Справа № 201/14266/16-ц
Провадження № 2/201/477/2017
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2017р. Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого - судді - Ткаченко Н.В.
при секретарі - Кірієнко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська у м. Дніпрі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровського національного університету імені ОСОБА_2 (третя особа Міністерство освіти і науки України) про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ :
11.10.2016р. ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська із позовом до ДНУ ім. О. Гончара, в якому просить суд визнати дії відповідача щодо не зарахування позивача на навчання неправомірними та зобовязати ДНУ ім. О.Гончара зарахувати його на перший курс юридичного факультету денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів (а.с. № 3 5).
16.11.2016р. ОСОБА_1 уточнив свої позовні вимоги та залучив до участі у справі у якості третьої особи Міністерство освіти і науки України (а.с. № 30 33).
В обґрунтування позовних вимог, з урахуванням уточнень від 16.11.2016р., позивач посилався на те, що він має пільгу на вступ до вищих навчальних закладів, відповідно до ст. 5 ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці». 21.07.2016р. позивачем до приймальної комісії ДНУ ім. О.Гончара подавалася заява та документи на вступ до університету, зокрема, документи, що підтверджують його пільгу, як особи, батько якої є шахтарем та має стаж підземної роботи більше 15 років. По закінченню вступної компанії в телефонному режимі позивача було повідомлено про те, що йому відмовлено у прийнятті на навчання за рахунок бюджетних коштів та запропонували прийняття на навчання за контрактом. В приймальній комісії ДНУ ім. О. Гончара позивача повідомили, що його пільга не діє, оскільки були внесені зміни до ОСОБА_3 України «Про вищу освіту». Наказом Міністерства освіти і науки України затверджені нові Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Внесені зміни передбачають повне виключення такої категорії вступників, як вступники поза конкурсом, залишено лише категорію вступників першочергового зарахування, введено квоти для вступу дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування, а також інших осіб, відповідно до Умов прийому, проте для шахтарських пільг квот не виділено.
Як зазначає позивач у поданому ним до суду позові, в ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» відсутня заборона на прийняття осіб на навчання до вищих навчальних закладів поза конкурсом. У разі, якщо норми ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» та ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці» суперечать один одному, позивач вважає, що необхідно застосовувати норму ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці», як спеціального закону, а не норму ОСОБА_3 України «Про вищу освіту», як загального акту.
Позивач в судове засідання 02.02.2017р. не зявився, надав до суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, за участю його представника ОСОБА_4 (а.с. № 57).
Представник позивача ОСОБА_1 (діє на підставі довіреності від 17.10.2016р. а.с. № 14) в судове засідання 02.02.2017р. не зявився, надав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав в редакції від 16.11.2016р. та просив суд їх задовольнити, справу розглянути за його відсутності (а.с. № 58).
Представники відповідача - ОСОБА_5 (діє на підставі довіреності від 25.10.2016р. а.с. № 23) та ОСОБА_6 (діє на підставі довіреності від 25.10.2016р. а.с. № 25) в судове засідання 02.02.2017р. не зявилися, надали до суду спільну заяву, в якій проти задоволення позовних вимог заперечували, справу просили розглянути за їх відсутності з урахуванням наданих письмових заперечень на позов (а.с. № 59).
В наданих до суду письмових запереченнях представник відповідача зазначила, що університет має державну форму власності і підпорядковується Міністерству освіти і науки України, зобов'язаний забезпечувати виконання в першу чергу норм ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» та виконувати приписи нормативних актів та накази видані профільним Міністерством.
ОСОБА_1 у 2016 році подавав до приймальної комісії ДНУ документи та заяву в паперовій формі, як абітурієнт, який мав право на участь у конкурсному відборі та право на першочергове зарахування, про що він зазначив у своїй заяві від 21.07.2016р., що відповідало і відповідає ч. 1 ст. 44 ЗУ «Про вищу освіту» та Умовам прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, а також ч. 3 ст. 44 ОСОБА_3, в якій зазначається, що громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в комунальних і державних навчальних закладах на конкурсній основі. Частина 3 ст. 44 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» була змінена ОСОБА_3 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 24.12.2015р. № 911, яким форма вступу на навчання «поза конкурсом» виключена.
ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» і Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України є обов'язковими до виконання для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування.
Позивач був ознайомлений з Правилами прийому до ДНУ, зокрема, з тим, що він має першочергове право на вступ до ДНУ (першочергове право - це право вступника на зайняття вищої позиції в рейтинговому списку при однаковому з іншими вступниками конкурсному балі).
