Провадження: 2/484/328/17
Справа: 484/4004/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2017 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Закревського В.І.
при секретарі Ярославській С.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради до ОСОБА_1про повернення надміру виплачених коштів по щомісячній компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
30.12.2016 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про повернення ним надміру виплачених коштів по щомісячній компенсції фізичним особам, які надают соціальні послуги, вказуючи на те, що 01.09.2008 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про призначення щомісячної компенсації за надання соціальних послуг відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558. Вказану заяву позивач надав із зазначенням, що він ніде не працює, підприємницькою діяльністю не займається, у у випадку працевлаштування зобовязується повідомити позивача. Тобто однією з умов отримання зазначеного виду допомоги є незайнятість особи на інших видах робіт та відсутністю самозайнятістю. Відповідно до п. 15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги фізичні особи , які отримують компенсацію, зобовязані повідомити органи соцзахисту про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення та виплату. Постановою Кабінету міністрів України від 10.09.2014 року № 428 доПорядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги внесені доповнення пунктом 6-1, який передбачає , що для підтвердження відсутності даних про доходи фізичних осіб, які надають соціальні послуги, можливо використовувати відомості Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, що отримують в порядку щоквартального електронного інформаційного обміну. 12.05.2016 року позивачем було розроблено програмне забезпечення в частині обміну інформацією, яке надійшло до Управління соціального захисту населення 12.05.2016 року та згідно якого виявлено, що відповідач отримує дохід у вигяляді заробітної плати. У травні 2016 року ОСОБА_1 підтвердив факт працевлаштування з 01.02.2012 року , та надав довідку про працевлаштування до "Будівельно-монтажного управління № 13" на посаду охоронця.
У звязку із чим ОСОБА_2 було порушено вимоги ч.1 п. 15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги , внаслідок чого йому було надімру виплачено кошти за період з 01.02.2012 року по 30.09.2012 року , та з 01.07.2013 року по 31.05.2016 року в сумі 4081 грн. 10 коп.
Добровільно ОСОБА_1 вказані кошти не повертає.
В судовому засіданні представник позивача позововні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовін вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що дана позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст. 60 ч.1 ЦПК України передбачає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що 01.09.2008 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про призначення щомісячної компенсації за надання соціальних послуг відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558. Вказану заяву позивач надав із зазначенням, що він ніде не працює, підприємницькою діяльністю не займається, у у випадку працевлаштування зобовязується повідомити позивача. Тобто однією з умов отримання зазначеного виду допомоги є незайнятість особи на інших видах робіт та відсутністю самозайнятістю. Відповідно до п. 15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги фізичні особи , які отримують компенсацію, зобовязані повідомити органи соцзахисту про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення та виплату. Постановою Кабінету міністрів України від 10.09.2014 року № 428 доПорядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги внесені доповнення пунктом 6-1, який передбачає , що для підтвердження відсутності даних про доходи фізичних осіб, які надають соціальні послуги, можливо використовувати відомості Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, що отримують в порядку щоквартального електронного інформаційного обміну. 12.05.2016 року позивачем було розроблено програмне забезпечення в частині обміну інформацією, яке надійшло до Управління соціального захисту населення 12.05.2016 року та згідно якого виявлено, що відповідач отримує дохід у вигяляді заробітної плати. У травні 2016 року ОСОБА_1 підтвердив факт працевлаштування з 01.02.2012 року , та надав довідку про працевлаштування до "Будівельно-монтажного управління № 13" на посаду охоронця.
У звязку із чим ОСОБА_2 було порушено вимоги ч.1 п. 15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги , внаслідок чого йому було надімру виплачено кошти за період з 01.02.2012 року по 30.09.2012 року , та з 01.07.2013 року по 31.05.2016 року в сумі 4081 грн. 10 коп., даний факт підтверджується довідкою від 07.12.2016 ркоу № 14727/04.2/06 Управління соціального зщахисту населення про перерахунок компенсації за надання соціальних послуг громадянам похилого віку на отримувача ОСОБА_1
Суд встановив, що відповідачем було отримано вказаний вид неправомірно, а тому вказані кошти підлягають стягненню.
Враховуючи зазначені обставини, суд вважає доведеним факт наявності умисних дій ОСОБА_1 спрямованих на навмисне подання недостовірних відомостей чи приховування відомостей, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, а тому позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Також на підставі ст. 88 ч. 1 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 1378 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1 за період з 01.07.2013 року по 31.05.2016 року надміру виплачених коштів по щомісячній компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги в сумі 4081 (чотири тисячі вісімдесят одну) грн. 10 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1 на користь Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради : код ЄДРПОУ 03194559, р/р 35415010036421, банк - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013(призначення платежу -відшкодування видатків на судовий збір по КЕКВ 2800) судовий збір у сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
С У Д Д Я :