ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
з питань сплати судового збору
15 лютого 2017 року № 813/662/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація КРТ" про застосування адміністративного арешту у вигляді арешту коштів на рахунках, -
в с т а н о в и в:
Головне управління ДФС у Львівській області звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація КРТ", у якому просить суд застосувати арешт коштів на рахунках відповідача.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено кошти про сплату судового збору, проте на теперішній час на рахунок суб’єкта владних повноважень не надійшли відповідні кошти для сплату судового збору
При постановленні ухвали суддя виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1. ст. 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Частина друга цієї статті передбачає, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як зазначив у своїх рішеннях Вищий адміністративний суд України, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати (ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.01.2014 (36722122), від 15.03.2014 (38331796), від 29.07.2014 (39942890).
Суддя зазначає, що відсутність у позивача додаткових коштів для сплати судового збору за звернення до суду із позовом, не є встановленою законом підставою для відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи вищенаведене, клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст .88, 108, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Кедик М.В.