Документи, у тому числі і заява, подані ОСОБА_1 до приймальної комісії ДНУ були прийнятті і всі його данні були занесені до Єдиної державної електронної бази освіти, в якій автоматизовано формується рейтинговий список вступників по всій Україні за напрямками/спеціальностями.
Посилання позивача на те, що він подавав другу заяву від 26.07.2016р. зі змінами, університет оцінював критично, оскільки дані, які ним були викладені в заяві від 21.07.2016р. вже були занесені до Єдиної державної бази освіти.
Єдина державна електронна база з питань освіти - це автоматизована система збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб. Створена вона була постановою КМУ від 13.07.2011р. № 752.
Розпорядником Єдиної бази є Міносвіти і науки України, яке затверджує порядок її формування та функціонування, встановлює склад відомостей і даних Єдиної бази, процедури їх оброблення, здійснює контроль за забезпеченням захисту таких даних. Навчальні заклади зобов'язані вносити до Єдиної бази відомості і дані, у тому числі персональні, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг.
Після того, як в Єдиній базі автоматизовано був сформований список рекомендованих до зарахування вступників у межах граничного обсягу місць, що фінансуються за державним замовленням по спеціальностям по всій Україні, вузи, у тому числі і ДНУ, отримали від Міносвіти ці списки рекомендованих вступників з конкретними прізвищами. Відповідно до цих списків університет видавав накази на зарахування осіб на державні бюджетні місця. ОСОБА_1 у списку не значився.
Таким чином, вищі навчальні заклади позбавлені права приймати участь у розподілі державних бюджетних місць та зараховувати вступників на власний розсуд.
ОСОБА_3 України від 24.12.2015р. № 911 частину 3 статті 44 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» замінена на пряму норму Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах: «громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в комунальних і державних навчальних закладах на конкурсній основі» (а.с. № 17 22, 60 61).
Представник третьої особи в судове засідання 02.02.2017р. не зявився, про дату час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с. № 49), направив до суду письмові пояснення, відповідно до яких правова позиція Міністерства освіти і науки України, викладена в наданих до суду письмових поясненнях на позов, є аналогічною правовій позиції відповідача (а.с. № 50 54).
За таких обставин, враховуючи наявність заяв сторін про можливість розгляду справи за їх відсутності, з урахуванням їх правових позицій, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів, за відсутності сторін та без фіксації судового процесу технічними засобами відповідно до ст. 169 та ч. 2 ст. 197 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 10 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до частини 7 ст. 27 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» вищий навчальний заклад діє на підставі власного статуту.
Відповідно до Статуту ДНУ ім. О. Гончара, університет є вищим навчальним закладом - класичним університетом державної форми власності та підпорядковується Міністерству освіти і науки України.
Згідно частини 1 статті 2 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» законодавство України про вищу освіту базується на Конституції України і складається із законів України «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», цього ОСОБА_3 та інших нормативно-правових актів, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.
Частиною 3 цієї статті передбачено, що права вищого навчального закладу, що визначають його автономію, встановлені цим ОСОБА_3, не можуть бути обмежені іншими законами чи нормативно-правовими актами.
Згідно частини 1 статті 44 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» прийом на навчання до вищих навчальних закладів здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання права особи у сфері освіти.
Відповідно до статті 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. ОСОБА_3 та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Верховна Рада України привела законодавство про вищу освіту щодо умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів у відповідність до чинної Конституції України.
Так, ОСОБА_3 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015р. № 911-УІІІ внесені зміни до статті 44 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту», а саме, частина 3 ст. 44 ОСОБА_3 замінена на пряму норму Конституції України і викладена у наступній редакції: «громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в комунальних і державних навчальних закладах на конкурсній основі. Брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі у межах установлених квот прийому до вищих навчених закладів України мають право особи (за їх вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, діти-сироти та особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпечені її проведення» та абзац 3 частини 7 статті 44 викладений у такій редакції: «Рейтинговий список вступників формується на основі конкурсного балу за кожною спеціальністю згідно з виставленими вступниками пріоритетами з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету».
КМУ з 2011р. в Україні створена Єдина державна електронна база з питань світи. Так, постановою КМУ від 13.07.2011р. № 752 затверджене «Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти», згідно якого єдина державна електронна база з питань освіти - є автоматизованою системою збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб.
До Єдиної бази вносяться дані, зокрема, щодо вступників, студентів.
