ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
09 лютого 2017 р. К/800/3327/17
У Х В А Л А
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2017 р. у справі № 712/6674/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просила суд визнати протиправними дії та зобов'язати відповідача здійснити з 01.06.2016 перерахунок відповідно до статті 371 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) та виплату пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 90 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з урахуванням підвищення з 01.12.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та довідки Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації від 31.05.2016 №93-10 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію в розмірі 90 відсотків, провести нарахування та здійснити виплату заборгованості, що виникне внаслідок такого перерахунку, з урахуванням раніше проведених виплат, без змін визначення індексації пенсії в результаті перерахунку (базового місяця для індексації пенсії), та забезпечити виплату пенсії в подальшому в розмірі 90 відсотків сум заробітної плати згідно зазначеної довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, без обмеження її максимального розміру.
Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 жовтня 2016 р. позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язано відповідача здійснити з 01 червня 2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час призначення пенсії) в розмірі 90 відсотків від розміру місячної заробітної плати зазначеної у довідці Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації від 08.06.2016 №122-10 без обмеження її граничного розміру відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». В іншій частині позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2017 р. скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову, якою в задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2017 р., мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що підставою для перерахунку раніше призначеної позивачеві пенсії є постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою затверджено нові схеми посадових окладів, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій працівників, що набрала чинності із 15 грудня 2015 року, та правові норми якої застосовуються з 1 грудня 2015 року, і надає право на перерахунок пенсії.
Між тим, скасовуючи постанову суду першої інстанції та відмовляючи у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що у зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (01.05.2016) положення Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі, втратили чинність норми, якими було врегульовано пенсійне забезпечення державних службовців.
Зокрема, в ст.90 Закону України "Про державну службу" № 889-VIII визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який, в свою чергу, не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Таким чином, на час звернення позивачки (31.05.2016) до УПФУ із заявою про перерахунок пенсії в останнього були відсутні підстави для здійснення перерахунку її пенсії.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2017 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Л.Т. Черпіцька