Справа № 390/125/17
Провадження № 2-а/390/8/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.02.2017 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Пасічника Д.І.,
при секретарі - Рац М.О.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, про визнання дій та рішення протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просила суд визнати рішення Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 29.12.2016 р. № 129077 про відмову в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям ОСОБА_1, протиправним, скасувати його та зобов'язати Кіровоградське об'єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області провести з 01.05.2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців на підставі довідки департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23.12.2016 р. № 549 (в частині визначення посадового окладу, рангу, вислуги років), та довідок від 28.01.2011р. №№ 3,4 та від 01.02.2011 року №№ 02-66, 02-67 (в частині визначення надбавки та премії) із збереженням проценту для розрахунку пенсії від заробітку - 85 % та здійснити виплати з урахуванням отриманих сум. Крім того просила стягнути з Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (вул. Соборна, 4, м. Кіровоград, ідентифікаційний код 40385148) на користь ОСОБА_1, (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору у сумі 640 грн.
Свій адміністративний позов мотивувала тим, що позивачці відмовлено Кіровоградським об'єднаним управлінням Пенсійного Фонду України Кіровоградської області здійснити їй перерахунок пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям з 01.05.2016 року, а тому звертається з адміністративним позовом до суду.
Позивач в судове засідання не з'явилася, однак надала заяву в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила задовольнити, а справу просила розглянути без її участі.
Відповідач до суду свого представника не направив, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, в поданому запереченні просив в задоволенні позову відмовити з підстав наведених в ньому.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінив надані сторонами докази, вважає, що позов задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, з 21.01.2011 року перебуває на обліку в Кіровоградському об'єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Кіровоградської області та отримую пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993р. № 3723-ХІІ в розмірі 85% від суми заробітної плати за посадою заступника начальника управління соціального обслуговування населення та стаціонарних установ - начальника відділу з питань соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської обласної державної адміністрації.
23 грудня 2016 р. Департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації позивачу надано довідку за вих. № 549, згідно якої заробітна плата (посадовий оклад, ранг, вислуга років) (начальника відділу з питань соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської обласної державної адміністрації) з 01.05.2016 року, посадовий оклад становить 4 308 грн., ранг (6) - 500 грн., надбавка за вислугу років -1 938,60 грн.
23 грудня 2016 р. позивач звернулась до Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області із заявою, згідно якої у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців за відповідною посадою просила здійснити позивачці перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця згідно поданої довідки Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23.12.2016 року № 549 (посадовий оклад, ранг, вислуга років), та з урахуванням виплат згідно довідок від 28.01.2011р. №№ 3,4 та від 01.02.2011 року №№ 02-66, 02-67 (надбавка, премія на момент призначення пенсії) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865.
Кіровоградським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Кіровоградської області позивачці відмовлено у здійсненні перерахунку, про що повідомлено листом від 11.01.2017 р. вих. № 674/Х-11 та надано рішення про відмову у перерахунку пенсії від 29.12.2016 р. № 129077 (лист, рішення додаються). На обґрунтування відмови відповідач зазначив, що пенсія їй хоч і призначена та виплачується згідно вимог чинного законодавства, проте перерахунку не підлягає. В обґрунтування відмови відповідач зазначає, що для перерахунку пенсії за віком, призначеної у відповідності до Закону України "Про державну службу", немає законних підстав, оскільки відповідно до статті 37-1 Закону України № 3723-ХІІ (в редакції до 01.05.2016 р.) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно статті 37-1 Закону України "Про державну службу" ( в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 21.01.2011 року у розмірі 85 % від заробітної плати.
Пенсійне забезпечення державних службовців в період до 01.05.2016 року було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 19.12.1993 року.
10.12.2015 року прийнято Закон України "Про державну службу" № 889-VIII, який набув чинності 01.05.2016 року.
У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 19.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинність з 01.05.2016 року, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Таким чином, з 01.05.2016 року Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, по іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не передбачено підстав для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Отже, враховуючи приписи ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 року відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Таким чином, з матеріалів справи слідує, що позивач із заявою про перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" звернулася до Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області 29.12.2016 року.
Виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 23 грудня 2016 року, тобто після набрання чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року, Кіровоградським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Кіровоградської області обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії.
Відповідно до ст. ст. 71, 94, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, про визнання дій та рішення протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Суддя