У сфері вищої освіти Єдина база включає Реєстр вищих навчальних закладів, Реєстр документів про вищу освіту і Реєстр сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Розпорядником Єдиної бази є Міністерство освіти і науки України, яке затверджує порядок її формування та функціонування, встановлює склад відомостей і даних Єдиної бази, у тому числі персональних, процедури їх оброблення, здійснює контроль за забезпеченням захисту таких даних.
Навчальні заклади, незалежно від форми власності та підпорядкування вносять до Єдиної бази визначені в установленому порядку відомості і дані, у тому числі персональні, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг.
Згідно до пункту 2 розділу І Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2016 році, затверджених наказом Міністерства освіти та науки України від 15.10.2015р. № 1085, зареєстровано в Мінюсті України 04.11.2015р., «Умови є обов'язковими для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування, крім вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів».
Пункт 3 розділу І Умов визначає порядок отримання державного замовлення: «Державне замовлення на підготовку фахівців ступеня бакалавра розміщується шляхом укладення відповідних договорів між державними замовниками, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади, та відповідними вищими навчальними закладами України, що в установленому порядку надали інформацію про вступ до них осіб, які на конкурсних засадах отримали право на здобуття вищої освіти за державним замовленням України».
Умовами прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році була передбачена реалізація адресності розміщення державного замовлення, яка здійснювалася у формі широких конкурсів до всіх вищих навчальних закладів, а вступники брали в них участь за зареєстрованими в Єдиній державні електронній базі з питань освіти до конкретних вищих навчальних закладів заявами з урахуванням їх пріоритетності та конкурсних балів. Для цього приймальні комісії вищих навчальних закладів України ухвалили відповідні рішення про визначення максимальних обсягів державного замовлення за освітнім рівнем бакалавра при вступі на базі повної загальної середньої освіти за спеціальностями та визначили квоти для окремих категорій вступників (право на зарахування на основі повної загальної середньої освіти в межах встановлених квот за результатами вступних іспитів або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, мають особи, зазначені в пунктах 1-3 розділу VIII Умов прийому:
- брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі мають право особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 25.02.2008р. № 124/95, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 07.03.2008р. за № 189/14880, через які вступники не проходили зовнішнє незалежне оцінювання;
- брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі (за їх вибором) мають право особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30.11.2015р., діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа та особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
- у встановленому цими Умовами порядку брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі (за їх вибором) мають право особи, яким таке право надано Законами України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції»).
Означені дані були передані державним замовникам.
Як вбачається із переліку осіб, які зараховуються на основі повної загальної середньої освіти в межах встановлених квот, позивач до цієї категорії осіб не належить.
В законодавстві про вищу освіту поняття «поза конкурсом» замінене на поняття «квоти».
ОСОБА_1 у 2016 році подавав до приймальної комісії ДНУ імені ОСОБА_2 документи особисто в паперовій формі, як вступник, який мав право на участь у конкурсі та першочергове зарахування (п. 1 розділ VI «Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році») (а.с. 24).
Подана ОСОБА_1 заява в паперовому вигляді була зареєстрована уповноваженою особою приймальної комісії в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Інформація про вступників, які подають заяви на вступ до вищих навчальних закладів та беруть участь у конкурсному відборі формується на підставі даних, внесених приймальними комісіями до Єдиної бази, із зазначенням категорій вступників відповідно до розділів Х-ХІІ Умов прийому.
Оскільки ОСОБА_1 відноситься до категорії вступників, «з осіб, протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років», то згідно десятому абзацу пункту 1 розділу XII означених Умов прийому, йому було надано право на першочергове зарахування («право першочергового зарахування право вступника на зайняття вищої позиції в рейтинговому списку при однаковому з іншими вступниками конкурсному балі»).
Факт ознайомлення ОСОБА_1 з Правилами прийому до Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію обраної спеціальності, а також факт наявності підстав для першочергового зарахування (розділ XII Умов прийому на навчання) був зафіксований в заяві ОСОБА_1 від 21.07.2016р. (час подачі документів 16-20 годин) і підтверджується його особистим підписом, поставленим при поданні заяви у паперовій формі. Так у заяві він власноручно зазначив, що підстав для позаконкурсного зарахування у нього немає, а підстава для першочергового зарахування є і він просив допустити його до участі в конкурсному відборі (а.с. № 24).
Рейтинговий список вступників формується за категоріями з Єдиної бази, а не вищим навчальним закладом. У межах кожної категорії рейтинговий список вступників впорядковується: за конкурсним балом від більшого до меншого; з урахуванням права на першочергове зарахування при однаковому конкурсному балі.
