Постанова № 64750257, 15.02.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2017
Номер справи
812/1553/16
Номер документу
64750257
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1553/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новопсковського районного відділу ГУ МВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Національної поліції в Луганській області, про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції,-

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - Позивач) до Новопсковського районного відділу ГУ МВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (далі - Відповідач), третя особа Головне управління Національної поліції в Луганській області (далі - Третя особа) про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що з 02.07.2010 по 06.11.2015 проходив службу в ОВС України. З 28.12.2013 по 06.11.2015 перебував на посаді начальника сектору карного розшуку Новопсковського РВ ГУМВС України у Луганській області та був звільнений згідно наказу від 06.11.2015 № 399 о/с з органів внутрішніх справ у запас ЗС України за п.64 «з». У період з 04.08.2014 по 15.08.2014 та з 16.08.2014 по теперішній час безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області. З інформації, зазначеної у листі ліквідаційної комісії Новопсковського РВ ГУМВС України в Луганській області від 19.09.2016 № 39/111/40-2016, встановив, що за період з серпня по грудень 2014 року не нараховувалась та не перераховувалась винагорода за участь в АТО. Просив суд стягнути з Відповідача винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 16 серпня 2014 року по 31 грудня 2014 року у розмірі 14612,08 грн.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, про що подав заперечення (а.с. 24-26). В обґрунтування зазначив, що наказом АТЦ при СБУ від 13.12.2014 № 98 Позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 04.08.2014. В обґрунтування зазначив, що наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 Позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 16.08.2014. Виплата винагороди здійснена за період з 01.01.2015-07.11.2015, протягом 2015 року. Наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 №321 Позивач був виключений зі складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 07.11.2015. Відповідно до довідки Новопсковського РВ від 19.09.2016 № 39/111/40-2016 Позивачу у березні 2016 року було виплачено винагороду за участь в АТО за період з 04.08.2014 по 15.08.2014 у сумі 1891,00 грн. Зазначив, що заборгованість за серпень 2014 року Позивачу сплачено у повному обсязі. Відповідач просив у задоволенні позовних вимог Позивача відмовити.

10.01.2017 до відділу діловодства та обліку звернень громадян за вхідним реєстраційним номером 468/2017 надав уточнені заперечення на адміністративний позов (а.с. 38-40).

Представник третьої особи письмовий відзив щодо заявленого позову не надав.

Ухвалою суду від 15 лютого 2017 року вирішено розглядати справу в порядку письмового провадження (а.с.55).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Згідно з пунктом 15 частини першої статті 3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (пункт 2 частини другої статті 17 КАС України).

Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), з 02.07.2010 по 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ (а.с. 29).

Відповідно до інформації, зазначеній в довідці від 30.06.2015 № ВДЗ/6479/А про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, Позивач наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 дійсно в період з 16.08.2014 по теперішній час безпосередньо бере участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області (а.с. 10).

З інформації, зазначеній у довідці ГУМВС України в Луганській області від 28.10.2016 № 6/4-90л/к, вбачається, що Позивач наказом АТЦ при СБУ від 13.12.2014 № 98 був включений до складу сил та засобів, які залучаються та беруть участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення в період з 04.08.2014 по 15.08.2014, наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 з 16.08.2014 був включений до складу сил та засобів, які залучаються та беруть участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення. Наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 №321, з 07.11.2015 Позивач був виключений зі складу сил та засобів, які залучались та брали участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення (а.с. 41).

Наказом начальника Головного управління МВС України у Луганській області від 06.11.2015 № 399 о/с Позивача звільнено з органів внутрішніх справ за пунктом 64 «з» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральній органи виконавчої влади (установи, організації) (а.с. 8).

Згідно зі статтею 1 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108), заробітна плата виплачується працівникові власником або уповноваженим органом, та виплата заробітної плати проводиться за місцем роботи (статті 24 цього Закону). Крім того, відповідно до пункту 27 постанови Пленуму Верховного суду України від 24.12.1999 № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» судам необхідно враховувати, що згідно зі статтею 21 Кодексу законів про працю України належним відповідачем у справі за позовом про оплату праці є та юридична особа (підприємство, установа, організація), з якою позивачем укладено трудовий договір.

Оскільки Позивач безпосередньо перебував у трудових відносинах та отримував заробітну плату в Новопсковського районного відділу ГУМВС України у Луганській області, саме цей орган внутрішніх справ є належним відповідачем у справі.

Згідно із інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Новопсковський районний відділ ГУМВС України у Луганській області з 06.11.2015 перебуває у стані припинення за рішенням засновників (а.с. 53-54).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» (далі - Постанова № 158) військовослужбовцям у 2014 році виплачувалась винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях.

Відповідно до пункту 2 Постанова № 158 за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

Пунктом 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Статтею 43 Конституції України, зокрема, передбачено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Відповідно до пункту 2 наказу від 23.07.2014 № 719 «Про виплату винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям), льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації та водіям автотранспортних засобів Національної гвардії України» винагорода виплачується за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників), начальників органів внутрішніх справ.

