Справа № 403/2/17
Провадження № 3/403/2/17
П О С Т А Н О В А
16 лютого 2017 року Суддя Устинівського районного суду, Кіровоградської області ОСОБА_1. розглянувши матеріали, які надійшли від взводу №3 РПОП при ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності:Черниша ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, не працює, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, протокол серії АП2 № 268440 від 14.12.2016 р.
за ч.1 ст. 130 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В:
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення за змістом не відповідає вимогам ст.256 КпАП України. Частиною 1 ст. 256 КпАП України встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ст.251 КпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Відповідно до п.п. 3, 6, 7 Розділу І, п.6 Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров"я України від 09.11.2015 року №1452/735 (далі Інструкція) ознаками алкогольного спяніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.Огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до ст.266Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).Огляд на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Протокол про адміністративне правопорушення, як доказ в справі про адміністративне правопорушення, має відповідати вимогам, передбаченим ст.256 КпАП України, про зазначення в ньому прізвищ свідків, їх адрес, а також підпису ними складеного в їх присутності протоколу. Свідки (поняті) ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за вказаною в протоколі адресою проживання відсутні. Захисником правопорушника ОСОБА_5 подано до суду клопотання про виклик для розгляду справи свідків (поняті) ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Інспектор взводу поліції ОСОБА_6 відповідно до судової повістки про виклик до суду не з"явився, причини неявки суд не повідомив. Прийнятими судом мірами неможливо забезпечити всебічне, повне та об"єктивне дослідження обставин справи за клопотанням захисника, що є наслідком порушення права особи на захист та справедливий судовий розгляд справи. При встановлених обставинах, відповідно до ст. 278 КпАП України, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КпАП України,-
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_7 за ч.1 ст. 130 КпАП України направити взводу №3 РПОП при ГУНП в Кіровоградській області на доопрацювання.
Суддя Устинівського
районного суду: ОСОБА_1