 грн. щомісячно та за грудень 2015 року у сумі 4903,64 грн.

Визначена податковою декларацією сума грошового зобовязання у розмірі 34325,30 грн. за червень-грудень 2015 року, у встановлений строк самостійно відповідачем не сплачена.

Відповідачем до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було подано уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за землю №9029313995 за 2015 рік від 04.03.2015р., копія якої наявна в матеріалах справи. ОСОБА_2 декларації сума податкового зобов'язання по платежу орендна плата до сплати в бюджет за 2015 рік булла збільшена та склала 73494,95 грн., з розбивкою сплати.

Визначена уточнюючою податковою декларацією сума грошового зобовязання у розмірі 8546,75 грн. за червень-грудень 2015 року, у встановлений строк самостійно відповідачем не сплачена.

Відповідачем до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було подано податкову декларацію з орендної плати за землю №1600003656 за 2016 рік від 19.02.2016р., копія якої наявна в матеріалах справи. ОСОБА_2 декларації сума податкового зобов'язання по платежу орендна плата до сплати в бюджет за 2016 рік склала 105057,56 грн., з розбивкою сплати за січень - листопад 2016р. у розмірі 8754,80 грн. щомісячно та за грудень 2016 року у сумі 8754,76 грн.

Визначена податковою декларацією сума грошового зобовязання у розмірі 17509,60 грн. за січень-лютий 2016 року, у встановлений строк самостійно відповідачем не сплачена.

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" має податковий борг за узгодженими податковими зобовязаннями по орендній платі за землю з юридичних осіб у сумі 60381,65 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу, який міститься в матеріалах справи.

На підставі ст.59 Податкового кодексу України Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відповідачу сформовано податкову вимогу від 05.11.2012 року № 297 на суму 4872,41 грн., яка представником відповідача особисто 09.11.2012р.

Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку вимоги відповідачем не надано.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

ОСОБА_2 до п.14.1.156 ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

У відповідності до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в установлені строки.

ОСОБА_2 п.п.20.1.19, 20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

ОСОБА_2 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Пунктами 49.1 та 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків, а платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають обєкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

ОСОБА_2 п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України податкове зобов'язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.

ОСОБА_2 п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.57.3 вказаної статті, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 95.1. контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

ОСОБА_2 п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

В пунктах 95.4 та 95.5 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою контролюючого органу до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним контролюючим органом.

Відповідно до ст. 269.1 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

ОСОБА_2 п. 286.2. ст. 286 розділу ХІІ Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Таким чином, на підставі викладеного, з урахуванням відсутності доказів сплати, з огляду на наявність узгодженого грошового зобовязання з орендної плати за землю з юридичних осіб, суд доходить висновку, що позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" про стягнення заборгованості, - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нікопольська виробнича база" (ЄДРПОУ 34919326) на користь державного бюджету податковий борг у сумі 60381,65 грн. (шістдесят тисяч триста вісімдесят одна гривня 65 коп).

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя ОСОБА_1