З системного аналізу наведених вище правових положень Постанови № 158 та Наказу № 719, з урахуванням змістового навантаження розділових знаків у контексті пункту 2 Постанови № 158, суд дійшов висновку, що спірна винагорода обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі.

Згідно до вимог статті 2 Закону № 108 в структуру заробітної плати входять: основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки), вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

На підставі викладеного, сума винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях встановлених пунктом 2 Постанови № 158 входить до структури заробітної плати.

З інформації, зазначеній в довідці про нараховане грошове забезпечення за період проходження служби у Новопсковському РВ ГУМВС у Луганській області від 19.09.2016 № 39/111/40-2016, виданій Позивачу головою ліквідаційної комісії Новопсковського районного відділу ГУМВС України у Луганській області, судом встановлено, що Позивачу у серпні 2014 року - 1000,00 грн - посадового окладу, 115 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1682,46 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 45,65 - нічні, 1000,00 грн - матеріальна допомога на оздоровлення, всього нараховано за серпень - 4885,11 грн; у вересні 2014 року - 1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1207,92 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 10,94 грн - нічні, 513,99 грн - індексація, всього нараховано за вересень - 3889,85 грн; у жовтні 2014 року - 1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1553,04 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 29,83 грн - нічні, 146,16 грн - індексація, всього нараховано за жовтень - 3886,03 грн; у листопаді 2014 року - 1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1811,88 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 53,26 грн - нічні, 196,10 грн - індексація, всього нараховано за листопад - 4218,24 грн; у грудні 2014 року - 1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 2717,82 грн - премія, 53,24 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 43,75 грн - нічні, 230,20 грн - індексація, всього нараховано за грудень - 5052,01 грн (а.с. 11).

Суд приймає до розгляду вищевказану довідку, надану Відповідачем, оскільки в даній довідці розмір грошового забезпечення Позивача за спірний період зазначений з детальним визначенням всіх складових, а також враховуючи те, що довідка надана Відповідачем, який обізнаний про склад та розмір грошового забезпечення Позивача.

З інформації, зазначеній в довідці від 19.09.2016 № 39/111/40-2016, виданій Позивачу головою ліквідаційної комісії Новопсковського районного відділу ГУМВС України у Луганській області, судом встановлено, що Позивачу за період з 04.08.2014 по 15.08.2014 нараховано та виплачено 31.03.2015 винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції у розмірі 1891,00 грн (а.с. 12, 43).

Позивачем до позовної заяви виконаний розрахунок позовних вимог з урахуванням розміру грошового забезпечення та тривалості його участі в АТО (а.с. 17). З наданого розрахунку судом встановлено, що до розрахунку Позивачем включено суми індексації та разової матеріальної допомоги.

Склад місячного грошового забезпечення працівників ОВС передбачено у постанові КМУ № 1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 1294), пункті 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» (далі - Наказ № 49), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (далі - Інструкція), де вказано, що грошове забезпечення складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Одноразові грошові винагороди, які входять до грошового забезпечення працівника ОВС, та їх розміри перераховані у Додатку № 26 до постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294.

Додатком № 26 «Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» до Постанови № 1294 визначено вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення, до яких належать:

- підвищення посадового окладу за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, відсотків посадового окладу;

- надбавка за кваліфікаційну категорію медичним працівникам з числа начальницького складу, відсотків посадового окладу;

- надбавка за особливості проходження служби у приймальниках-розподільниках для осіб, затриманих за бродяжництво, в ізоляторах тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб, у спецприймальниках для тримання осіб, підданих адміністративному арешту, відсотків посадового окладу;

- надбавка за роз'їзний характер роботи (замість добових), відсотків посадового окладу;

- доплата за особливі умови служби, відсотків посадового окладу;

- доплата за службу в нічний час, відсотків посадового окладу;

- надбавка за кваліфікаційну категорію, відсотків посадового окладу;

- підвищення посадового окладу за результатами чергової екзаменаційної сесії, відсотків посадового окладу;

- надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі, відсотків посадового окладу.

Пунктом 1.14. Інструкції індексація грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МВС здійснюється в порядку та розмірах, установлених законодавством.

Згідно статті 1 Закону України від 03.07.1991 № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто індексація грошового забезпечення є засобом підвищення грошового доходу осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх, однак ні до щомісячних, ні до одноразових видів грошового забезпечення не входить.

Оскільки відповідно до наказу АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 Позивача залучено до безпосередньої участі в антитерористичній операції на території Луганської області з 16.08.2014, то винагорода позивачу за участь в Антитерористичної операції повинна була сплачуватись за весь вказаний період.

Згідно інформації, зазначеній у довідці б/н, Позивач в період часу з 16.08.2014 по 15.09.2014 перебував в черговій оплачуваній відпустці за 2014 рік, на лікарняному в період з 01.01.2014 по 31.12.2014 не перебував (а.с. 7).

Враховуючи, що відповідно до наказу АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 Позивача залучено до безпосередньої участі в антитерористичній операції на території Луганської області з 16.08.2014, а тому винагорода Позивачу за участь в Антитерористичної операції повинна була сплачуватись саме з вказаного періоду.

