Справа № 2а/2570/200/2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2011 р.м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді Баргаміної Н.М.
при секретарі Хоботні Є.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Чернігівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач 06.01.2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив стягнути з відповідача на користь Чернігівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного страхування України на випадок безробіття допомогу по безробіттю в розмірі 1306,45 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 при перебуванні на обліку в Чернігівському міському центрі зайнятості та отриманні допомоги по безробіттю надавала послуги на підставі цивільно-правового договору, що призвело до неправомірного отримання нею допомоги по безробіттю. Добровільно безпідставно виплачені кошти відповідачем на рахунок позивача повернуті не були, в звязку з чим останній звернувся до суду з даним позовом.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти позову, посилаючись на відсутній запис в трудовій книжці, а тому вважав, що робота ТОВ «Еколл» не може вважатися офіційною відповідно до чинного законодавства.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Відповідно до даних персональної картки відповідача ОСОБА_1 з 27.08.2009 року по 23.03.2010 року отримувала соціальні послуги та забезпечення відповідно до ст. 7 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
З листа № 57 від 11.10.2010 року за підписом директора ТОВ «Еколл» вбачається, що ОСОБА_1 отримала винагороду на підставі договору цивільно-правового характеру та акту виконаних робіт.
З договору про надання послуг та актів приймання-передачі послуг від 31.10.2009 року, 30.11.2009 року, від 31.12.2009 року вбачається, що ОСОБА_1 надавала послуги ТОВ «Еколл» з 13.10.2009 року по 31.12.2009 року (а. с. 14-19).
Відповідно до пунктів 2, 3 статті 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, та враховуючи висновок робочої групи по розслідуванню страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним директором Чернігівського міського центру зайнятості було прийнято наказ № 842 від 08.12.2010 року про повернення ОСОБА_1 виплаченої допомоги по безробіттю в сумі 1306,45 грн.
Як вбачається із матеріалів справи позивачем вживались заходи щодо повернення виплачених відповідачеві коштів, про що свідчить претензія № 08/6290 від 09.12.2010 року відповідно до якого Чернігівській міський центр зайнятості звертався до відповідача з проханням в 15-денний термін добровільно перерахувати кошти в сумі 1306,45 грн.
Відповідно до п. а ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 року, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах в тому числі працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб.
Згідно ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року міськрайонний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
Згідно ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч.1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Як встановлено судом та підтверджується наявними в матеріалах справи документами, відповідач в період перебування на обліку в статусі безробітного отримав винагороду за надані послуги на підставі цивільно-правового договору, а відтак безпідставно одержав допомогу по безробіттю в період з 13.10.2009 року по 31.12.2009 року в сумі 1306,45 грн., що підтверджується довідкою від 07.12.2010 року, що міститься в матеріалах справи.
Суд не приймає до уваги заперечення відповідача, оскільки вони є необгрунтованими та спростовуються матеріалами справи.
Таким чином, виходячи з фактичних обставин справи та вищенаведених положень чинного законодавства, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог Чернігівського міського центру зайнятості в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 71, 104, 122, 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ід. номер НОМЕР_1) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочий орган - Чернігівський міський центр зайнятості (вул. Попудренка, 14, м. Чернігів, р/р 37171300901002 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 21395273) допомогу по безробіттю в розмірі 1306,45 грн.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Баргаміна Н.М.