Постанова № 64762703, 10.02.2017, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
10.02.2017
Номер справи
569/12696/16-а
Номер документу
64762703
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 569/12696/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 лютого 2017 року м.Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області

в складі судді Бердія М.А.,

при секретарі Абашиній О.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3 міської ради - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 міської ради про зобовязання субєкта владних повноважень вчинити певні дії, суд

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2, в судовому засіданні, позовні вимоги позивача ОСОБА_1 підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві. Просить суд зобовязати ОСОБА_3 міську раду розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання безоплатно у власність земельної ділянки, надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в межах міста Рівне у порядку та строки передбачені статтею 118 Земельного кодексу України з наданням вмотивованого рішення за результатами розгляду вказаного клопотання, тому що клопотання позивача розглядалося, в якому позивачу було відмовлено, не міською радою і відмова надана не в формі рішення, а управлінням земельних відносин і відмова надана в формі листа.

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 позовні вимоги позивача не визнав з підстав, викладених у наданих суду письмових запереченнях проти позову, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог позивача, тому що передача у власність земельних ділянок, а також надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування.

Суд, заслухавши представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_4, дослідивши письмові докази по справі, приходить до наступного:

Судом встановлено, що 16 травня 2016 року , як зазначено в заяві повірений ОСОБА_1 - ОСОБА_5 звернувся до ОСОБА_3 міської ради із заявою про передачу у власність ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовною площею 0,10 га та відповідно про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території ОСОБА_3 міської ради в межах населеного пункту м. Рівне Рівненської області в порядку безоплатної передачі земельних ділянок із земель державної та комунальної власності.

Оскільки відсутні відомості про те, чи відноситься позивач по справі Ґедзь Д.А. до громадян, зазначених у ч.2 ст.15 Закону України «Про звернення громадян», розгляд його звернення до міської ради від 16.05.2016 року проводився управлінням земельних відносин, як структурним підрозділом виконавчого комітету ОСОБА_3 міської ради, на підставі ч.3 ст.15 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Управлінням земельних відносин Виконавчого комітету ОСОБА_3 міської ради листом № 01-11/1373 від 10.06.2016 року повідомлено позивача, що його звернення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд розглянути неможливо, оскільки ним не було додано до клопотання відповідних документів.

Суд вважає, що відповідачем по справі правомірно направлено клопотання позивача до управління земельних відносин виконавчого комітету ОСОБА_3 міської Ради для розгляду, а посадовою особою управління надано обґрунтовану та законну відповідь.

За приписами ч. 2 ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується та набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до п.п. а, б, в ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до ЗК України; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до ЗК України.

Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного Кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Рішенням ОСОБА_3 міської ради від 26 квітня 2012 року № 1899, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_4» та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 03.02.2012 року № 4959/0/1-12, ОСОБА_3 міською радою утворено відділ «Центр надання адміністративних послуг ОСОБА_3 міської ради».

Розпорядженням міського голови від 27.04.2012 року № 427-р затверджено реєстр адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами ОСОБА_3 міської ради, серед яких є адміністративна послуга «Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність громадянам із земель комунальної власності».

Оскільки чинним законодавством не передбачено вичерпний перелік документів, необхідних для надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо передачі безоплатно у власність земельних ділянок, з метою забезпечення ефективної реалізації генерального плану міста Рівного, раціонального використання території, урахування законних інтересів та прав власників (співвласників) житлових будинків, суміжних землевласників (землекористувачів), враховуючи досвід інших міських рад, перелік документів, необхідних для надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі безоплатно у власність земельної ділянки, визначається Інформаційною карткою адміністративної послуги «Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність громадянам із земель комунальної власності», затвердженою міським головою 13.08.2013 року.

Згідно Інформаційної картки адміністративної послуги «Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність громадянам із земель комунальної власності», заявник, зацікавлений в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель комунальної власності, подає:

1) заяву;

2) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погоджені Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету ОСОБА_3 міської ради (план земельної ділянки згідно ст. 1 Закону України «Про землеустрій»);

3) погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Відповідно до ст.1 Закону України «Про землеустрій», план земельної ділянки - графічне зображення, що відображає місцезнаходження, зовнішні межі земельної ділянки та межі земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельних сервітутів), а також розміщення об'єктів нерухомого майна, природних ресурсів на земельній ділянці.

Згідно Інформаційної картки адміністративної послуги «Надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність громадянам із земель комунальної власності» ОСОБА_1 необхідно було додати до заяви графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погоджені Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету ОСОБА_3 міської ради (план земельної ділянки згідно ст. 1 Закону України «Про землеустрій») та погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб). Однак вимог вищевказаних положень ОСОБА_1 виконано не було.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги не знайшли свого підтвердження, оскільки вони повністю спростовані в судовому засіданні поясненнями та письмовими доказами наданими представником відповідача, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 118, 122 ЗК України, ст.ст. 9, 11, 14, 17, 18, 69-71, 86, 138, 158-160, 162-163, 167, 186 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 міської ради про зобовязання субєкта владних повноважень вчинити певні дії, відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Рівненського

міського суду ОСОБА_6