Таким чином, розмір винагороди за безпосередню участь в АТО, яка підлягає стягненню на користь Позивача за 2014 рік повинен становити: за серпень 2014 року - 0 грн (грошове забезпечення за серпень 2014 року - 4885,11 грн : 31 (кількість днів у серпні 2014 року) х 12 (кількість днів участі в АТО, з 16.08.2014 по 15.09.2014 перебував у черговій оплачуваній відпустці за 2014 рік) = 1891,00 грн (виплачено у 31.03.2015 відповідно до довідки від 19.09.2016 №39/111/40-2016); за вересень 2014 року - 1687,93 грн (сума грошового забезпечення за вересень 2014 року - 3375,86 грн (1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1207,92 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 10,94 грн - нічні) : 30 (кількість днів у вересні 2014 року) х 15 (кількість днів участі в АТО, з 16.08.2014 по 15.09.2014 перебував у черговій оплачуваній відпустці за 2014 рік) = 112,52 грн; за жовтень 2014 року - 3739,87 грн (сума грошового забезпечення за жовтень 2014 року - 3739,87 грн (1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1553,04 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 29,83 грн - нічні) : 31 (кількість днів у жовтні 2014 року) х 31 (кількість днів участі в АТО) = 120,64 грн; за листопад 2014 року - 4022,14 грн (сума грошового забезпечення за листопад 2014 року - 4022,14 грн (1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 1811,88 грн - премія, 150,00 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 53,26 грн - нічні) : 30 (кількість днів у листопаді 2014 року) х 30 (кількість днів участі в АТО) = 134,07 грн; за грудень 2014 року - 4821,81 грн (сума грошового забезпечення за грудень 2014 року - 4821,81 грн (1000,00 грн - посадового окладу, 115,00 грн - оклад за військовим званням, 223,00 грн - надбавка за вислугу років, 669,00 грн - надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження, 2717,82 грн - премія, 53,24 грн - надбавка за службу в умовах режимних обмежень, 43,75 грн - нічні) : 31 (кількість днів у листопаді 2014 року) х 31 (кількість днів участі в АТО) = 155,54 грн.

З урахуванням викладеного, суд вважає обґрунтованою суму винагороди в розмірі 14271,75 грн.

В своїх заперечення Відповідач зазначає, що наказ АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 був виданий по закінченню бюджетного періоду, а тому Відповідач по справі були відсутні правові підстави для виплати коштів за участь в АТО за спірний період. Для виплати винагороди були виділені кошти з резервного фонду із зазначенням сум, які виділяються для проведення виплат, тобто кошти були надані за окремою бюджетною програмою.

Суд не приймає посилання представника відповідача на відсутність у ліквідаційної комісії видатків на виплату Позивачеві винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, оскільки Європейський Суд з прав людини у справі «Кечко проти України» зазначив, що органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Відповідно до статті 32 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, юрисдикція Європейського Суду з прав людини поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції та протоколів до неї.

Відповідно до пункту 1 Закону України від 17.07.1997 № 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» Україна повністю визнає на своїй території юрисдикцію Європейського Суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції. Відповідно до статті 17 Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

З урахуванням наведеного, суд вважає позовні вимоги про стягнення Відповідача виплатити Позивачу винагороду за безпосередню участь в Антитерористичній операції в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення обґрунтованими, однак, у зв'язку з тим, що Позивач залучений до участі в АТО з 04.08.2014 по 15.08.2014 та з 16.08.2014, приймаючи до уваги, що за період з 04.08.2014 по 15.08.2014 винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції була сплачена, відповідно до інформації, зазначеної в довідці від 19.09.2016 № 39/111/40-2016, а також враховуючи розмір грошового забезпечення Позивача за спірний період та перебування останнього у відпустці у період з 16.08.2014 по 15.09.2014, суд вважає обґрунтованими вимоги Позивача про стягнення з Відповідача винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з вересня по грудень 2014 року включно з розрахунку 100% щомісячного грошового забезпечення в загальному розмірі 14271,75 грн.

Вимога Позивача про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за серпень 2014 року задоволенню не належить.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Розподіл судових витрат судом не здійснюється у зв'язку з їх відсутністю.

Керуючись статтями 2, 8, 10, 11, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Новопсковського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, третя особа Головне управління Національної поліції в Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції задовольнити частково.

Стягнути з Новопсковського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08670881, місцезнаходження: 92303, Луганська область, Новопсковський район, смт. Новопсков, вул. Пролетарська, буд. 20) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з вересня по грудень 2014 року включно у загальному розмірі 14271 (чотирнадцять тисяч двісті сімдесят одну) гривню 75 копійок, в тому числі - за вересень 2014 року - 1687 (одна тисяча шістсот вісімдесят сім) гривень 93 копійки, за жовтень 2014 року - 3739 (три тисячі сімсот тридцять дев'ять) гривень 87 копійок, за листопад 2014 року - 4022 (чотири тисячі двадцять дві) гривні 14 копійок, за грудень 2014 року - 4821 (чотири тисячі вісімсот двадцять одну) гривню 81 копійку; з відрахуванням податків та обов'язкових платежів до бюджетів всіх рівнів.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя С.М. Чиркін