Для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, «конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат з конкурсних предметів, середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до вищого навчального закладу. Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься до Єдиної бази. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали». Тобто всі дані про вступника заносяться, формуються та зберігаються в Єдиній базі.
Відповідно до пункту 1 розділу XIV Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України «формування списків рекомендованих до зарахування вступників здійснюється в Єдиній базі у межах встановленого (граничного) обсягу місць, що фінансуються за державним замовленням, за спеціальностями».
Видання керівником вищого навчального закладу наказів про зарахування на навчання регламентуються пунктом 1 розділу XVII Умов.
Накази про зарахування на навчання з додатками до них формуються в Єдиній базі, розпорядником якої є Міністерство освіти і науки України, відповідно до списків вступників, рекомендованих до зарахування, а не вищим навчальним закладом.
Суд критично відноситься до тверджень позивача про застосування до даних правовідносин ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці», як спеціального закону, з огляду на наступне.
Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 26.12.2008р. № 758-0-2-08-19 «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії», колізія норм права вирішується шляхом вибору того нормативного акта, який має бути застосований до конкретного випадку (юридичного факту).
У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності.
У разі існування неузгодженості між актами, виданими одним й тим же органом, але які мають різну юридичну силу, застосовується акт вищої юридичної сили. Наприклад, у випадку суперечності норм закону та Конституції України , які прийняті Верховною Радою України - колізія вирішується на користь Конституції, яка має найвищу юридичну силу.
При розбіжності між загальним і спеціальним нормативно-правовим актом перевага надається спеціальному, якщо він не скасований виданим пізніше загальним актом.
Відповідно до преамбули ОСОБА_3 України «Про вищу освіту» від 01.07.2014р., цей Закон встановлює основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для посилення співпраці державних органів і бізнесу з вищими навчальними закладами на принципах автономії вищих навчальних закладів, поєднання освіти з наукою та виробництвом з метою підготовки конкурентоспроможного людського капіталу для високотехнологічного та інноваційного розвитку країни, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у кваліфікованих фахівцях.
ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008р. передбачено, що цей Закон спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Враховуючи наведене, а також те, що Закон України «Про вищу освіту» прийнятий 01.07.2014р., то у випадку виникнення колізії норм цього ОСОБА_3 та норм інших законів, прийнятих до 01.07.2014р., що стосується питань вступу до вищих навчальних закладів слід керуватися нормами ОСОБА_3 України «Про вищу освіту», а не ОСОБА_3 України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008р.
Крім того, Закон України «Про вищу освіту» є спеціальним у питаннях, що стосуються прийому на навчання до вищих навчальних закладів, оскільки саме цим законом регулюються зазначені правовідносини.
Таким чином, при вирішенні питання про зарахування до навчального закладу необхідно керуватись нормами ОСОБА_3 України «Про вищу освіту», які відповідають Конституції України і передбачають право осіб на вступ до навчального закладу за результатами конкурсу, а тому не можна вважати дискримінацією права позивача на здобуття вищої освіти встановленням рівних умов вступу до вищого навчального закладу України.
Безкоштовне навчання в вищих навчальних закладах можливе за наявності кількісного державного замовлення на ті чи інші спеціальності (дотації бюджету) на які можуть претендувати вступники пільгових категорій населення та особи, які набрали найвищий рейтинг.
Суд приходить до висновку про те, що факт порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача не знайшов свого підтвердження, жодних правових підстав для задоволення позову судом не встановлено, а позивачем не надано, тому у задоволенні позовних вимог у повному обсязі необхідно відмовити.
Аналізуючи встановлені в судовому засіданні фактичні обставини в контексті наведених вище норм діючого законодавства, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Дніпропетровського національного університету імені ОСОБА_2 (третя особа Міністерство освіти і науки України) про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат відповідно до ст. 88 ЦПК України, враховуючи результат вирішення справи, дійшов висновку, суд вважає, що судові витрати, понесені позивачем при зверненні до суду з даним позовом (а.с. № 2) відшкодуванню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44 ОСОБА_3 України «Про вищу освіту», Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2016 році, затверджених наказом Міністерства освіти та науки України від 15.10.2015р. № 1085, ст. ст. 8, 10, 11, 57-60, 74-76, 88, 169, ч. 2 ст. 197, ст. ст. 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Дніпропетровського національного університету імені ОСОБА_2 (третя особа Міністерство освіти і науки України) про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів.
Суддя: Н.В. Ткаченко